Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisėjai Neringai Venckienei skirtas papeikimas (papildyta 15.35 val., video)

Neringa Venckienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Neringa Venckienė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Teisėjų garbės teismas paskelbė sprendimą N.Venckienės drausmės byloje.

Teisėjų garbės teismas penktadienį paskelbė sprendimą Kauno apygardos teismo teisėjos Neringos Venckienės drausmės byloje. Jai skirta formali nuobauda – papeikimas.

Teisėjai N.Venckienei drausmės byla buvo iškelta pernai rugpjūtį dėl jos veiksmų rašant skundus, pareiškimus ir kitus dokumentus Drąsiaus Kedžio vardu, praneša Nacionalinė teismų administracija.

BNS primena, kad Kauno teisėją apskundė jau miręs vadinamosios Kauno pedofilijos bylos įtariamasis Andrius Ūsas bei D.Kedžio buvusi gyvenimo draugė ir vaiko motina Laimutė Stankūnaitė, Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis.

A.Ūsas skunde tvirtino, kad teisėja N.Venckienė formavo išankstinę nuomonę apie jį neturėdama jokių įrodymų, šmeiždavo jį ir tokiu būdu pažeidė teisėjų etiką. Jis tikino, kad N.Venckienė pasitelkusi „rafinuotus, prieštaraujančius moralei“ būdus, pasinaudodama žiniasklaida darė spaudimą ikiteisminį tyrimą atliekantiems pareigūnams.

Be to, skunduose teigiama, kad teisėjos tarnybiniame kompiuteryje aptikta tekstinių laikmenų – skundų, prašymų ir kitų dokumentų, kurie rašyti tiek N.Venckienės, tiek D.Kedžio vardu. Tų laikmenų autorė yra N.Venckienė, ir jie yra pavadinti nepagarbiais, asmenis, kurie susiję su baudžiamąja byla, įžeidžiančiais žodžiais. Dėl tokiu būdu parodytos nepagarbos N.Venckienę TEDK apskundė ir K.Betingis.

L.Stankūnaitės skunde teigta, kad N.Venckienė, šiuo metu – jos mažametės dukters globėja, kurstė savo brolį, 7 mėnesius darė pornografinio pobūdžio įrašus, pasitelkę lėlę abu mokė mergaitę seksualinio pobūdžio veiksmų. Be to, pasak L.Stankūnaitės, teisėja viešino mergaitės tapatybę. Skunde taip pat tvirtinama, kad N.Venckienė kurstė ir provokavo neramumus bei nevykdė Kėdainių rajono apylinkės teismo nutarties dukrą perduoti motinai. L.Stankūnaitė abejojo psichine teisėjos būkle ir tvirtino, kad jos veiksmai yra neteisėti.  

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Pirmininkas Antanas Simniakis skelbia Teisėjų garbės teismo sprendimą.
Pirmininkas Antanas Simniškis skelbia Teisėjų garbės teismo sprendimą.

Papildyta: Nacionalinė teismų administracija informuoja, kad Teisėjų garbės teismas, išnagrinėjęs bylą, konstatavo, kad teisėja N.Venckienė, bendraudama su žiniasklaida bei viešai reikšdama nuomonę apie netinkamą ikiteisminio tyrimo eigą ir ikiteisminio tyrimo institucijų darbą, išsakydama neigiamą nuomonę apie kitus asmenis ir viešai kaltindama juos, taip pat rašydama skundus ir prašymus brolio D.Kedžio vardu bei įžeidžiamais, nepagarbiais ir necenzūriniais žodžiais pavadindama asmenis, dėl kurių dokumentai buvo rengti, pažeidė Teisėjų etikos kodekso pagarbos žmogui, lojalumo ir pagarbos valstybei, teisingumo ir nešališkumo, padorumo ir pavyzdingumo principus.

Teisėjų garbės teismas pažymėjo, kad pagal Teismų įstatymą Teisėjų etikos kodekso reikalavimų laikymasis teisėjui yra privalomas, todėl teisėja N.Venckienė savo kaip Lietuvos Respublikos pilietės teises ir pareigas turėtų įgyvendinti taip, kad būtų laikomasi ir Teisėjų etikos kodekso reikalavimų, nes ji yra ne tik Lietuvos Respublikos pilietė, bet ir teisėja, kuriai taikomi specialūs elgesio standartai.

„Teisėjos N.Venckienės poelgiais buvo pažemintas teisėjo vardas ir pakenkta teismo autoritetui,“ – skelbdamas sprendimą, teigė Teisėjų garbės teismo primininkas Antanas Simniškis. 

Teisėjų  garbės teismas, pasisakydamas dėl drausmės bylos iškėlimo termino, kuris neturi viršyti trijų mėnesių nuo Teisėjų etikos ir drausmės komisijos sužinojimo apie konkretų nusižengimą, konstatavo, kad drausmės byla N. Venckienei buvo iškelta praėjus 6 mėnesiams nuo teikimo, tačiau tai lėmė ne atsakingų institucijų neveiklumas, o pačios teisėjos atostogos ir sirgimai, todėl drausmės byla iškelta teisėtai ir nepažeidus nuostatų dėl drausmės bylos iškėlimo terminų. 

Penktadienį paskelbtas Teisėjų garbės teismo sprendimas per dešimt dienų gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui, skundą paduodant per Teisėjų garbės teismą.

2011 m. kovo 18 d. Teisėjų garbės teisme bus nagrinėjama kita teisėjai N.Venckienei iškelta drausmės byla pagal Teisėjų tarybos teikimą ir L.Stankūnaitės pareiškimą dėl viešų teisėjos pasisakymų, kuriais taip pat galėjo būti pažemintas teisėjo vardas.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min