Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Versijos, kas išniekino Laisvės paminklą Lapėse: barbariškas jaunimas, satanistai, vagys ar paminklo priešininkai? (video)

Laisvės paminklo Lapėse šventinimo akimirka
nuotr. / Laisvės paminklo Lapėse šventinimo akimirka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno rajone, Lapių miestelyje, ilgąjį savaitgalį išniekintas Laisvės paminklas, skirtas žuvusiems už Lietuvos Nepriklausomybę pagerbti. Kada tiksliai buvo suniokotas monumentas, neaišku. Tačiau įtariama, kad tai galėjo nutikti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, kovo 11-ąją.

Pagal architekto Kęstučio Pempės parengtą projektą paminklas buvo atstatytas 2010 metais, o tų pačių metų spalio 31 dieną jį pašventino arkivyskupas Sigitas Tamkevičius. Dėl jo statybų buvo kilę daug diskusijų. Laisvės paminklo statybų iniciatoriai dėl savo idėjos su biurokratais kovojo daugiau nei 20 metų, kol galiausiai buvo gauti visi būtini leidimai.

Kovą už nepriklausomą Lietuvą simbolizuojantis monumentas stovi aikštėje prieš bažnyčią, netoli yra kapinės. Tačiau vieta gana nuošali. Todėl tai, jog naujasis paminklas apgadintas vietiniai pastebėjo ne iš karto – tik sekmadienį ryte, eidami į bažnyčią.

„Manome, kad paminklas galėjo būti nuniokotas kovo 11-osios arba kovo 12-osios naktį. Penktadienį, kovo 11 dieną, bažnyčioje vyko Šv.Mišios – tuomet paminklas dar buvo sveikas. Savo akimis mačiau“, – sakė Lapių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios klebonas Robertas Skrinskas.

Kunigas pastebėjo, kad paminklas išniekintas sąmoningai, tam greičiausiai buvo naudota mašina. Kol kas nenustatyti vandalai bandė išgriauti viršutinę paminklo dalį su kryžiumi. Tačiau išlaužti kryžiaus nepavyko, jis liko nusuktas.

Pareigūnams ieškant kaltininkų, vietiniai kelia įvairias versijas. Pasak kun. R.Skrinsko, taip nusiaubti paminklą galėjo barbarai, satanistai, vagys arba paminklo statybų priešininkai.

„Viskas rodo, kad buvo naudota technika, gal net traktorius. Vieta nuošali, galėjo jaunimas, mėgstantis viską daužyti, kvailioti. Bet tuomet jie – tikri barbarai. Dar viena versija – satanistai. Juk paminklas – su kryžiumi. Tačiau šalia kapinės, o jose paminklai ir kryžiai nepaliesti, todėl ši versija gal mažiausiai įtikima“, – 15min.lt sakė Lapių bažnyčios klebonas.

Neatmetama, kad paminklą apgadino vagys, gviešęsi kai kurių paminklo dalių, pavyzdžiui, granitinių.

Taip pat galvojama, jog taip pasielgti galėjo paminklo statyboms priešinęsi žmonės.

„Dėl jo statybų visko pas mus buvo. 20 metų žmonės kovojo. Gal tie, kas buvo priversti nusileisti, dabar atkeršijo“, – kalbėjo Lapėse gyvenantis dvasininkas.

Siūlome pažiūrėti reportažą apie atstatyto Laisvės paminklo pašventinimo iškilmes.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min