Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas nuteisė juridinį asmenį – UAB „Amber promotions“

Teismas
Ramūno Danisevičiaus/Scanpix nuotr. / Teismas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo teisėjas, išnagrinėjęs Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir susipažinęs su ikiteisminio tyrimo bylos medžiaga, pripažino kaltu juridinį asmenį – UAB „Amber promotions“ – dėl neteisėto vertimosi ūkine, komercine veikla ir skyrė šiai bendrovei 100 MGL dydžio (13 tūkst. litų) baudą.

Juridinis asmuo nuteistas už tai, kad jo vadovai nuo 2009 metų lapkričio 17 dienos iki 2010 sausio 15 dienos neturėjo Turizmo departamento išduoto kelionių agentūros pažymėjimo, leidžiančio užsiimti tokio pobūdžio veikla, tačiau Lietuvos Respublikos piliečiams parduodavo turizmo paslaugas, teigiama pranešime spaudai.

LR Turizmo įstatymo 4 str. 6 d. nuostatai numato, kad kelionių agentūra gali tarpininkauti parduodant organizuotas turistines keliones ir (ar) atskiras turizmo paslaugas ir savo pavadinime, reklamoje ar kitais atvejais vartoti žodžius „kelionių agentūra“ tik kai Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka yra pateikusi informaciją, kad yra įvykdyti šio straipsnio 6 dalies 1 punkto reikalavimai, įpareigojantys turėti sudarytą rašytinį susitarimą su kelionės organizatoriumi arba keleivių vežimo įmone, bei turinti galiojantį kelionės agentūros pažymėjimą.

Apklaustas ikiteisminio tyrimo metu UAB „Amber Promotions“ atstovas paaiškino, kad bendrovė pripažįsta jai inkriminuotą nusikalstamą veiką. Bendrovės veikla buvo tarpininkavimas teikiant apgyvendinimo paslaugas pagal sudarytas sutartis su Tenerifės viešbučių tarpininku – bendrove „Menotra“. Pernai bendrovėje buvo atliktos kratos, o naujam direktoriui nuvykus į Turizmo departamentą, jo darbuotojai kategoriškai pasakė, kad bendrovės veikla bus sustabdyta, jei ji nepasirūpins gauti kelionių agentūros pažymėjimo. Šių metų sausio 18 dieną bendrovei buvo išduotas kelionių agentūros pažymėjimas. Taip pat buvo pakeistos paslaugos teikimo sutartys pagal Turizmo departamento reikalavimus bei Vartotojų teisių apsaugos tarnybos rekomendacijas.

Skirdamas bausmę juridiniam asmeniui – UAB „Amber Promotions“ – teismas įvertino tai, kad yra nustatyta atsakomybę lengvinanti aplinkybė (savo kaltę bendrovė pripažino), atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta, šis juridinis asmuo šiuo metu jau yra gavęs reikiamą leidimą vykdomai veiklai ir toliau ją vykdo teisėtai.

Ikiteisminio tyrimo metu juridinis asmuo sutiko, kad ši byla būtų baigta teismo baudžiamuoju įsakymu, t.y. kad būtų skirta piniginė bauda.

Komentarai
Šioje istorijoje Nuosprendis, Teismas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min