Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas: sustabdydama licencijos galiojimą VKEKK pagrįstai gynė šilumos vartotojų interesus

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) išnagrinėjęs administracinę bylą pagal uždarosios akcinės bendrovės „Miesto energija“ skundą Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai (VKEKK) dėl 2010–10–05 sprendimo sustabdyti šilumos tiekimo licencijos galiojimą panaikinimo, atmetė bendrovės skundą kaip nepagrįstą, teigiama teismo išplatintame pranešime spaudai.

UAB „Miesto energija“ kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą prašydama panaikinti kaip neteisėtą Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos 2010 m. spalio 5 d. nutarimą „Dėl UAB „Miesto energija“ licencijos galiojimo sustabdymo“. Pasak pareiškėjos, šilumos tiekimo licencija sustabdyta dėl ekstremalios situacijos Ukmergės rajone paskelbimo. Tokio teisinio pagrindo reglamentuojantys teisės aktai nenumato. Bendrovės teigimu, jokių vykdomos licencijuojamos veiklos pažeidimų Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija bendrovės veikloje nenustatė. Pareiškėja tvirtino teismui turinti visas sąlygas  ir teisę tiekti šilumos energiją ir karštą vandenį bei galinti nepertraukiamai aprūpinti Ukmergės rajono gyventojus šilumos energija.

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija teismui paaiškino, kad Komisija priėmė sprendimą sustabdyti UAB „Mieste energija“ šilumos tiekimo licencijos galiojimą, atsižvelgdama į 2010 m. spalio 4 d. Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos surašyto UAB „Miesto energija“ licencijuojamos šilumos tiekimo veiklos patikrinimo akto išvadas, į Ukmergės rajono ekstremalių situacijų komisijos nurodymus bei vadovaujantis tuo, jog pagal Šilumos ūkio įstatymą savivaldybės turi pareigą organizuoti šilumos tiekimą šilumos vartotojams. Komisija taip pat įvertino 2010 m. spalio pradžioje vėstančius orus ir viešąjį Ukmergės rajono gyventojų interesą būti aprūpintais šilumos energija bei karštu vandeniu. Tai padaryti VKEKK turėjo teisę, nes pagal VKEKK 2003 m. lapkričio 18 d. nutarimu UAB „Miesto energija“ išduotą šilumos tiekimo licenciją apibrėžtose teritorijose (Ukmergės miesto, Šventupės, Dainavos ir Dukstynos kaimų teritorijose) bendrovė negamino šilumos ir jos neteikė gyventojams. Ją vartotojams realiai tiekė ir dabartiniu metu tiekia savivaldybė. Ekstremali situacija Ukmergės rajone iki šiol nėra atšaukta. VKEKK prašė teismo atmesti skundą kaip nepagrįstą. To paties prašė ir Ukmergės rajono savivaldybė.

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs administracinę bylą priėjo išvadą, kad Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, sustabdydama licencijos UAB „Miesto energija“ galiojimą, pagrįstai gynė šilumos vartotojų teises ir teisėtus interesus, kol du ūkio subjektai (Ukmergės rajono savivaldybė ir bendrovė „Miesto energija“) išspręs tarpusavio ginčą. VKEKK 2010–10–05 nutarimas atitinka Energetikos bei Šilumos ūkio įstatymų nuostatas, būtinumo ir proporcingumo principus, užtikrinant nepertraukiamą šilumos ir karšto vandens tiekimą vartotojams artėjant žiemai, todėl yra teisėtas, pagrįstas ir nėra teisinio pagrindo jį naikinti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min