Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Visų Šventųjų ir Mirusiųjų atminimo dienas pasitinkant – ugniagesių patarimai

Kryžius
123RF nuotr. / Kryžius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Per šį ilgąjį savaitgalį daugelis Lietuvos gyventojų vyks lankyti artimųjų kapų, uždegs ant jų žvakutes. Beje, vien tik gaisruose šiemet jau žuvo 113 žmonių.

Kad artėjančios rimties ir susikaupimo dienos praeitų sklandžiai, būtų išvengta gaisrų bei kitų nelaimių, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena: prieš išvykdami iš namų, nepamirškite išjungti iš elektros tinklo elektrinių ir šildymo prietaisų, nepalikite perkaitintos ar besikūrenančios krosnies, patikrinkite, ar išjungtos dujos.

Taip pat nepalikite be priežiūros vienų mažamečių vaikų.

Be to, daugelio gaisrų padariniai būna ypač skaudūs ir dėl pavėluoto ugniagesių gelbėtojų iškvietimo, todėl tik pastebėję gaisrą nedelsdami kvieskite ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112.

Pabūti mintimis kartu su mirusiais artimaisiais nemažai žmonių į kapines vyksta automobiliais. Paprastai Visų Šventųjų ir Vėlinių dienomis prie amžinojo poilsio vietų suvažiuoja daug mašinų, susidaro jų grūstys, kyla avarinių situacijų. Todėl automobilyje būtina turėti gesintuvą ir vaistinėlę, kad, įvykus nelaimei, galėtumėte padėti ir sau, ir kitiems.

Prieš išvykdami, pasidomėkite orų prognoze ir būkite atidūs kelyje.

Atvykę į kapines, žmonės paprastai sutvarko artimųjų kapus, sugrėbia nukritusius lapus, nurenka nuvytusių gėlių puokštes ir surinktas šiukšles sukrauna į artimiausius šiukšlių konteinerius.

Dienomis, kai kapines aplanko daug žmonių, dažnai tenka matyti perkrautas šiukšliadėžes, kurios gali užsiliepsnoti nuo neužgesintos nuorūkos, arba šiukšlės paprasčiausiai padegamos.

Nors tokie gaisrai ir nepridaro didelių nuostolių, tačiau aitrūs dūmai gadina lankytojų nuotaiką, teršia orą ir aplinką. Todėl kapinių administracijos šiomis dienomis turėtų labiau pasirūpinti šiukšlių išvežimu.

Ugniagesiai linki, kad per šį mirusiųjų pagerbimo savaitgalį visose Lietuvos kapinaitėse saugiai degtų tik žvakių liepsnelės, o gaisrų ir kitų nelaimių būtų išvengta.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min