Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už žmogaus pagrobimą laisvė atimta kikbokso Europos čempionui Kęstučiui Arbočiui

Kęstutis Arbočius
sherdog.com nuotr. / Kęstutis Arbočius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Gegužės 23 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Kęstutis Arbočius su 2 kitais asmenimis, neteisėtai, panaudojant fizinį smurtą ir sukeliant pavojų G. R. gyvybei ir sveikatai, atėmė šiam nukentėjusiajam laisvę pasisavinant užsienio valstybės tarnautojo vardą bei pagrobė šiam nukentėjusiajam priklausantį 1 188,91 Lt vertės turtą.

K.Arbočius vykdė užsakymą už piniginį atlygį pagrobti G. R. 2011 m. birželio 1 d., Kijeve, Ukrainos Respublikoje, nuteistojo bendrininkas prisistatė nukentėjusiajam Ukrainos saugumo tarnybos darbuotoju, pateikė jam tarnybinį pažymėjimą ir tokiu būdu įviliojo G. R. į automobilį, kuriame nukentėjusysis buvo sumuštas ir apiplėštas.

G. R. naktį buvo nugabentas už Kijevo ribų į mišką, kur po nesėkmingo bandymo pabėgti buvo sumuštas iki sąmonės netekimo, rašoma Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Airinės Šerelytės penktadienį paviešintame pranešime. Vėliau K. Arbočius su savo bendrininkais perdavė nukentėjusįjį tretiesiems asmenims. Pagrobtas, apiplėštas ir sumuštas, ilgą laiką vežiojamas surištomis kojomis su antrankiais, maišu uždengta galva ant automobilio grindų, po to – bagažinėje, G. R. pabėgo.

Ištirtų faktinių duomenų visuma paneigė K. Arbočiaus parodymus apie tai, kad jis nepadarė jam inkriminuotų nusikalstamų veikų, todėl teismas šiuos nuteistojo parodymus atmetė kaip melagingus. Teismas konstatuoja, kad K. Arbočius užsienio valstybėje veikė grupe su kitais asmenimis. Šiam veikimui buvo būdingi išankstinis susitarimas padaryti kelis nusikaltimus, t.y. bendra nusikalstama tyčia, išankstinis tarpusavio vaidmenų pasiskirstymas, grupės narių veiksmų koordinavimas.

Teismas, įvertinęs visas ištirtas aplinkybes, patvirtino nukentėjusiojo bei liudytojo parodymus apie G. R. pagrobime dalyvavusius asmenis, pagrobimo vykdymo būdo aplinkybes. Tai reiškia, kad panaudojant fizinį smurtą ir sukeliant realų pavojų nukentėjusio asmens gyvybei ir sveikatai, K. Arbočius organizuota grupe neteisėtai atėmė G. R. laisvę.

Teismas K. Arbočių pripažino kaltu ir paskyrė jam galutinę subendrintą laisvės atėmimo ketveriems metams ir 10 MGL, t.y. 1300 Lt dydžio baudos bausmę. G. R. pareikštą civilinį ieškinį teismas patenkino iš dalies ir priteisė jam iš nuteitojo 1188, 91 Lt turtinei žalai atlyginti ir 50 000 Lt neturtinei žalai atlyginti.

Komentarai
Temos Kikboksas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min