Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vokietijoje demaskuotos vagių gaujos nariai atpildo sulaukė Lietuvoje

Antrankiai
E.Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Antrankiai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Panevėžio apygardos teismas paskelbė nuosprendį keturiems panevėžiečiams didelės apimties baudžiamojoje byloje dėl vagystės, nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ir realizavimo, nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimo, bendrininkavimo.

Kaip rašoma Panevėžio apygardos teismo pranešime, D.S. skirta subendrinta laisvės atėmimo bausmė trejiems metams šešiems mėnesiams, A.S. – subendrinta laisvės atėmimo bausmė dvejiems metams trims mėnesiams, S.Š. – laisvės atėmimo bausmė pusantrų metų, T.Č. nubaustas laisvės apribojimu vieneriems metams dviem mėnesiams, įpareigojant jį per tris mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo neatlygintinai išdirbti 50 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Teismas nustatė, kad panevėžiečiai broliai D.S. ir A.S. sumanė ir 2007 m. liepą – 2008 m. vasarį įgyvendino tęstinio nusikaltimo planą – vykdė vertingų daiktų vagystes iš automobilių Vokietijoje. Tuo tikslu jie subūrė 15 asmenų organizuotą grupę, kurios vieni nariai vykdė vagystes įvairiuose Vokietijos miestuose, kiti – krovininiais vilkikais pargabendavo vogtus daiktus į Lietuvą, dar kiti – per vogtų daiktų supirkėjus juos realizuodavo.

Per maždaug pusmetį ši organizuota grupė Vokietijos Federacinėje Respublikoje pavogė iš automobilių ne mažiau kaip 522 įvairių firmų stacionarius navigacijos prietaisus. Realizavus šį nusikalstamu būdu gautą turtą, buvo gauta ne mažiau kaip 125 tūkst. litų pajamų.

Be to, A.S. ir D.S., siekdami nuslėpti Vokietijoje veikiančios organizuotos grupės už pavogtus daiktus gautus pinigus, jų šaltinį ir kilmę, Panevėžyje esančių bankų „Snoras“, „Swedbankas“ ir SEB banko skyriuose sistemingai pervedinėjo įvairias pinigų sumas į trečiųjų asmenų atidarytas banko sąskaitas. Dalis pervestų pinigų buvo naudojama nusikaltimo įrankiams įsigyti, dalis – išgryninama Vokietijoje per bankomatus ir naudojama ten veikiančios grupuotės narių išlaikymui.

Skirdamas bausmes kaltinamiesiems teismas atsižvelgė į kiekvieno jų vaidmenį nusikalstamą veiką vykdžiusioje organizuotoje grupėje. Teismas pabrėžė, kad D.S. ir A.S. buvo nusikaltimo sumanytojai ir aktyviausi grupuotės nariai, o S.Č., nors tiesiogiai vagystėse nedalyvavo, tačiau padėdavo pargabenti vogtus daiktus į Lietuvą.

Teismas pažymėjo, kad A.S. nusikalto būdamas teistas už tyčinius nusikaltimus, taip pat ir tai, kad už dalyvavimą nusikalstamos grupės veikloje ir įvykdytas vagystes Vokietijos teismo sprendimu A.S. jau yra atlikęs laisvės atėmimo bausmę.

Šis Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per dvidešimt dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min