Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Svetimo turto prievartavimą panevėžietė organizavo prasimanytai skolai atgauti

Teismas
Ramūno Danisevičiaus/Scanpix nuotr. / Teismas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Organizavusi svetimo turto prievartavimą išgalvotai skolai atgauti panevėžietė ir du jos bendrininkai netrukus bus teisiami – šią nusikaltimų nuosavybei ir valdymo tvarkai baudžiamąją bylą Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ramūnas Pačebutas jau perdavė nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.

Nusikalstamų veikų padarymu – svetimo turto prievartavimo organizavimu kaltinama 25 metų A.P., savavaldžiavimu – anksčiau teisti 19 metų V.T. ir 21 metų M.K., teigiama prokuratūros pranešime.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, A.P. įtariama pernai pavasarį organizavusi turto prievartavimą panaudojant psichinę ar fizinę prievartą ir siekusi savo naudai gauti aštuonis tūkstančius litų kaip melagingai išgalvotą skolą. Pasamdytas nusikaltimo vykdytojas V.T. kartu su bendrininku M.K. ir tyrimo nenustatytu asmeniu pernai liepos 1 d. Panevėžio miesto Smėlynės gatvėje iš nukentėjusiojo pareikalavo tariamos skolos – 8 tūkstančių litų. Savivaliautojai trenkė jam kumščiu į veidą, pagrasino sudeginti namus ir susidoroti su šeimos nariais.

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ramūnas Pačebutas teigia, kad kaltinamoji, neturėdama teisėto pagrindo, savo naudai siekė priversti nukentėjusįjį perduoti didelę sumą pinigų ir tam pasitelkė bendrininkus, kurie, nepaisydami įstatymų nustatytos tvarkos, savavališkai vykdė ginčijamą, nerealizuojamą nusikaltimo užsakovės tariamą teisę dėl skolos. Padarytose nusikalstamose veikose yra požymių nusikaltimų, numatytų Baudžiamojo kodekso straipsniuose dėl turto prievartavimo ir savavaldžiavimo.

Baudžiamąją atsakomybę sunkinanti aplinkybė – nusikalstamos veikos padarytos su bendrininkų grupe.

Ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos biuro pareigūnai, jį organizavo, kontroliavo ir jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – įpareigojimai periodiškai registruotis policijos įstaigoje ir rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Įstatymas tam, kas, neturėdamas teisėto pagrindo ir panaudodamas fizinį smurtą, savo ar kitų asmenų naudai vertė kitą asmenį perduoti turtą, atėmė asmeniui laisvę, sunaikino ar sugadino jo turtą arba kitokiu būdu padarė jam didelės žalos, numato laisvės atėmimo bausmę iki dešimties metų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min