Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiauliuose ir Panevėžyje sulaikyti įtariamieji dokumentų klastotojimu ir realizavimu (nuotraukos)

Suklastoti dokumentai
VSAT nuotr. / Suklastoti dokumentai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiaulių rinktinės pasieniečiai išaiškino dokumentų klastotojų grupuotę ir sulaikė keturis šia neteisėta veikla įtariamus vyrus.

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, antradienį VSAT Šiaulių rinktinės operatyvininkai, turėdami informacijos apie neteisėtą sandėrį, kurio metu ketinta parduoti suklastotus dokumentus, surengė pasalą Panevėžio priemiestyje esančioje degalinėje.

Pasieniečiai užfiksavo, kad į ją atvyko automobiliai Volkswagen Transporter ir Subaru Forester. Iš pastarosios mašinos išlipęs vyriškis turėjo voką ir paskubomis persėdo į kitą automobilį. Mažiau nei po minutės jis išlipo ir grįžęs į savo automobilį ketino išvažiuoti.

Šiaulių rinktinės operatyvininkai šį Subaru Forester ir jame buvusį 38 metų panevėžietį sulaikė vietoje.

Prieš tai Volkswagen Transporter vairuotojas jau buvo išsukęs iš degalinės ir sulaikymo nematė. Mikroautobusas nuvažiavo Panevėžio link. Netrukus Šiaulių pasieniečiai jį vairavusį 37 metų šiaulietį prisivijo ir sulaikė vienoje Panevėžio gatvėje.

Sulaikytas panevėžietis turėjo svetimo asmens vardu išduotą lietuvišką pasą, o šiauliečio drabužių kišenėje VSAT operatyvininkai rado voką su, įtariama, suklastotais keturiais lietuviškais vairuotojo pažymėjimais ir viena tapatybės kortele. Trijose aptiktose vairuotojų pažymėjimų klastotėse nurodoma esą jų savininkai yra kilę iš Turkijos.

Įtariama, kad šie dokumentai buvo skirti trečiųjų šalių piliečiams, neteisėtai esantiems Europos Sąjungos šalyse.

Tą pačią dieną Šiaulių pasieniečiai atliko kratas sulaikytųjų namuose Šiauliuose ir Panevėžyje. VSAT operatyvininkai atliko sankcionuotą kratą ir dar viename gyvenamajame name Šiauliuose, kur sulaikė 44 ir 21 metų vyrus, tėvą ir sūnų. Jie įtariami vertęsi klastotų dokumentų gamyba ir tarpininkavimu įsigyjant asmens dokumentus. Kratų metu rasta ir paimta speciali kompiuterinė įranga, kompaktiniai diskai, kitos laikmenos bei medžiagos ir įrankiai, kurie, manoma, buvo skirti dokumentų klastojimui.

Kratos metu aptiktos ir didelės grynųjų pinigų sumos litais ir eurais. Tyrimo metu paaiškės, ar tai nėra iš šios nusikalstamos veiklos gautos pajamos.

VSAT Šiaulių rinktinėje dėl  dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu pradėtas ikiteisminis tyrimas.  Visus keturis vyrus pasieniečiai sulaikė dviem paroms ir uždarė į areštinę. Jiems gresia areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Šiaulių rinktinės pasieniečiai jau ne kartą triuškino klastotų dokumentų gamintojų grupuotes. Šio pasieniečių padalinio pareigūnai kasmet išaiškina vis daugiau tokių atvejų.

Šių nusikalstamų veikų  tyrimas ir aiškinimas yra viena iš pagrindinių VSAT Šiaulių rinktinės veiklos krypčių Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą ir tapus Šengeno erdvės nare. Tokia Šiaulių pasieniečių veikla yra labai svarbi siekiant užkardyti ir kontroliuoti nelegalią užsieniečių migraciją, stabdant nelegalių dokumentų patekimą į nelegalios užsieniečių migracijos rinką.

Kasmet  Lietuvoje prarandama daugiau kaip 40 tūkst. asmens dokumentų, kurių didžioji dauguma, manoma, yra parduodami trečiųjų šalių piliečiams ar nusikalstama veika besiverčiantiems asmenims.

VSAT pareigūnai pastebi tendenciją, kad pastaruoju metu Lietuvoje klastoti dokumentai realizuojami tiek šalies viduje, tiek užsienyje esantiems užsieniečiams. Pastebima, kad Lietuvoje masiškai gaminamos ir visiškos klastotės - asmens tapatybės kortelės, vairuotojų pažymėjimai, tad bendras neteisėtoje apyvartoje cirkuliuojančių klastotų lietuviškų dokumentų skaičius yra dar įspūdingesnis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min