Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Suimti trys lietuviai, tonomis gabenę narkotikus iš Amsterdamo į Suomiją

Narkotikai
Lietuvos kriminalinės policijos biuro nuotr. / Narkotikai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai kartu su Suomijos Respublikos ir kitų šalių pareigūnais atliko tarptautinę operaciją, kurios metu buvo suduotas smūgis tarptautinei organizuotai nusikalstamai grupuotei, sukūrusiai narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimo tinklą ir organizavusiai jų kontrabandą dideliais kiekiais iš Nyderlandų Karalystės į Suomiją. Grupuotės veikloje dalyvavo ir keturi Lietuvos piliečiai, trys iš jų jau suimti.

Tyrimas buvo vykdomas bendradarbiaujant Amsterdamo policijai ir Suomijos Nacionaliniam tyrimų biurui. Taip pat operacijoje dalyvavo Lietuvos, Lenkijos, Belgijos ir Prancūzijos policijos pareigūnai. Europole ir Eurojuste bendrų policijos veiksmų planavimui bei koordinavimui buvo įkurtas operacijos koordinacinis centras. Tarptautinės operacijos dieną Lietuvos ir užsienio pareigūnų bendrus tyrimo veiksmus koordinavo Lietuvos nacionalinis narys Eurojuste, bei Lietuvos policijos atašė Europole, teigiama Lietuvos kriminalinės policijos biuro pranešime.

Bendros operacijos metu buvo aptikti labai dideli kiekiai narkotinių ir psichotropinių medžiagų, tokių kaip amfetaminas ir ekstazis. Byloje daugiau nei trisdešimt įtariamųjų iš daugiau nei dešimties šalių: Suomijos, Prancūzijos, Belgijos, Nyderlandų, Estijos, Lietuvos, Somalio, Egipto, Irako ir Irano.

Tyrimas buvo pradėtas nustačius didelio kiekio „Subutex“ tablečių kontrabandą iš Prancūzijos į Suomija. Minėtų tablečių kontrabanda buvo vykdoma naudojantis pašto tarnybų paslaugomis. Per kelis kartus šiuo būdu į Suomiją galėjo būti įvežta apie 3000 vnt. „Subutex“ tablečių. Vėliau išaiškinti dar du amfetamino ir ekstazi kontrabandos atvejai iš Nyderlandų į Suomiją. Pirmą narkotinių medžiagų siuntą sulaikė Lenkijos, o antrą – Suomijos pareigūnai. Kiekvienoje iš minėtų siuntų buvo po 15 kg amfetamino ir 10 000 ekstazi tablečių. Šios narkotinės medžiagos Suomijoje išplatintos nebuvo.

Operacijos metu Suomijos ir Nyderlandų policijos pareigūnai Nyderlanduose aptiko didelę narkotinių medžiagų saugyklą, kurioje rasta 1 800 kg hašišo, amfetamino pirmtakai, iš kurių būtų buvę galima pagaminti 330 kg šios medžiagos, ir įranga ekstazi tablečių gamybai.

Iš viso byloje įtariamaisiais paskelbti keturi Lietuvos piliečiai, trys iš jų suimti.

Pasak Suomijos policijos pareigūnų tyrimo ir bendros tarptautinės operacijos metu paimtų narkotinių ir psichotropinių medžiagų vertė nelegalioje narkotinių medžiagų rinkoje išties įspūdinga. Abiejų sulaikytų siuntų vertė „gatvės“ rinkoje būtų buvusi apie 1,5 mln. eurų, o tabletės „Subutex“, kurių platinimui buvo užkirstas kelias, galėjo būti parduotos už 4 mln. eurų. Didelių nuostolių patyrė ir Nyderlandų platintojai: hašišo pardavimo kaina siekė daugiau nei 5 mln. eurų, o jo vertė Suomijos „gatvės“ rinkoje galėjo viršyti net 18 mln. eurų. Ruošiamos amfetamino siuntos vertė būtų buvusi 8,4 mln. eurų.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai kartu su Klaipėdos AVPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnais Suomijos pareigūnų prašymu tarptautinės operacijos metu atliko eilę procesinių veiksmų, kurių metu buvo siekiama nustatyti Lietuvos Respublikos piliečių vaidmenį minėtos organizuotos nusikalstamos grupuotės neteisėtoje veikloje, užfiksuoti tyrimui reikšmingus duomenis bei patikrinti kitą, tyrimui reikšmės galinčią turėti informaciją. Iš viso byloje įtariamaisiais paskelbti keturi Lietuvos piliečiai, trys iš jų suimti.

Procesinių tyrimo veiksmų atlikimą Lietuvos Respublikoje koordinavo Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo tyrimo ir korupcijos departamento prokurorai.

Šiuo metu Suomijoje tyrimas baigtas ir byla artimiausiu metu bus perduota teismui.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min