Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismą pasiekė viena didžiausių genocido bylų per pastarąjį dešimtmetį

Byla
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Byla
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje nusikaltimų žmogiškumui – dešimties šeimų ištrėmimu iš okupuotos Lietuvos į SSRS teritoriją – kaltinamas 85 metų vilnietis M.K.

Kaip rašoma Generalinės prokuratūros pranešime,  tyrimo duomenimis, M.K., būdamas sovietų okupacinės valdžios represinės struktūros pareigūnu, Lietuvos SSR Valstybės saugumo ministerijos (MGB) operatyviniu įgaliotiniu, 1947–1949 m. ir 1952 m. vykdė Šakių ir Raseinių rajono savivaldybių teritorijose gyvenusių civilių asmenų, tarp jų ir mažamečių, trėmimą iš Lietuvos į tolimuosius SSRS regionus: Krasnojarską, Irkutską, Tiumenę. 

Šioje byloje nukentėjusiaisiais pripažinta dvylika asmenų.

Pažymėtina, kad kaltinamasis neprisipažino padaręs nusikalstamą veiką. Anot prokuroro, apklausiamas jis tvirtino, jog „trėmimų veiksmuose nedalyvavo, tačiau priklausė kariniams daliniams, kurie turėjo užtikrinti trėmimų operacijų sėkmę“.

Už šiuos nusikaltimus kaltinamajam gresia laisvės atėmimo bausmė nuo penkerių iki penkiolikos metų.

Nuo 1990 m. iki šios dienos šalyje buvo pradėti ir atliekami 245 ikiteisminiai tyrimai dėl karo nusikaltimų ir okupaciniu laikotarpiu padarytų nusikaltimų žmoniškumui. Teismams perduota 41 šių nusikaltimų padarymu apkaltinto asmens baudžiamoji byla. 

Per devynis šių metų mėnesius prokuratūrose buvo pradėti 7 minėtos kategorijos labai sunkių nusikaltimų kategorijai priskiriamų nusikalstamų veikų ikiteisminiai tyrimai, teismui šiemet perduotos 4 šios kategorijos nusikalstamų veikų baudžiamosios bylos.

Komentarai
Temos tyrimas, Teismas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min