Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žemės sklypas prie vandens telkinio buvo padidintas neteisėtai

Teismo nuosprendis
Photos.com nuotr. / Teismo nuosprendis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Visa puse hektaro žemės sklypas, atvėręs platesnį priėjimą prie vandens telkinio, buvo padidintas nepagrįstai, kaimo teritorija sumažinta neteisėtai – tokį sprendimą, patenkinusi viešąjį interesą ginusio prokuroro prašymą priėmė Panevėžio apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija.

Panevėžio apygardos prokuratūros Civilinių bylų skyriaus vyriausiasis prokuroras Remigijus Senkus teigė, kad ginant viešąjį interesą buvo kreiptasi į teismą išspręsti ginčą dėl nepagrįstai padidinto sklypo ir neteisingai apskaičiuotos sklypo vertės. Tinkamas teisės nuostatų laikymasis, priimtų administracinių aktų neprieštaravimas aukštesnės galios teisės normoms Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo praktikoje yra pripažinti gintinais viešojo intereso objektais.

odėl ir buvo kreiptasi į teismą tam, kad būtų panaikintas toks atsiradęs prieštaravimas –  neteisėtas apskrities viršininko įsakymas ir sprendimas. Molėtų rajono Paduobužės kaimo, neišskirstyto į vienkiemius, ribos buvo nustatytos prieš trylika metų, tačiau po dešimties metų jo teritorija netikėtai buvo sumažinta visa puse hektaro. Tas pusė hektaro tam, kad būtų galima plačiau naudotis vandens telkinio pakrante, pateko į vienam tuo metu buvusiam rajono atsakingam pareigūnui A.G. atkurtos nuosavybės teisėmis suprojektuotą ir nepagrįstai padidintą 0,90 ha ploto žemės sklypą. 

Tuo pačiu Utenos apskrities viršininko įsakymu prieš trejus metus A.G. buvo atkurta nuosavybės teisė ir į miško sklypą, taip pat neteisingai apskaičiuota sklypų vertė.

Panevėžio apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija panaikino Utenos apskrities viršininko 2007 metų sausio 3 d. įsakymo dalį, susijusią su neteisėtai A.G. suprojektuotu 0,90 ha sklypu, taip pat panaikino sprendimo dalį, kuria jam buvo atkurta nuosavybės teisė, perduodant neatlygintinai nuosavybėn lygiavertį turėtam 0,90 ha žemės sklypą, esantį Molėtų rajono Luokesos seniūnijos Lėlių kaime.

Apginti viešąjį interesą dėl Molėtų rajono Luokesos kadastro vietovės žemės reformos metu nepagrįstai padidinto sklypo atkuriant nuosavybes teises Panevėžio apygardos prokuratūros paprašė Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, perėmusi Utenos apskrities viršininko administracijos teises.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min