Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas sužlugdė paskutinę milijonieriaus kelių erelio E.Butrimo viltį

Ernestas Butrimas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Ernestas Butrimas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prezidento našlės Kristinos Brazauskienės sūnui teisėjai dar sykį išaiškino, jog yra negražu bėgti visureigiu BMW X5 nuo penkių policijos ekipažų, o sučiuptam – nesitikrinti girtumo.

Penktadienį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) patvirtino ankstesnį pirmosios instancijos teismo nutarimą, kuriuo vilniečiui verslininkui Ernestui Butrimui buvo skirta 3500 litų bauda ir trejiems metams atimtas vairuotojo pažymėjimas.

40-metis milijonierius tokios griežtos bausmės nusipelnė už tai, kad vieną naktį savuoju visureigiu BMW X5 spruko nuo penkių policijos ekipažų, o sučiuptas – kategoriškai atsisakė tikrintis girtumą.

Į šį naktinį nuotykį E.Butrimas įsivėlė tada, kad teismas jau buvo atėmęs jo vairuotojo pažymėjimą kitoje byloje – už avariją ir pabėgimą iš įvykio vietos. Tąsyk skundu LVAT pažeidėjas taip pat nieko nepasiekė.

Beje, prieš keletą dienų 15min.lt kaip tik pasakojo, kaip E.Butrimas bandė panaudoti teisinį triuką ir nesėkmingai siekė, kad teismas atnaujintų pirmąją teises jam kainavusią bylą, susijusią su avarija.

Jei E.Butrimui tai būtų pavykę, antrojoje byloje, susijusioje su bėgimu nuo policijos, jo padėtis būtų geresnė – jis nebūtų vertinamas kaip užkietėjęs kelių erelis.

Organizatorių nuotr./Legendinis BMW X5 švenčia 10 metų jubiliejų.
 BMW X5

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Antano Ablingio (pranešėjas), Ričardo Piličiausko (kolegijos pirmininkas) ir Virgilijaus Valančiaus, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi E.Butrimo apeliacinį skundą, penktadienį paskelbė, jog žemesnės instancijos teismo nutarimas teisėtas ir pagrįstas, todėl paliekamas nepakeistu.

„Išanalizavusi administracinio teisės pažeidimo bylos medžiagą, teisėjų kolegija sutinka su pirmosios instancijos teismo išvada, jog E.Butrimo kaltė, padarius ATPK 130 straipsnio 1 dalyje, 126 straipsnio 4 dalyje ir 1241 straipsnio 6 dalyje numatytus pažeidimus, įrodyta ir mano, jog veikos kvalifikuotos bei nuobauda individualizuota tinkamai“, – pažymi LVAT kolegija.

Trumpą, bet įspūdingą kelių erelio E.Butrimo bylinėjimosi statistiką galima apibendrinti taip: 5 teismai – 5 pralaimėjimai.

Tačiau pasekmės šiam užkietėjusiam pažeidėjui nėra itin drastiškos. Jam tik teks sumokėti abi baudas – iš viso 6,5 tūkst. litų, ir trejus metus apsieiti be teisių.

Praėjus pusei šio termino, E.Butrimas turės galimybę kreiptis į teismą dėl specialiosios teisės atėmimo termino sutrumpinimo. Buvusiam vairuotojui tikriausia tektų kreiptis į teismą dėl kiekvienos bylos atskirai.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min