Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vaikiną į Danę įmetę chuliganai laukia teismo

Penkadienį lijęs lietus nurimo tik prieš Jūros šventės atidarymą.
I.Ozturhan/15min.lt nuot. / Per Jūros šventę į Danę įmesto vaikino skriaudikai laukia teismo.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vienos šios vasaros nakties „nuotykis“ 23 metų klaipėdiečiui gali baigtis ilgais nelaisvės metais: sumušęs ir į upę įstūmęs dvidešimtmetį jaunuolį, kaltininkas iš įvykio vietos pasišalino – už tai jam teks atsakyti pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius, vienas iš kurių numato įkalinimą iki gyvos galvos.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl pasikėsinimo nužudyti bei viešosios tvarkos pažeidimo.

Tyrimui vadovavusi Klaipėdos apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokurorė Edita Mikalainienė surašė kaltinamąjį aktą ir bylą ketvirtadienį perdavė nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui. Kaltinimai byloje pareikšti 23 m. anksčiau neteistam klaipėdiečiui M. K.
 
Pasak kaltinamojo akto, šių metų liepos 25 d. po vidurnakčio, vykstant Jūros šventės renginiams, grupelė jaunuolių stoviniavo uostamiesčio Danės krantinėje ties Žvejų g. 2-uoju namu. Staiga prie jų priėjęs M.K. iš už nugaros smogė vienam vaikinui į galvą ir trenkė į metalinę šiukšlinę, o jaunuoliui  praradus sąmonę, spyriu į nugarą įstūmė jį į Danės upę. Nukentėjusiajam pradėjus skęsti, kaltininkas su kitais tyrimo metu nenustatytais asmenimis iš įvykio vietos pasišalino.
 
Apklausiamas įtariamuoju, kaltinamasis paaiškino neva nepažįstamas jaunuolis priekabiavęs prie jo žmonos, tačiau nei nukentėjusysis, nei liudytojai šio fakto nepatvirtino.
 
Sąmonę praradusį jaunuolį iš upės ištraukė bei greitąją medicinos pagalbą iškvietė svetimi netoliese buvę praeiviai.
 
„Kaltinamasis, dėl mažareikšmės dingsties sumušdamas ir įmesdamas sąmonės netekusį jaunuolį į upę, turėjo numatyti ir suvokti galimas savo veiksmų pasekmes, todėl, nors nukentėjusysis išgyveno, nusikalstama veika kvalifikuotina kaip labai sunkus nusikaltimas, šiuo atveju – kaip pasikėsinimas nužudyti dėl chuliganiškų paskatų. Kaltinamasis savo kėslų neįvykdė dėl nuo jo valios nepriklausančių priežasčių, t.y. dėl to, kad jaunuolį išgelbėjo pašaliniai asmenys ir jam laiku buvo suteikta kvalifikuota medicinos pagalba“, – paaiškino valstybinį kaltinimą teisme palaikysianti prokurorė Edita Mikalainienė.
 
M. K. teismo laukia suimtas. Valstybinė ligonių kasa iš jo sieks prisiteisti 4055 litus nukentėjusiojo gydymo išlaidų. 
 
Įstatymas tam, kas dėl chuliganiškų paskatų pasikėsino nužudyti kitą žmogų, numato laisvės atėmimo bausmę nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba įkalinimą iki gyvos galvos.

Komentarai
Temos Danė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min