Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prokurorai tikrina įtarimus dėl šešiolikmečio privedimo prie savižudybės

Panevėžio prokurorai kartu su rajono policijos pareigūnais tikrina įtarimus, kilusius dėl Panevėžio rajono Smilgių seniūnijos Perekšlių kaime gyvenusio nepilnamečio savižudybės – pirmadienį pradingęs ir dvi paras ieškotas šešiolikmetis trečiadienį rastas nusižudęs nuošalioje fermoje. Įtariama, kad nepilnametis galėjo nusižudyti dėl balandžio 28 d. vakare patirtų įvairių patyčių, pranešė Panevėžio apygardos prokuratūra.
Žvakutės
Žvakutės / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

„Emocinė prievarta iš visų išskirtų prievartos prieš vaiką ar suaugusį žmogų formų yra sunkiausiai atpažįstama ir įvardijama. Nelengva apibrėžti patį reiškinį, sunku nustatyti jo priežastis, o dar sunkiau priversti atsakyti kaltininkus. Ikiteisminis tyrimas pradėtas tam, kad būtų galima atlikti būtinus tyrimo proceso veiksmus, surinkti duomenis, patvirtinančius arba paneigiančius aplinkybes, kurios jau aptariamos žiniasklaidoje“, – teigia ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti nepilnamečių justicijos srityje besispecializuojanti Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokurorė Kristina Ulienė.

Nors mirties priežasčiai nustatyti pradėtas atskiras ikiteisminis tyrimas, tačiau beveik neabejojama, kad nepilnametis iš gyvenimo pasitraukė pats. Tačiau iš informacijos, kurią sužinojo nepilnamečio paiešką organizavę pareigūnai, galima spręsti, kad nepilnamečio mirtis susijusi su patirtais tam tikrais išgyvenimais.

Prokurorė Kristina Ulienė primena, kad pareigūnų atliekamas ikiteisminis tyrimas skiriasi nuo žurnalistinio, nes turi būti atliekamas pagal baudžiamojo proceso nustatytas normas. Teisme vertinami ir pripažįstami įrodymais duomenys, gauti įstatymų numatyta tvarka. Pagrindinis įstatymas, nustatantis duomenų, galinčių būti įrodymais, gavimo tvarką, yra Baudžiamojo proceso kodeksas.

Ikiteisminį tyrimą, pradėtą nusikaltimų žmogaus gyvybei baudžiamojoje byloje dėl požymių nusikalstamos veikos, numatytos Baudžiamojo kodekso 133 straipsnyje – sukurstymas nužudyti ar privedimas prie savižudybės atlieka Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato rajono komisariato pareigūnai, tyrimui vadovauja, jį organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokurorai.

Tas, kas sukurstė žmogų nusižudyti arba žiauriu ar klastingu elgesiu privedė žmogų prie savižudybės, baudžiamas laisvės apribojimu arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Psichologinės pagalbos telefonai
Psichologinės pagalbos tarnyba Telefono numeris Darbo laikas
Vaikų linija www.vaikulinija.lt 116 111 Kasdien 11.00–21.00 val.
Jaunimo linija www.jaunimolinija.lt 8 800 28888 Visą parą
Vilties linija, psichologinė pagalba suaugusiems www.kpsc.lt 116 123 Visą parą
Pagalbos moterims linija 8 800 66366 I–V 10.00–21.00 val.
„Linija doverija“ (pagalba teikiama rusų kalba) 8 800 77277 I–V 16.00–20.00 val.
Dingusių žmonių šeimų paramos centras

8 800 26161,

(8 5) 277 3135

I–V 8.00–16.00 val.,

Visą parą
 

Panevėžio paguodos telefonas (8 45) 500 965 I–V 20.00–8.00 val.
Vilniaus moterų namų krizių centras 8 800 22008 I–V 9.00–17.00 val.
Vaiko raidos centras (8 5) 275 7564 Visą parą

Pokalbiai 8-800 linija yra nemokami.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius