Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo langus daužyti norėjęs vilnietis nuteistas už Teisingumo ministerijos iškabos sudaužymą

Teisingumo ministerija
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Teisingumo ministerija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus miesto 2 apylinkės teismas paskelbė nuosprendį J.K. už viešosios tvarkos pažeidimą bei skyrė nuteistajam vienerių metų laisvės atėmimo bausmę. Paskirtos bausmės vykdymą atidėtas dvejiems metams.

Kaip informuoja teismo atstovė spaudai, J.K. nuteistas už tai, kad 2010 metų birželio 28 dieną būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, tyčia plyta sudaužė ant Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos pastato sienos kabojusią iškabą „LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJA“. Tokiais veiksmais sugadino Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijai priklausantį turtą ir  padarė jai 2 tūkst. 570 Lt turtinę žalą.

Apklaustas teisiamajame posėdyje J.K. dėl jam pareikšto kaltinimo kaltu prisipažino visiškai ir paaiškino, kad norėjo išdaužyti Seimo langus, nes trūko kantrybė, jis buvo nepatenkintas teisėsauga – STT, FNTT, Teisingumo ministerija.

Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į padarytos nusikalstamos veikos pobūdį ir pavojingumo laipsnį (kaltinamasis padarė nors ir nesunkų, tačiau įžūlų nusikaltimą, sudaužydamas valstybės institucijos iškabą), kaltės formą ir rūšį (kaltinamasis veikė tiesiogine tyčia), kaltinamojo asmenybę (baustas administracine tvarka, gydytas psichiatrijos ligoninėje, kur jam diagnozuotas emociškai nestabilaus tipo asmenybės sutrikimas), nustatytą atsakomybę sunkinančią aplinkybę, kitas teisiškai reikšmingas bausmės skyrimui aplinkybes. 

Atsižvelgiant į tai, kad nuteistasis J.K. prisipažino padaręs nusikaltimą, ankstesnis teistumas išnykęs, teismas daro išvadą, kad yra pakankamas pagrindas manyti, kad jis ateityje nedarys naujų nusikalstamų veikų ir bausmės tikslai bus pasiekti be realaus bausmės atlikimo. 

Teismas nusprendė nuteistajam paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėti, įpareigojant J.K. per vienerius metus atlyginti nusikaltimu padarytą žalą Teisingumo ministerijos naudai bei neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip 7 paroms.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min