Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Užkietėję brakonieriai neatsispiria šviežios žuvies traukai

Sulaikyti brakonieriai su žuvimi
VSAT nuotr. / Sulaikyti brakonieriai su žuvimi
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

VSAT Varėnos rinktinės pasieniečiai Druskininkų savivaldybėje sulaikė du jiems ir aplinkosaugininkams labai gerai žinomus vietinius gyventojus, kurie Nemuno ir Nemunykščio upių santakoje brakonieriavo tinklais.

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, pernai spalio pabaigoje jie jau buvo dėl brakonieriavimo sulaikyti pasieniečių toje pat vietoje. VSAT pareigūnai juos buvo sulaikę ir anksčiau, o su aplinkosaugininkais šie užkietėję brakonieriai reikalų turėjo jau daugiau kaip 10 kartų.

Pirmadienį ties Druskininkų savivaldybės Švendubrės kaimu patruliavę VSAT Varėnos rinktinės Specialiosios paskirties būrio pasieniečiai ant į Nemuną įtekančio Nemunykšio ledo užklupo du vyrus.

Jie tinklais upių sankirtoje gaudė žuvis. VSAT pareigūnai sulaikė brakonierius. Paaiškėjo, kad tai 35-erių ir 48-erių švendubrėnai. Juos, tinklus ir 10 kuojų, kurias brakonieriai buvo spėję pagauti, pasieniečiai perdavė Druskininkų aplinkos apsaugos agentūros darbuotojams.

Šie už žvejybos taisyklių pažeidimus Švendubrės kaimo gyventojams skyrė baudas po 700 Lt ir dar pridėjo po 20 Lt už gamtai padarytą žalą.

Pernai spalio pabaigoje šie Švendubrės kaimo gyventojai irgi buvo įkliuvę Varėnos rinktinės specialiojo būrio pasieniečiams, kai toje pat vietoje pareigūnai šių brakonierių valtyje aptiko keturis žvejybinius tinklus ir maišą, kuriame buvo 38 kuojos. Tąsyk sulaikytus brakonierius, jų valtį, tinklus ir laimikį pasieniečiai perdavė Druskininkų aplinkos apsaugos agentūros pareigūnams. Abiem vyrams, brakonieriaujant įkliuvusiems jau ne pirmą kartą, už žvejybos taisyklių pažeidimą tada gamtosaugininkai skyrė administracines baudas po 450 Lt.

Druskininkų aplinkos apsaugos agentūros darbuotojų teigimu, šiuos du brakonierius jie jau yra nutvėrę ir baudę daugiau kaip 10 kartų. Oficialiai jokio turto neturintys vyrai baudų nemoka, tačiau ir toliau brakonieriauja ir žaloja gamtą.

Nemunykštyje ir jo santakoje su Nemunu Varėnos rinktinės pasieniečiai neretai sulaiko brakonierių, kuriuos labai vilioja ši prie pat sienos su Baltarusija esanti vietovė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min