-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Ugniagesiai pataria: kaip elgtis kilus audrai (nuotraukos)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja, jog naktį iš rugpjūčio 7-os į 8-ą pietryčių Lietuvoje griaudėjo perkūnija, kai kur siautė škvalas. Vėjas buvo nepastovios krypties, kai kur gūsiai siekė 15-26 metrų per sekundę. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis iki rugpjūčio 8-os dienos 14 valandos ugniagesiai gelbėtojai vyko šalinti ant kelių ir pastatų nuvirtusių medžių mažiausiai 72 kartus.
Audros padariniai Trakų ir Alytaus rajonuose
Audros padariniai Trakų ir Alytaus rajonuose / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Kaip rašoma Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pranešime, daugiausia iškvietimų dėl apgadintų pastatų stogų, nuvirtusių medžių, elektros tiekimo sutrikimo buvo gauta Alytaus, Vilniaus ir Kauno apskričių rajonuose. 

Dėl praūžusio škvalo griaunamų medžių bei konstrukcijų neišvengta žmonių aukų. Du žmonės žuvo ir du traumuoti Varėnos rajone, po vieną žmogų žuvo Prienų ir Šiaulių rajonuose. Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos tęsia gelbėjimo darbus.  

Sinoptikams ir toliau prognozuojant permainingus orus Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja gyventojus būti atsargiems ir rekomenduoja, kaip elgtis kilus stipriam vėjui. 

Esant tokiai situacijai gali sutrikti elektros energijos tiekimas, virsti dideli medžiai, lūžti jų šakos. Būtina perspėti darbuotojus apie artėjantį pavojingą hidrometeorologinį reiškinį ir informuoti, kokie darbai turi būti nutraukti. Pučiant stipriam vėjui sustabdykite  krovos darbus su kranais bei kituose objektuose, nedirbkite su atvira ugnimi. Sutvirtinkite laikinus pastatus, statinius, mechanizmus, laikinas konstrukcijas, įrenginius. Sandariai uždarykite pastatų langus, duris, stoglangius ir kitas angas. 

Išneškite iš balkonų daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas arba juos gerai pritvirtinkite. Svarbesniuose objektuose patikrinkite avarinius elektros energijos šaltinius,  pasirūpinkite kuro atsargomis ir pasirenkite gamybos proceso avariniam sustabdymui. Nestovėkite po aukštais medžiais, prie elektros linijų, nestatykite automobilių po medžiais. Nelieskite ir ant laidų užvirtusių medžių ar oro linijų atramų, nes jie gali sukelti pavojų Jūsų gyvybei. Jei gyvenate kaime, uždarykite tvartų, namų duris, langus, langines. Namuose turėkite žibintuvėlį, atsarginių elementų, radijo imtuvą, žvakių. 

Nepalikite gyvenamosios vietos be ypatingos priežasties. Jeigu Jūs vis dėlto privalote išvykti, išjunkite elektrą, užsukite dujų, vandens sklendes, uždarykite langus, langines, užrakinkite duris ir atlikite visus įprastus veiksmus, kuriuos darote išvykdami bent kelioms dienoms. 

Neužmirškite savo kaimynų: pasiteiraukite, ar jie girdėjo pranešimus. Gal šalia gyvena neįgalūs žmonės, vieniši seneliai ar mažamečiai vaikai, šiuo metu leidžiantys laiką be tėvų. Pasidomėkite, ar jais kas nors gali pasirūpinti, jei ne – padėkite jiems arba informuokite kaimynus,  kad nelaimės atveju jie gali skambinti skubios pagalbos telefonu 112.

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE AUDRĄ LIETUVOJE

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius