Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vilniaus policija baigė telefoninių sukčių bylą

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl „telefoninio“ sukčiavimo ir valstybės tarnautojo vardo pasisavinimo.
Vilniaus policija
Vilniaus policija / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Kaip informuoja Vilniaus policija, 2010 m. rugsėjo mėnesį Marijampolės pataisos namuose laisvės atėmimo bausmę atliekantiems asmenims anksčiau du kartus teista vilnietė Ž.K. (gimusi 1972 m.) suteikė duomenis apie Klaipėdos miesto gyventojų turimus fiksuoto ryšio telefonų numerius. 

Laisvės atėmimo bausmes atliekantys vienuolika kartų ankščiau teistas vilnietis R.B. (gim. 1983 m.), aštuonis kartus ankščiau teistas vilnietis S.Z. (gim. 1980 m.) ir tris kartus ankščiau teistas (paskutinis teistumas – už nužudymą) klaipėdietis S.D. (gim. 1981 m.) subūrė organizuotą nusikalstamą grupę. Pasiskirstę vaidmenis, jie paskambino 85 metų klaipėdietei, melagingai pranešė apie jos anūko padarytą nusikaltimą iš išviliojo 2 tūkst. 300 litų. 

Pinigus pasiimti buvo nusiųstas laisvėje esantis klaipėdietis, ankščiau devynis kartus teistas R.K. (gim. 1982 m.).

Marijampolėje kalinčiam S.Z. Vilniaus apskrities VPK Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus tyrėjai pareiškė įtarimus ir dėl valstybės tarnautojo vardo pasisavinimo, kadangi buvo nustatyta, jog įtariamasis S.Z. sukčiaudamas prisistatė ir bendravo su nukentėjusiąja apsimesdamas policijos pareigūnu. 

Šis nusikalstamos veikos epizodas buvo išskirtas iš kito ikiteisminio tyrimo, atliekamo dėl „telefoninių“ sukčiavimų, kuriame įtarimai pareikšti aštuoniolikos asmenų organizuotai grupei. Baigto ikiteisminio tyrimo byla, įstatymų nustatyta tvarka, perduota Vilniaus apygardos prokuratūrai surašyti kaltinamąjį aktą ir bylą atiduoti nagrinėti teismui Klaipėdoje.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už sukčiavimą padarytą veikiant organizuotoje grupėje numato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų, o už valstybės tarnautojo vardo pasisavinimą neteisėtiems veiksmams daryti – baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius