Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas nepriėmė nagrinėti buvusios teisėjos Anželikos Šimaitienės skundo

Anželika Šimaitienė
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Anželika Šimaitienė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) rugsėjo 30 d. nutartimi atsisakė priimti nagrinėti Anželikos Šimaitienės skundą atsakovui – Vilniaus miesto 3 apylinkės teismui dėl šio teismo pirmininko 2011-03-29 įsakymo panaikinimo.

A.Šimaitienė kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydama panaikinti kaip neteisėtą Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo pirmininko 2011-03-29 įsakymą, kuriuo buvo sudaryta tarnybinio patikrinimo komisija pareiškėjos procesinei veiklai patikrinti, numatytos patikrinimo užduotys ir atlikimo terminas. Vilniaus apygardos administracinis teismas, įvertinęs pareiškėjos skunde nurodytą teisinį reglamentavimą bei skundžiamo akto turinį, priėjo išvadą, kad skundžiamas dokumentas yra procedūrinio pobūdžio. LR teisės aktai tokio procedūrinio sprendimo apskundimo nenumato, todėl skundą atsisakyta priimti kaip nenagrinėtiną teismų. Teismo nutartyje konstatuojama, kad pareiškėja turi teisę  kreiptis į Vilniaus apygardos teismą su skundu dėl Lietuvos Respublikos Prezidentės 2011-07-18 dekreto Nr. 1-764 panaikinimo. Ši Vilniaus apygardos administracinio teismo nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui per Vilniaus apygardos administracinį teismą.

Vilniaus apygardos administracinis teismas per rugpjūčio-rugsėjo mėnesius yra gavęs šešis A.Šimaitienės skundus. Du iš jų – dėl Teisėjų tarybos 2011-07-15 nutarimo ir 2011-07-26 protokolinio nutarimo patarti LR Prezidentei atleisti ją iš Vilniaus m. 3 apylinkės teismo teisėjos pareigų, savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą, buvo atsisakyta priimti kaip nepriskirtinus administracinių teismų kompetencijai. Vilniaus apygardos administracinio teismo nutartys, kuriais buvo atsisakyta priimti nagrinėti šiuos skundus, apeliaciniais skundais pareiškėjos apskųstos Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Dvi administracinės bylos pagal A. Šimaitienės skundus Vilniaus miesto 3 apylinkės teismui (dėl neišmokėtos pareiginės algos ir priedų dalies priteisimo bei dėl įsakymo panaikinimo) Vilniaus apygardos administracinis teismas pradės nagrinėti spalio mėnesį. Dėl  rugsėjo 27 d. Vilniaus apygardos administraciniame teisme gauto A. Šimaitienės skundo, kuriuo ji prašo panaikinti 2011-06-01 Vilniaus apygardos teismo pirmininko įsakymą, teismas priims kitą savaitę.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min