Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas išklausė buvusio „Aukštaitijos vandenų“ vadovo Rimanto Liepos paskutinį žodį

Rimantas Liepa
Kadras iš LNK Žinių / Rimantas Liepa
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Panevėžio miesto apylinkės teismas išklausė baigiamąsias kalbas ir kaltinamųjų paskutinį žodį vadinamojoje „Aukštaitijos vandenų“ byloje. Balandžio 17 dieną bus skelbiamas nuosprendis.

Antradienį vykusiame teismo posėdyje paskutinį žodį sakė buvęs UAB „Aukštaitijos vandenys“ vadovas Rimantas Liepa.

Jis kaltę kategoriškai neigia.

R.Liepa kaltinamas tuo, kad būdamas UAB „Aukštaitijos vandenys“ generaliniu direktoriumi laikotarpiu nuo 2010 m. spalio 25 d. iki 2011 m. kovo 25 d. Panevėžio mieste ir rajone organizuotoje grupėje kartu su AB „Panevėžio statybos trestas“ filialo „Gerbusta“ vyr. inžinieriumi Kęstučiu Kastricku, tos pačios įmonės statybos darbų vadovais Juozu Česnaku ir Mykolu Jurgaičiu bei „Aukštaitijos vandenų“ meistru Virgilijumi Jonu Gečiausku ir nuotekų tinklų Panevėžio rajono Pavešečių kaime savininku Dariumi Simanavičiumi apgaule „Aukštaitijos vandenų“, „Panevėžio statybos tresto“, R.Gečiauskienės individualios įmonės ir D.Simanavičiaus naudai pagal suklastotus dokumentus – darbų atlikimo aktus – įgijo didelės vertės svetimą turtinę teisę į 133 tūkst. 515 litų Europos Sąjungos Sanglaudos fondo lėšų, administruojamų Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros.

Kadras iš LNK Žinių/Rimantas Liepa
Kadras iš LNK Žinių/Rimantas Liepa

Byloje pareikšti kaltinimai, kad 120 tūkst. 390,53 lito iš šios sumos „Panevėžio statybos trestas“ užvaldė kaip apmokėjimą už tariamai atliktus naujos nuotekų slėginės linijos statybos darbus „Aukštaitijos vandenų“ objekte – slėginiuose ir vandentiekio skirstomuosiuose tinkluose Pavešečių kaime: 81 tūkst. 638,70 lito  iš minėtos sumos „Panevėžio statybos trestas“ sumokėjo R.Gečiauskienės individualiai įmonei, o kaltinamajam D.Simanavičiui perdavė neatlygintinai 11 tūkst. 59,40  lito vertės medžiagų, kaip kompensaciją už jau esančią nuotekų liniją Pavešečių kaime.

Organizuotai grupei nepriklausęs „Technik LT“ direktorius Zenonas Vezbergas kaltinamas tuo, kad būdamas valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu – UAB „Technik LT“ direktoriumi – netinkamai atliko savo pareigas, t.y. kaip ekspertų grupės vadovas 2011 m. sausio 27 d. pasirašė atliktų darbų akte, tuo patvirtindamas „Panevėžio statybos tresto“ filialo „Gerbusta“ statybos darbų vadovo M.Jurgaičio įrašytus neteisingus duomenis apie tai, kad šiame objekte tariamai atlikti nuotekų trasos įrengimo darbai.

Taip buvo padaryta didelė turtinė 120 tūkst. 390 litų žala Europos Sąjungos Sanglaudos fondui ir tuo pačiu valstybės biudžetui, pažymima Panevėžio miesto apylinkės teismo atstovės ryšiams su visuomene ir žiniasklaida Dianos Armonienės antradienį paviešintame pranešime.

Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min