-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vagių terorizuojamiems automobilių savininkams policija siūlo visą ginklų arsenalą

Neseniai 15min pasakojo apie vieną kvartalą Vilniaus pakraštyje, kurį gyventojas Tomas taikliai palygino su švedišku stalu automobilių vagims. Fabijoniškėse be visų 4 ratų buvo paliktas apynaujis „Volvo C30“ hečbekas, analogiškai nukentėjo ir mėlynojo „VW Passat“ šeimininkas. Kiek anksčiau iš S.Nėries g. 109-ojo namo kiemo dingo „Toyota Prius“. Policija nusikaltimų yra fiksavusi dar daugiau. Pareigūnai duoti turto saugumo garantijų vairuotojams negali, tačiau negaili gyventojams vertingų patarimų.
Neseniai be visų 4 ratų ratų Fabijoniškių gale buvo paliktas apynaujis „Volvo C30“ hečbekas.
Neseniai be visų 4 ratų ratų Fabijoniškių gale buvo paliktas apynaujis „Volvo C30“ hečbekas. / 15min.lt skaitytojo Vytauto nuotr.

Šią teritoriją aptarnaujančio Vilniaus miesto 6-ojo policijos komisariato viršininkas Gediminas Šarauskas 15min teigė puikiai žinantis, kad S.Nėries 109-as namas yra gyvenamųjų erdvių pakraštyje, už jo jau plyti laukymės.

„Tai išties palanku vagims – per visus 2016 metus buvo pradėti 8 ikiteisminiai tyrimai: 3 dėl autotransporto priemonių vagysčių ir 5 dėl automobilių dalių ir/ar daiktų iš automobilių vagysčių“, – teigė viršininkas.

G.Šarauskas kartojo, kad Vilniaus apskrities VPK Vilniaus m. šeštajam policijos komisariatui automobilių vagysčių problema yra žinoma.

„Kiek tik leidžia turimi ištekliai ir galimybės, rengiami nevieši civiliai vilkinčių pareigūnų patruliavimai. Į padėtį atsižvelgiama sudarant Patrulių rinktinės ekipažų maršrutus“, – tikino komisariato vadovas.

Pareigūnas gyventojams patarė kiek įmanoma atidžiau saugoti savo turtą, o pastebėjus greta pastatytų automobilių besisukiojančius įtartinus asmenis – nedelsiant pranešti policijai. Taip pat svarbu investuoti į kokybiškas technines automobilių apsaugos ir aplinkos stebėjimo priemones ir, žinoma, pagal galimybes apdrausti transporto priemones.

Policijos registruojamų įvykių registro duomenimis, nuo metų pradžios Vilniaus apskrityje iš viso registruotos 33 autotransporto priemonių vagystės ir 113 automobilių dalių arba daiktų iš automobilių vagystės.

Nuotrauka iš Fabijoniškių bendruomenės „Facebook“/Pavogtas automobilis „Toyota“
Nuotrauka iš Fabijoniškių bendruomenės „Facebook“/Pavogtas automobilis „Toyota“

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato užfiksuotais duomenimis, sausio 5 d. gautas pranešimas, kad S.Nėries g. 103-io namo kieme, po nakties kieme pavogtas stovėjęs automobilis „Toyota Prius“. Transporto priemonė buvo 2010 metų laidos, spalva – balta perlamutrinė. Beje, dokumentai liko automobilyje, o signalizacijos – nebuvo. Mašinos savininkei buvo padaryta 8 023 eurų materialinė žala. Pareigūnai savo ruožtu pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 178 str. 2 d.

15min.lt skaitytojo Vytauto nuotr./Neseniai be visų 4 ratų ratų Fabijoniškių gale buvo paliktas apynaujis „Volvo C30“ hečbekas.
15min.lt skaitytojo Vytauto nuotr./ Apvogtas „Volvo C30“ hečbekas.

Sausio 11 d. policijoje gautas pranešimas, kad S.Nėries g. 107, po nakties, automobilio savininkas pastebėjo kad nuo jo „Volvo“pavogti visi 4 ratai.

Nuostolis – 800 eurų. Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal BK 178 str. 1 d.

Policijos patarimai automobilių savininkams

Laikykite savo automobilį saugomose aikštelėse.

Pasirūpinkite, kad patikimos firmos meistrai jūsų automobilyje įrengtų modernią signalizaciją.

Jei apsaugos sistema nereaguoja į jūsų pultelio komandas arba reaguoja chaotiškai, nepalikite toje vietoje savo automobilio be priežiūros.

Palikdami automobilį, visuomet patikrinkite, ar veikia apsaugos sistema.

