Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniečiai neteisėtai gabeno beveik 2 kg ikrų

Neteisėtai gabenti ikrai
Muitinės departamento nuotr. / Neteisėtai gabenti ikrai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus oro uoste muitinės pareigūnai patikrino iš Kazachstano atvykusių vilniečių G.Š. ir V.J. asmeninį bagažą ir rado žuvų ikrų, kurie gabenti, kaip įtariama, pažeidžiant Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvenciją (CITES). Atliekant tyrimą paaiškėjo, kad šie ikrai iš tikrųjų yra saugomi CITES.

G.Š. gabeno 1 kg juodųjų ikrų, priklausančių eršketinių žuvų rūšiai, kurių vertė – 800 Lt, o V.J. gabeno 750 g tokios pačios rūšies ikrų, kurių vertė – 750 Lt. Ikrų dėžutės nebuvo paženklintos, kaip to reikalauja atitinkami Europos Sąjungos reglamentai.

Kadangi šios rūšies ikrai yra saugomi CITES konvencijos, jiems gabenti reikia specialių leidimų. Abu vyrai tokių leidimų neturėjo. Leidimų pateikti nereikia, kai importuojama ir eksportuojama ar reeksportuojama eršketinių žuvų ikrų ne daugiau kaip po 125 g vienam asmeniui (talpyklose, kurių kiekviena paženklinta atskirai).

Vilniečiai aiškino, kad ikrus pirko turguje ir vežė lauktuvių.

Kaip teigiama Muitinės departamento pranešime, abiems vyriškiams buvo surašyti Administracinių teisės pažeidimų protokolai.

Muitinės departamentas taip pat primena, kad gyvūnai ir augalai, jų dalys ar gaminiai iš jų, įvežami į Lietuvą ar išvežami iš jos pažeidžiant CITES nuostatas, sulaikomi ir konfiskuojami, o pažeidėjams gresia bauda iki 2 tūkst. Lt.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min