Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šeiminio ginčo nagrinėjimas perduotas specialiai apmokytiems teisėjams

Teisėjai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Teisėjai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdos miesto apylinkės teisme nagrinėjamoje šeimos santykių byloje šalys, manydamos, kad byloje galima sudaryti taikos sutartį, pateikė prašymą taikyti teisminę mediaciją. Teismas nutartimi prašymą tenkino ir pirmą kartą ginčą perdavė teisminei mediacijai.

Mediacija – tai ginčų sureguliavimo procedūra, kurios tikslas – padėti šalims išspręsti ginčą taikiai tarpininkaujant vienam ar keliems mediatoriams (tarpininkams). Klaipėdos miesto apylinkės teisme teisminę mediaciją vykdo specialiai mokyti teisėjai – mediatoriai, kuriems keliami aukšti nešališkumo reikalavimai.

Dėl teisminės mediacijos gali kreiptis šalys, kurių byla nagrinėjama Klaipėdos miesto apylinkės teisme, ginčo perdavimą teisminei mediacijai taip pat gali inicijuoti civilinę bylą nagrinėjantis teisėjas arba bet kuris dalyvaujantis byloje asmuo.

Teisminė mediacija vyksta teismo patalpose už uždarų durų, su šalimis suderintu laiku ir trunka iki keturių valandų. Kiekviena šalis gali bet kada pasitraukti iš teisminės mediacijos nenurodydama pasitraukimo priežasčių. Tokiu atveju mediacija užbaigiama ir civilinė byla nagrinėjama toliau.

Teisminės mediacijos metu šalių pasiektas susitarimas dėl ginčo sprendimo būdo įforminamas taikos sutartimi, kuri pateikiama tvirtinti bylą nagrinėjančiam teisėjui. Teismo patvirtinta taikos sutartis tampa privalomu ir vykdytinu dokumentu.

Teisminė mediacija yra nemokama. Perduodant ginčą teisminei mediacijai, taupomos šalių išlaidos ir laikas, sudarius taikos sutartį, grąžinama 75 proc. sumokėto žyminio mokesčio, išsprendus ginčą taikiai, galimas abipusės pagarbos atkūrimas, mediacijos metu garantuojamas konfidencialumas, šalys patiria mažiau streso, priešiškumo ir blogų emocijų.

Klaipėdos miesto apylinkės teismas siūlo šalims pabandyti surasti abiem pusėm priimtiną ginčo sprendimo būdą tarpininkaujant teismo mediatoriams.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min