Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas: 20 metų nelaisvės Nerijui Bagdonui – ne per griežta bausmė

Nerijus Bagdonas
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Prieš tai, kai išžagino ir nužudė moterį, N.Bagdonas dar bandė gyvą sudeginti savo bendradarbį.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos apeliacinis teismas (LApT) sudaužė atgailauti bandžiusio, bet už labai sunkius nusikaltimus griežtai nuteisto trisdešimtmečio viltis.

Ilgam už grotų pasiųstas Nerijus Bagdonas Apeliacinio teismo veltui prašė išteisinti jį dėl išžaginimo ir kuo labiau sušvelninti griežtą bausmę.

Jauno vyro iš Kelmės skundą išnagrinėjusi LApT teisėjų kolegija, kurią sudaro Valdimaras Bavėjanas (pirm., pran.), Linas Žukauskas ir Elena Vainienė, penktadienį paskelbė, jog N.Bagdono apeliacinį skundą atmetė kaip nepagrįstą.

15min.lt vasarą rašė, kad kelmiškis N.Bagdonas (gim. 1980 m.) už moters išžaginimą ir nužudymą, nuosprendį subendrinus su kitomis bausmėmis, nuteistas kalėti net 20 metų, iš jo priteista 80 tūkst. litų neturtinei žalai atlyginti.

„Labai gailiuosi padaręs šitą nusikaltimą“, – tokį paskutinį žodį per posėdį spalio 12 dieną teismui tarė N.Bagdonas.

Siautėjo girtas

Nusikaltimas padarytas 2010 metų liepos 14-osios vakarą Kelmės rajone, ties Daugėnų kaimu esančiame miške. Bylos duomenimis, N.Bagdonas mikroautobusu „VW Transporter“ neblaivią ir bejėgę (2,3 promilės alkoholio) moterį nuvežė į mišką ir pasiūlė, kad ši su juo lytiškai santykiautų. Nesutikusi to daryti, 44 metų moteris buvo pargriauta ant žemės, nurengta ir išžaginta. Kai auka prasitarė apie policiją, žagintojas ją užmušė.

Apeliacinio teismo posėdyje dalyvavęs N.Bagdonas aiškino, kad jokio išžaginimo nebuvo.

Jo skunde buvo nurodoma, kad Šiaulių apygardos teismo nuosprendis yra nepagrįstas, nes yra paremtas tik jo paties ikiteisminio tyrimo metu duotais melagingais parodymais. Pareigūnai esą apgavo N.Bagdoną žadėdami, kad prisipažinimas padės jam gauti pačią švelniausią bausmę. Be to, vyras skundžiasi patyręs ir psichologinį spaudimą.

Tuo tarpu bylą kuruojanti prokurorė kartojo, kad N.Bagdono kaltė išžaginus ir nužudžius nukentėjusiąją yra neabejotinai įrodyta.

Išsisukinėjimai nepadėjo

N.Bagdono skundą išnagrinėję LApT teisėjai įvertino apelianto argumentus kaip neatitinkančius tikrovės.

Teisėjai atkreipė dėmesį, kad ikiteisminio tyrimo metu pats N.Bagdonas buvo davęs nuoseklius, detalius parodymus, kuriais abejoti nėra pagrindo.

„Apelianto pozicija yra keista, jis mėtosi“, – aiškindamas nutarties motyvus, sakė kolegijos vadovas V.Bavėjanas.

Anot teisėjo, ankstesni nuteistojo prisipažinimai visiškai atitinka tiek nusikaltimo vietos apžiūros duomenis, tiek medicinos ekspertų pateiktas išvadas.

Tuo tarpu naujosios N.Bagdono gynybinės versijos liko be įrodymų. Pavyzdžiui, sykį N.Bagdonas ėmė aiškinti, kad moteris mirė ne nuo jo smurto, bet dėl to, kad važiuodamas automobiliu atbulomis netyčia pervažiavo jai galvą. Tačiau aukos palaikus tyrę specialistai nieko panašaus į tokio pobūdžio traumą neaptiko.

Teisėjų vertinimu, N.Bagdono elgesys rodo jo padidintą pavojingumą visuomenei bei nenorą keistis.

Dar viena nuteistojo pasakėlė – esą mirusioji prieš tai pati jį viliojo ir mylėjosi savanoriškai. Tačiau teismas padarė išvadą, kad N.Bagdonas kaltas dėl išžaginimo, nes po savanoriškų lytinių santykių nėra jokio reikalo smurtauti prieš moterį.

LApT teisėjai N.Bagdono taktiką įvertino kaip bandymus klaidinti teismą ir siekį išvengti atsakomybės.

Apeliacinio teismo vertinimu, N.Bagdonui pagrįstai už išžaginimą skirta 4 metų, o už žmogžudystę – 16 metų laisvės atėmimo bausmė. Bausmės subendrintos jas aritmetiškai sudedant, nes kelmiškis jau buvo teistas už kitą sunkų nusikaltimą – pasikėsinimą tyčia nužudyti (žr. skyrelį žemiau).

LApT teisėjai apibendrino, kad N.Bagdono elgesys rodo jo padidintą pavojingumą visuomenei bei nenorą keistis.

Penktadienį paskelbtas LApT teisėjų kolegijos verdiktas įsiteisėjo iškart, tačiau N.Bagdonas dar turi teisę per tris mėnesius kasacine tvarka skųsti Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Bandė sudeginti bendradarbį

Skirdamas N.Bagdonui bausmes ir jas apibendrindamas, teismas atsižvelgė ir į kriminalinę nuteistojo praeitį.

2010 m. spalį Šiaulių apygardos teismas N.Bagdonui paskelbė nuosprendį už pasikėsinimą nužudyti bendradarbį.

Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Kanistras
Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Kanistras

2009 m. kovo 29-osios vakare (N.Bagdonas tuo metu vienoje miškotvarkos įmonėje dirbo darbų vadovu) medkirčiai po darbų girtavo Junkilų kaime (Kelmės r.).

Apsvaigęs N.Bagdonas apkaltino savo bendradarbį Aivarą dėl benzininio pjūklo vagystės.

N.Bagdonas su dar vienu kolega Aivarą iš pradžių sumušė, o po to įsodino į automobilį ir išvežė į pamiškę. Ten egzekucija pratęsta. Galiausiai N.Bagdonas auką apipylė benzinu ir padegė.

Vyras apdegė veidą, kaklą, rankas ir dešinę koją, tačiau liko gyvas.

Kaltu dėl pasikėsinimo nužudyti pripažintas N.Bagdonas nuteistas 9 metų laisvės atėmimo bausme pataisos namuose.

Be to, nuosprendžiu nuteistasis už nukentėjusiojo gydymą valstybinei ligonių kasai privalo sumokėti per 2,5 tūkst. litų, o aukai turi atlyginti 50 000 litų neturtinę žalą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min