Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Telšių kelių policijos vadovo pažadas: greitis bus matuojamas, o kyšiai neimami

Vasario 3-iąją, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnams Telšių rajone vykdant eismo dalyvių kontrolę, didelis dėmesys buvo skiriamas leistino važiavimo greičio atvejams fiksuoti.
Telšių rajono keliuose greitį viršiję pažeidėjai
Vienas iš Telšių rajono keliuose greitį viršijusių pažeidėjų / Telšių apskrities VPK nuotr.

Kaip pastebi pareigūnai, net ir esant prastoms eismo sąlygoms, vairuotojai nepabūgsta viršyti greičio, tad sniegui aptirpus, leistino važiavimo greičio viršijimo atvejai – dar dažnesni.

„Greitis – vienas iš veiksnių, keliuose darantis įtaką nelaimėms, kuriose žūsta ar nukenčia eismo dalyviai. Todėl leistino važiavimo greičio kontrolė labai svarbi – pažeidėjų demaskavimas vyksta ištisus metus“, – teigė Kelių policijos skyriaus viršininkas Dainius Razminas. 

Kaip pastebi pareigūnai, net ir esant prastoms eismo sąlygoms, vairuotojai nepabūgsta viršyti greičio, tad sniegui aptirpus, leistino važiavimo greičio viršijimo atvejai – dar dažnesni.

Pareigūnams vykdant greičio kontrolės priemonę, pravažiuojančių automobilių greitis fiksuotas įvairiose Telšių rajono kelių atkarpose.

Reido metu iš viso nustatyti septyni greičio viršijimo atvejai, tarp kurių net keturi pažeidėjai greitį viršijo daugiau nei 40 km/h.

107 ir 109 km/h greičiu lėkė 48-erių ir 54-erių Šiaulių miesto gyventojai.

Jie, pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 124 str. 6 d., mokės 289-434 eurų baudas ir 1-6 mėnesiams neteks teisės vairuoti transporto priemonių. Tačiau 54 metų vyras šiomis numatytomis nuobaudomis neapsiribos. Siekdamas išvengti atsakomybės, jis bandė būti „pranašesniu“ už kitus ir pareigūnams protokolą pasiūlė iškeisti į pinigus. Jį sustabdžiusiam ekipažui siūlydamas 300 eurų kyšį, vairuotojas prašė nefiksuoti pažeidimo. 

Dėl bandymo papirkti valstybės tarnautojus, vyro atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 str. (Papirkimas). 

Policijos pareigūnai primena:

Kyšis – tai bet koks atlygis, kuris siūlomas, žadamas ar duodamas policijos pareigūnui už tai, kad šis priimtų asmeniui palankų sprendimą. Kyšiu laikomi ne tik pinigai, tačiau ir įvairios prekės, paslaugos ar kiti daiktai.

Pakanka vien siūlymo ar pažadėjimo duoti kyšį policijos pareigūnui, kad būtum patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. 

Atmink, kad jokios baudos grynaisiais pinigais policijos pareigūnui negali būti mokamos. Todėl bet koks grynųjų pinigų davimas policijos pareigūnui bus vertinamas kaip kyšis.

Policijos automobiliuose įrengtos vaizdo kameros, o asmens bendravimas su policijos pareigūnu įrašomas. Todėl bet kokie asmens neteisėti veiksmai bus užfiksuoti. 

Davęs kyšį, net iki 15 metų negalėsi būti ramus, kad tokie duomenys nepasieks teisėsaugos ir tau nebus pateikti įtarimai.

Pareigūnai primena ir antikorupcinį lozungą: „Kyšis išpurvina. Būk vyras – mokėk baudą.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius