Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Vilniaus vandenų“ vadovų byloje teisiamuosius papiktino privilegija kyšius mokėjusiam vyriškiui

Darius Norkus teisme
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Bylą kontroliuojantis prokuroras Giedrius Tarasevičius
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Vilniaus vandenų“ byloje pareikštas nušalinimas prokurorui. Kaltinamuosius papiktino, kad prokuroras civiliniu ieškovu šioje byloje įtraukė Antaną Cijunčiką. Šis asmuo mokėjo kyšius, tačiau įtarimų nesulaukė.

Buvusių „Vilniaus vandenų“ vadovų ir darbuotojų byloje dėl galimų nusikalstamų veiksmų bendrovei vykdant viešuosius pirkimus, sudarant bei vykdant sutartis su kitomis bendrovėmis, kaltinamieji ir jų advokatai nori nušalinti prokurorą.

Pirmadienį į teismo posėdį Vilniaus apygardos teisme pagaliau susirinko visi proceso dalyviai – advokatai, prokuroras, kaltinamieji. Baudžiamoji byla dėl didžiausios šalyje vandentiekio bendrovės „Vilniaus vandenys“ vadovų ir darbuotojų veiksmų Vilniaus apygardos teismui buvo perduota praėjusių metų vasario 27 dieną. Metus teismas niekaip negalėjo pradėti jos nagrinėti, nes pažymas apie užklupusias ligas pristatydavo tai kaltinamieji, tai advokatai.

Pirmajame šiemet surengtame posėdyje kai kurie advokatai ir kaltinamieji pareiškė, kad nuo bylos nori nušalinti valstybės kaltintoją, Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorą Giedrių Tarasevičių.

„Jis šališkas, suteikia indulgencijas, papirkėjas pripažįstamas civiliniu ieškovu. Klastojo kaltinamąjį aktą, piktnaudžiavo tarnyba“, – piktinosi kaltinamieji ir jų advokatai.

Didžiausią kaltinamųjų ir advokatų nemalonę prokuroras užsitraukė, kai civiliniu ieškovu byloje įtraukė Antaną Cijunčiką. Šis asmuo mokėjo kyšius, tačiau apie tai pranešė teisėsaugai, todėl jam įtarimai nėra pateikti.

„Dėl civilinio ieškinio – man žinoma Aukščiausiojo Teismo praktika. Prokurorui nesuteikta teisė tenkinti civilinį ieškinį, aš neturiu simpatijų ar antipatijų“, – sakė prokuroras G.Tarasevičius.

Jis aiškino, kad atliekant tyrimą metu surinktus duomenis ir kitą medžiagą jis tik pateikia teismui, o teismas nusprendžia – ar tenkinti juos, ar atmesti.

Teismo posėdyje dalyvavęs A.Cijunčikas teisėjai Lauretai Ulbienei pareiškė, kad į teismą atėjęs kaip į bažnyčią, o prokuroras atlieka savo pareigas ir jo nušalinti nereikia.

Teismo posėdyje dalyvavęs A.Cijunčikas teisėjai Lauretai Ulbienei pareiškė, kad į teismą atėjęs kaip į bažnyčią, o prokuroras atlieka savo pareigas ir jo nušalinti nereikia.

Nutartį dėl prokurorui pareikšto nušalinimo teismas skelbs kovo 10 dieną.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos tirtoje baudžiamojoje byloje įtarimai dėl kyšio reikalavimo iš viešojo pirkimo metu pasirinktos bendrovės direktoriaus už sutarties su bendrove „Vilniaus vandenys“ pasirašymą pateikti buvusiam „Vilniaus vandenų“ generaliniam direktoriui Dariui Norkui, pardavimo ir rinkodaros direktoriui Nerijui Laurinaičiui, gamybos padalinio vadovui Vytautui Kisieliui ir plėtros direktoriui Linui Didrikui.

Pasak STT pranešimo, šis tyrimas dėl „Vilniaus vandenų“ vadovų neteisėtų veiksmų pernai buvo išskirtas iš 2009 metais pradėto didelės apimties ir sudėtingo ikiteisminio tyrimo.

D.Norkui ir N.Laurinaičiui kitoje byloje jau buvo paskelbtas nuosprendis dėl kyšininkavimo. Nuteistiesiems skirta vienerių metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant trejiems metams. Abu nuteistieji turės sumokėti po 20 minimalaus gyvenimo lygio (MGL) dydžio, arba 2,6 tūkst. litų įmoką į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą. Tačiau Aukščiausiasis Teismas dėl proceso normų pažeidimo panaikino Vilniaus apygardos teismo nutartį, kuria buvo atmesti nuteistųjų apeliaciniai skundai. Byla apeliacine tvarka vėl bus nagrinėjama iš naujo.

Dabar teismui perduota byla dėl devynių galimai nusikalstamos veiklos epizodų.

Buvęs bendrovės generalinis direktorius D.Norkus kaltinamas kyšio reikalavimu iš kitos bendrovės direktoriaus už tai, kad minėtai bendrovei būtų grąžinti uždelsti „Vilniaus vandenų“ šimtatūkstantiniai įsiskolinimai už suteiktas paslaugas.

Be to, įtarimai dėl padėjimo generaliniam direktoriui D.Norkui susitarti dėl kyšio priėmimo iš vienos Lietuvoje veikiančios stambios bendrovės teritorinio padalinio vadovo už neteisėtą veikimą bendrovės naudai organizuojant ir vykdant viešojo pirkimo konkursą pareikšti „Vilniaus vandenų“ vadovo patarėjui viešųjų pirkimų klausimais.

D.Norkus yra minimas ir Vilniaus vicemero Romo Adomavičiaus baudžiamojoje byloje – jis yra liudytojas

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min