Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismui kol kas nepavyko atversti Bilevičiūtės statybų aferos bylos

Daina Bilevičiūtė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Daina Bilevičiūtė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį surengti posėdžio nėra galimybės, nes negali dalyvauti įtariamosios advokatas.

Vilniaus 2-ojo apylinkės teismo atstovė ryšiams su visuomene Airinė Šerelytė trečiadienį informuoja, kad šiandien nėra galimybės nagrinėti baudžiamosios bylos, kurioje dėl dokumentų klastojimo, pasikėsinimo apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą ir kredito gavimo apgaule yra kaltinama žinoma ūkininkė dainininkė Daina Bilevičiūtė.

Žvaigždės advokatas Vaidotas Sviderskis teismą iš anksto informavo, jog neturės galimybės atvykti į numatytą trečiadienio posėdį.

Kaip jau pasakojo 15min.lt, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) su Generaline prokuratūra yra baigusi ikiteisminį tyrimą ir perdavusi teismui bylą, kurioje D.Bilevičiūtė įtariama sukčiavimu, dokumentų klastojimu ir kreditinėmis apgaulėmis, siekiant gauti milijoninę Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2005 metais D.Bilevičiūtė, turinti kaimo sodybą Varėnos rajone, Miguičionių kaime, kad pritaikytų sodybą kaimo turizmo veiklai plėtoti, parengė projektą „Kultūrinio kaimo sodybos Varėnos rajone paruošimas kaimo turizmo veiklai vystyti“ ir kreipėsi dėl 1 015 400 litų paramos į Nacionalinę mokėjimo agentūrą (NMA) prie Žemės ūkio ministerijos. 2006 metų birželio mėnesį su ūkininke pasirašyta paramos sutartis.

Projektui įgyvendinti moteris siekė gauti 2 milijonus litų kreditą ir su vienu komerciniu banku pasirašė kreditavimo sutartį. Kad jai būtų išmokėtas kreditas, D.Bilevičiūtė turėjo į projektą investuoti ne mažiau kaip 925 412 litų savo lėšų. Tyrimo metu išaiškinta, kad įtariamoji D.Bilevičiūtė, neturėdama tiek nuosavų lėšų, susitarė su darbus sodyboje atliekančia statybos bendrove, kad už atliktus darbus apmokės vėliau, kai jai išmokės kreditą. Nustatyta, jog moteris bankui pateikė suklastotus kasos pajamų orderius, kuriuose įrašyta, neva ji statybos bendrovei už atliktus darbus į kasą įnešė 928 417 litų.

Patikėjęs šiais suklastotais buhalterinės apskaitos dokumentais komercinis bankas pervedė ūkininkei kreditą ir moteris apgaule įgijo 1 927 948 litus.

Naujienų portalas 15min.lt jau pasakojo ir apie kitas D.Bilevičiūtės bėdas: pirmiausia ją slegia didžiulės skolos. Mat FNTT minimoje sodyboje Varėnos rajono Miguičionių kaime plėtoti kaimo turizmą planavusi atlikėta prisiskolino daug pinigų. Be to, gruodį Vilniuje, vairuodama savąjį BMW, įkliuvo policijai neblaivi ir neteko vairuotojo pažymėjimo.

Komentarai
Šioje istorijoje Daina Bilevičiūtė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min