Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

STT: statybos inspektorius pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo

Specialiųjų tyrimų tarnyba
Dainiaus Labučio/ L.T. nuotr / Specialiųjų tyrimų tarnyba
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiaulių miesto apylinkės teismas 2010 m. balandžio 29 d. paskelbė nuosprendį ir pripažino kaltu dėl kyšininkavimo Šiaulių apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento Statybos ir statinių naudojimo valstybinės priežiūros skyriaus vyriausiąjį specialistą Z. K.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Z. K., žinodamas, kad Šiaulių mieste be statybos leidimo yra rekonstruojamas pastatas, nesiėmė teisės aktuose nustatytų privalomų savavališkos statybos padarinių šalinimo priemonių, o per bendrininką iš statybos darbus vykdžiusios bendrovės direktoriaus reikalavo 2000 litų. Z. K. kyšio reikalavo už tai, kad nesurašytų savavališkos statybos akto ir statybos sustabdymo akto, medžiagos dėl savavališkos statybos padarinių šalinimo neperduotų Šiaulių apskrities viršininkui, o darbus vykdžiusi bendrovė išvengtų administracinės atsakomybės, teigiama pranešime spaudai.

Išnagrinėjęs bylą ir įvertinęs byloje surinktus įrodymus, teismas pripažino Z. K. kaltu dėl kyšininkavimo pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (BK) 225 straipsnio 2 dalį. Z. K. paskirta 1 metų laisvės atėmimo bausmė, kurios vykdymas atidėtas 1 metams. Be to, Z. K. turės sumokėti 5 MGL (650 Lt) įmoką į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Šiaulių miesto apylinkės teismo nuosprendį Z. K. turi teisę apeliacine tvarka apskųsti Šiaulių apygardos teismui.

Atlikdami šį ikiteisminį tyrimą, STT pareigūnai kaip liudytoją apklausė V. N., kuris, kaip įtariama, davė melagingus parodymus, todėl dėl šios veikos buvo pradėtas atskiras ikiteisminis tyrimas. Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras kaltinamąjį aktą ir šios bylos medžiagą 2010 m. balandžio 29 d. perdavė Šiaulių m. apylinkės teismui.

Už melagingų parodymų davimą liudytojas atsako pagal BK 235 straipsnį, kurio 1 dalyje nustatyta, kad asmuo, įvykdęs tokį nusikaltimą, gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min