Jei apsaugos sistema nereaguoja į jūsų siųstuvėlio (pultelio) komandas arba reaguoja chaotiškai arba su „vėlavimu“, nepalikite toje vietoje savo automobilio be priežiūros.

Jei tik turite galimybę, apdrauskite savo automobilį nuo vagystės.

Niekada nepalikite atrakintų durų ar atidarytų langų bei stoglangių net jeigu išeinate trumpam. Visuomet įsitikinkite, kad automobilį užrakinote, uždarėte langus ir stoglangį.

Jei laikote automobilį kieme, statykite jį gerai apšviestame kiemo plote, arčiau savo buto langų.

Nuotrauka iš Fabijoniškių bendruomenės „Facebook“/Apvogtas automobilis VW
Nuotrauka iš Fabijoniškių bendruomenės „Facebook“/Apvogtas automobilis VW

Net palikdami automobilį savo garaže, spynoje nepalikite užvedimo raktelių, įjunkite apsauginę signalizaciją. Nepamirškite užrakinti paties garažo.

Nepalikite savo asmeninių net ir nevertingų daiktų automobilyje. Vagis negali žinoti, kad jūsų rankinėje ar švarko kišenėje nėra nieko vertingo. Jis įsilauš į automobilį ir patikrins. O jeigu vis dėlto paliekate, bent paslėpkite taip, kad nebūtų akivaizdžiai matyti.

Policijos įstaigose pažymėkite automobilyje esančią muzikinę įrangą nuo vagystės. O jeigu ji išimama, pasiimkite kartu su savimi.

Pasikalbėkite su kaimynais saugumo tema. Paprašykite, kad pamatę ką nors įtartinai vaikščiojantį aplink jūsų automobilį, iš karto paskambintų jums arba į policijos įstaigą. Jei turite galimybę, įrenkite vaizdo stebėjimo sistemą.

Vairuodami automobilį, nepasikliaukite „trasuojančiais“ asmenimis. Jei kažkam kas nors atsitiko kelyje, neatidarykite lango ir neišlipkite iš automobilio, kol neįsitikinsite, kokia iš tiesų situacija.

Informacija tampa operatyvine

Atminkite, kad apie jūsų automobilio vagystę yra informuoti visi Lietuvoje esantys policijos padaliniai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Be to, gavus pranešimą apie nusikaltimą, iš karto specialiuoju radijo ryšio kanalu informuojami mieste dirbantys policijos pareigūnai.

Nenustebkite sulaukę skambučio

Pagrindinis nusikaltėlių tikslas – gauti materialinį atlygį už iš jūsų pavogtą automobilį, todėl nenustebkite, jeigu sulauksite nepažįstamų asmenų skambučių, kurie už automobilio sugrąžinimą gali prievartauti turtą.

Nusikaltėlių tikslas – gauti materialinį atlygį už iš jūsų pavogtą automobilį, todėl nenustebkite, jeigu sulauksite skambučių.

Būkite atidūs! Jūsų nelaime gali pasinaudoti sukčiai, kurie įtikinamai kalbėdami išvilioja pinigus.

Taip atsitikus nedelsiant bendruoju pagalbos telefonu 112 praneškite policijai.
Jeigu jums skambina asmenys, kurie sako, jog pavogė ar žino apie jūsų automobilio vagystę, įsitikinkite:

ar skambinantysis žino smulkmenas apie jūsų pavogtą automobilį (išskirtiniai automobilio požymiai ar likę daiktai);

kad ir kaip įtikinamai, bet ne konkrečiai kalbėtų skambinantysis, nepervedinėkite pinigų į sąskaitas bankuose, nepirkite „Labas“, „Extra“ ar „Tele 2“ papildymo kortelių;

sulaukus bet kokio skambučio ar pasiūlymo, visada praneškite pareigūnui, tiriančiam jūsų automobilio vagystę, arba tel. 112.

Niekada neskubėkite priimti skubotų sprendimų!

Jeigu jūs radote apvogtą arba pavogtą savo automobilį, nelieskite jo, nesėskite į vidų, nelieskite automobilyje esančių daiktų. Būtinai nedelsiant praneškite policijai telefonu 02 arba 112 visą parą. Atminkite, kad kiekvienas rastas ir užfiksuotas įkaltis gali būti lemiamas tiriant šį nusikaltimą.

Jeigu atsitiko taip, kad automobilis neatsirado, tikėtina, kad jį išardys dalimis ir bandys parduoti. Kadangi tik jūs žinote atskirų automobilio detalių požymius, rekomenduojame aplankyti vietas, kur prekiaujama naudotomis dalimis. Atpažinę pagrobto automobilio dalis nedelsiant praneškite policijai ar nusikaltimą tyrusiam pareigūnui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius