Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ugniagesiai dalina saugaus elgesio prie vandens patarimus

Vilniuje, prie Žvėryno tilto, ištrauktas skenduolis
15min.lt nuotr. / Ugniagesiai gelbėtojai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kalendorinė vasara tik prasidėjo, o gelbėtojai jau skaičiuoja nelaimes vandenyje. Šiemet šalies ugniagesiai iš vandens telkinių jau ištraukė 47 nuskendusius žmones, tarp jų ir 4 vaikus. Dar 23 gyventojus, tarp jų ir 2 nepilnamečius, gelbėtojams pavyko išgelbėti.

Kaip rašoma Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pranešime, pernai vien tik šalies ugniagesiai iš įvairių vandens telkinių ištraukė net 228 nuskendusius žmones, tarp jų 10 vaikų. Dar 172 gyventojus, tarp jų 31 nepilnametį, ugniagesiams pavyko išgelbėti.

Statistika liudija, kad skęstančiųjų labai padaugėja nusistovėjus karštiems orams, ypač savaitgaliais.

Vien per 3 praėjusios vasaros mėnesius ugniagesiai gelbėtojai ištraukė net 137 skenduolius. Beje, nuskendusių žmonių skaičius yra dar didesnis, nes be ugniagesių skenduolius ištraukia gelbėjimo stočių gelbėtojai, policijos pareigūnai, gyventojai. Todėl ugniagesiai su nerimu laukia artėjančio savaitgalio, kai žmonės plūstels į gamtą. Atsižvelgdamas į skaudžią praėjusių metų statistiką ir siekdamas išvengti naujų nelaimių, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena gyventojams, kaip elgtis prie vandens telkinių.

Nesimaudykite nežinomose, nuošaliose vietose: geriau pasirinkti paplūdimį arba vietą, kur maudosi daugiau žmonių ir kur budi gelbėtojai. Nepalikite prie vandens be priežiūros mažamečių vaikų.

Nestovėkite ir nežaiskite ten, kur galima netikėtai įkristi į vandenį. Tai gali būti prieplaukos ar molo kraštas, tiltas, status krantas.

Neplaukite už plūdurų, nors ir esate geras plaukikas. Negalima plaukti ir į laivų farvaterį arba artintis prie praplaukiančių laivų, nes plaukiantįjį vandens srovė gali įtraukti po laivo sraigtais. Nešokinėkite į vandenį nežinomoje vietoje, kur galima susižaloti atsitrenkus į dugne esančius kietus arba aštrius daiktus.

Neplaukiokite ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių. Ypač pavojinga išdykauti valtyje, vaikščioti joje, ją supti, nes valtis gali apvirsti.

Nesimaudykite iškart po valgio, išgėrę alkoholinių gėrimų. Perkaitę saulėje, nešokite staiga į vandenį, prieš tai juo apsišlakstykite.

Jeigu pradėjote skęsti, pasistenkite įkvėpti kuo daugiau oro, o dėmesį į save atkreipkite mojuodami rankomis.

Pamatę skęstantį žmogų, šaukdami mėginkite atkreipti aplinkinių dėmesį ir iškvieskite gelbėjimo tarnybas bendruoju pagalbos telefonu 112. Tada verta apsidairyti, ar šalia nėra kokios nors gelbėjimo arba parankinės priemonės (gelbėjimo rato, valties, čiužinio ir kt.), kuria naudojantis būtų galima padėti skęstančiajam. Jeigu įmanoma, pamėginkite pasiekti skęstantįjį ranka, stora medžio šaka arba numeskite jam virvę.

Įsidėmėkite, jog gelbėti skęstantį gali tik geras plaukikas, kuris išmano gelbėjimo būdus ir moka tai atlikti praktiškai.

Tuo pačiu prašome gyventojų būti atsargiems su ugnimi gamtoje, nepalikti neužgesintų laužų, o juos kurti tik tam skirtose vietose.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min