Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žmogžudystės byloje nuteisti du broliai: vienas atsipirks 500 litų, kitas – kalės 11 metų

Policija.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Įvykio vietoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lapkričio 20 dieną Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Raseinių rajono gyventojas Dainius Maurickas, gimęs 1981 metais, buvo kaltinamas nužudymu. Jo brolis, ten pat gyvenantis Egidijus Maurickas, gimęs 1974 metais, buvo kaltinamas fizinio skausmo sukėlimu. Anksčiau už kitus nusikaltimus teisti broliai pripažinti kaltais.

Bylos duomenimis, nusikaltimas padarytas 2013 metų spalio 20 dieną, Raseiniuose. Kaip vėliau ir per ikiteisminį tyrimą, ir teisme sakė pats D.Maurickas, lemtingąją dieną jis paskambino broliui E.Mauricku ir pakvietė jį kartu susitikti vieno pažįstamo namuose.

Prie dviejų brolių netrukus prisijungė pažįstamas Nerijus. Vyrai girtavo. Begeriant dėl senų nesutarimų ėmė ginčytis, D.Maurickas savo sugėrovą ėmė mušti.

Teismas už nužudymą D.Maurickui skyrė 11 metų laisvės atėmimo bausmę, jo broliui E. Maurickui už fizinio skausmo sukėlimą skyrė keturis mėnesius laisvės atėmimo.

Po kurio laiko kruvinas Nerijus buvo išvestas į kiemą ir paliktas ant laiptų. Dar vėliau E.Maurickas kartu su nenustatytu asmeniu sumuštąjį nutempė atokiau nuo namo ir paliko prie ūkinio pastato.

Velkant vyro kūnas buvo nubrozdintas. Nustatyta, kad E.Maurickas aukai sudavė vieną kartą. Rastas Nerijus buvo nuvežtas į ligoninę, tačiau po kelių dienų vyras Kauno klinikose mirė.

Teismas konstatavo, kad padarytas nusikaltimas įrodytas ne tik pačių kaltinamųjų, liudytojų parodymais, bet ir ekspertų pateiktomis išvadomis, kita byloje surinkta medžiaga. Broliai nusikaltimą padarė būdami neblaivūs.

Teismas už nužudymą D.Maurickui skyrė 11 metų laisvės atėmimo bausmę, jo broliui E.Maurickui už fizinio skausmo sukėlimą skyrė keturis mėnesius laisvės atėmimo, ši bausmė subendrinta su ankstesniais nuosprendžiais jam paskirtomis bausmėmis, iš dalies jas sudedant ir nustatyta galutinė bausmė – 3 metai 3 mėnesiai laisvės atėmimo.

Vytautas Jončas, Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene, informavo, kad teismo sprendimu D.Maurickas nužudytojo artimiesiems turės atlyginti 180 tūkstančių litų neturtinės žalos.

Taip pat turės atlyginti daugiau nei 4000 litų turtinę žalą, Kauno teritorinei ligonių kasai – daugiau kaip 10 tūkstančių litų. Dar apie tūkstantį litų D.Maurickas turės sumokėti valstybei už proceso išlaidas.

Iš E.Mauricko nužudytojo artimiesiems  priteista 500 litų neturtinei žalai atlyginti. Šis nuosprendis gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniams teismui.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min