Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už piktnaudžiavimą tarnyba ir suklastotus įgaliojimus nubausti seniūnijos vadovai

Byla
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Byla
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rokiškio rajono Juodupės seniūnijos vadovams – seniūnei L.B. ir pavaduotojui A.G., šio miestelio gyventojai prieš kelerius metus išdavusiems suklastotus įgaliojimus, suteikusius teisę iš Onuškio pašto paimti slaugomos motinos pensiją ir pašalpą už socialines paslaugas (globos pinigus), teko atsakyti baudžiamąja tvarka: už piktnaudžiavimą tarnyba ir suklastotų dokumentų patvirtinimą seniūnei L.B. paskirta 10 MGL – 1 tūkst. 300 litų, jos pavaduotojui A.G. – 6 MGL – 780 litų baudos.

Kaip rašoma Panevėžio apygardos prokuratūros pranešime, Juodupės seniūnijos socialinio darbo organizatorė A.Ž., įgaliojime pasirašiusi už pensijos gavėją, nubausta 5 MGL – 650 litų – bauda.

Už sergančią motiną pinigus ėmusi viena jos dukterų, Juodupės miestelyje gyvenanti L.Š., už neteisėtą disponavimą suklastotu dokumentu nubausta 10 MGL – 1 tūkst. 300 litų bauda, tačiau išteisinta dėl turto pasisavinimo apgaule, nenustačius sukčiavimo atvejų.

Tokį sprendimą, išnagrinėjęs didelio krašto gyventojų dėmesio sulaukusią Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorų perduotą nusikaltimų valstybės tarnybai, nuosavybei, turtinėms teisėms ir dokumentų suklastojimo baudžiamąją bylą, vakar priėmė rajono apylinkės teismas.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikęs Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Gediminas Stočkus teigia, kad Juodupės seniūnijos vadovai ir darbuotojai, išdavę sergančią motiną slaugiusiai dukrai įgaliojimus paimti pensiją ir socialinių paslaugų pašalpą, nepatikrino ligonės tapatybės, jos valios ir parašo tikrumo. Jie buvo kaltinami pažeidę įstatymus, nes atliekant notarinius veiksmus įstatymų nustatyta tvarka pareiškimų ir parašų tikrumą privalo asmeniškai patvirtinti pats valios pareiškėjas.

Seniūnijos darbuotojai yra atsakingi už nepriekaištingą savo pareigybinių funkcijų vykdymą ir notarinių veiksmų atlikimą, nes valstybės tarnautojams įstatymų nustatyta tvarka yra suteikta teisė atlikti ir patvirtinti notarinius veiksmus.

Prokurorų prašymu, Rokiškio rajono apylinkės teismas baudžiamuoju įsakymu už parašų suklastojimą paimant slaugomos motinos pensiją ir socialinių paslaugų pašalpą Juodupės miestelio gyventoją L.Š. pernai jau buvo nubaudęs 1 tūkst. 300 litų bauda, tačiau velionės artimųjų papildomiems įtarimams ištirti prireikė dar vieno ikiteisminio tyrimo.

Komentarai
Temos Prokuratūra
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min