Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šaltis pražudė šilutiškį, nakvynės namai perpildyti sužvarbusių benamių

Žiema
Žiema
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šilutėje trečiadienio rytą ant grindinio rastas mirtinai sušalęs vyras. Klaipėdos nakvynės nakvynės namai perpildyti – sužvarbę benamiai sutinka miegoti bet kur, kad tik būtų šilta.

Ant žemės gulintis ir nejudantis vyras Eglių gatvėje pastebėtas apie 6 val. ryto. Susirūpinę praeiviai iškvietė greitosios pagalbos medikus, kurie konstatavo mirtį. Ant sušalusio vyro kūno buvo matomi nubrozdinimai. Gali būti, kad sumuštas vyras kurį laiką gulėjo be sąmonės, kol mirtinai sušalo. Tikslią mirties priežastį nustatys ekspertai. 

Klaipėdoje šalčio aukų kol kas išvengta. Medikams pristatyti du benamiai, kuriems diagnozuotas bendras kūno atšalimas. 

Nakvynės namai – perpildyti

Klaipėdos nakvynės namuose jau kelintą savaitę apsistoja daugiau žmonių, nei yra vietų. Vienos nakties prieglobsčio prašo vis daugiau benamių. 

Nakvynės namuose Šilutės plente, kur yra 52 vietos, kas vakarą pasirodo per 60 žmonių, prašančių nakvynės. „Jau kurį laiką suskaičiuojam ir 63, ir 65 benamius. Priimame visus – čia nėra įprastų lovų, kaip laikino apgyvendinimo namuose, benamiai guldomi ant gultų. Jei reikia – pristumiame daugiau“, – aiškino namams vadovaujanti Alma Kontrimaitė. 

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Klaipėdos Nakvynės namai
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Klaipėdos Nakvynės namai

Durys nakvynės prašytojams atveriamos 20 val. 8 val. ryto jie turi būti palikę patalpas. Griežtos taisyklės numato, kad pasirodyti šiuose namuose padauginus alkoholio – nevalia. 

Darbuotojai pripažįsta, kad kai lauke spaudžia šitoks šaltis, kai kurie draudimai pamirštami. Jei benamis apsvaigęs ir agresyvus, pasiūloma jam truputį pasivaikščioti ir „atvėsti“. 

Tačiau darbuotojai pripažįsta, kad kai lauke spaudžia šitoks šaltis, kai kurie draudimai pamirštami. Jei benamis apsvaigęs ir agresyvus, pasiūloma jam truputį pasivaikščioti ir „atvėsti“. 

„Galime pasiūlyti sušalusiems benamiams karštos arbatos, greito paruošimo sriubų, kurias gavome dalyvaudami Maisto banko akcijose. Vargdieniams yra ir maisto paketų, kuriuos padovanojo vokiečiai“, – vardijo A.Kontrimaitė. 

Už prastą elgesį atsidūrė lauke

Klaipėdos nakvynės namai teikia ir laikino apgyvendinimo paslaugas – susitvarkę dokumentus benamiai gali pusmečiui užsitikrinti stogą virš galvos. 

Dar gruodį visos vietos buvo užimtos, tačiau vadovybei nusprendus už prastą elgesį pašalinti 15 asmenų, atsirado laisvų vietų. „Visi jie buvo įspėti, kad turi laikytis tvarkos, tačiau to nepaisė, todėl neteko pastogės“, – paaiškino A.Kontrimaitė. 

Dauguma nakvynės namų gyventojų – vyrai. 

Nakvynės namai
Nakvynės namai

Tarp prašančiųjų pastogės vienai nakčiai – vos kelios moterys. Dauguma benamių  darbuotojams yra puikiai žinomi. Tiesa, visuomet atsiranda ir naujų nelaimėlių.

„Neseniai pareigūnai atvežė kelis asmenis, tarp jų ir vieną močiutę, kuri atrodė tvarkinga. Tačiau moteris niekaip nesugebėjo paaiškinti, kaip čia pateko, sudėtinga buvo su ja susikalbėti, atrasti artimuosius, teko kreiptis pagalbos ir ieškoti būdų, kaip padėti nelaimėlei“, – prisiminė Nakvynės namų vadovė. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min