Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarnybine padėtimi piktnaudžiavę penki Švenčionių valdininkai neišvengė bausmės

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paliko galioti Vilniaus apygardos teismo nuosprendį penkiems Švenčionių valstybės tarnautojams ir jiems prilygintiems asmenims, kuriuo jie pripažinti kaltais dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumento suklastojimo, praneša Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Kaip rašoma STT pranešime, Švenčionių rajono vyriausiasis architektas P.S., Labanoro seniūno pavaduotoja B.G., Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Švenčionių rajono agentūros vedėjas Ž.L., Vilniaus apskrities viršininko administracijos Švenčionių rajono Žemėtvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojas R.Z. ir buvęs Labanoro regioninio parko direkcijos direktorius V.L. nuteisti dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dėl dokumento suklastojimas už tai, kad jie, būdami Švenčionių rajono savivaldybės administracijos direktorės sudarytos komisijos išlikusių buvusių sodybų statinių ir sodų liekanų saugomose teritorijose faktui nustatyti nariai, o P.S. – pirmininkas, veikdami kartu, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, suklastojo dokumentą, kurį komisijos pirmininkas vėliau ir panaudojo.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai, metu buvo nustatyta, kad komisijos nariai sklypo apžiūros akte nurodė tikrovės neatitinkančius duomenis – kad vienam uostamiesčio verslininkui priklausančiame žemės ūkio paskirties žemės sklype, esančiame Švenčionių rajone, Labanoro seniūnijoje, Juodapurvio kaime, yra išlikusių pavienių buvusios sodybos pastatų pamatų liekanų ir buvusios sodybos rūsio duobė. Taip sklypo savininkui buvo suteikta galimybė gauti projektavimo sąlygas sodybai projektuoti, t. y. neteisėtai statyti statinius Labanoro regioninio parko teritorijoje.

Visagino miesto apylinkės teismo 2008 m. gegužės 20 d. nuosprendžiu visi penki Švenčionių valdininkai buvo išteisinti.

Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyriaus prokurorui nuosprendį apskundus aukštesniam Vilniaus apygardos teismui, šis 2009 m. rugpjūčio 3 d. išteisinamąjį nuosprendį panaikino ir priėmė naują nuosprendį, kuriuo P.S., B.G., Ž.L., R.Z. ir V.L. buvo pripažinti kaltais. Teismas jiems skyrė vienodas bausmes – draudimą dvejus metus dirbti valdžios ir valdymo institucijose ir 30 MGL (3 tūkst. 900 litų) baudas.

Šiuo nuosprendžiu nepatenkinti nuteistieji pateikė kasacinį skundą Lietuvos Aukščiausiajam Teismui, tačiau šis jį atmetė ir paliko galioti Vilniaus apygardos teismo apkaltinamąjį nuosprendį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min