Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žurnalisto V.Lingio žudikas Achremovas pirma laiko paleidžiamas į laisvę (atnaujinta 16.45 val., prokuratūra persigalvojo)

Achremovas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / I.Achremovas iš pradžių nuteistas kalėti iki gyvos galvos, vėliau bausmės laikas sutrumpintas iki 25 metų. Lygtinai jis paleidžiamas neatliktos bausmės laikui likus 8 metams, 5 mėnwsiams ir 16 parų.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Už žurnalisto Vito Lingio nužudymą nuteistam buvusiam „Vilniaus brigados“ nariui Igoriui Achremovui teismo sprendimu atsivėrė kalėjimo vartai.

45 metų I.Achremovo svajonė išsipildė. Praleidęs už grotų 16 metų vyras jau netrukus galės įkvėpti tyro oro.

Ketvirtadienį Vilniaus 3-iasis apylinkės teismas patenkino Pataisos namų atstovų teikimą dėl I.Achremovo lygtinio paleidimo.

I.Achremovas iš pradžių nuteistas kalėti iki gyvos galvos, vėliau bausmės laikas sutrumpintas iki 25 metų. Lygtinai jis paleidžiamas neatliktos bausmės laikui likus 8 metams, 5 mėnesiams ir 16 parų.

Pasirodo, sėkmė vainikavo jau 5-ąjį I.Achremovo bandymą ištrūkti į laisvę. Iki šiol žiniasklaida buvo nušvietusi tris tokius mėginimus, tačiau paaiškėjo, kad būta nevaisingo ir 4-ojo Pataisos namų teikimo (prieš pusmetį).

Nors formaliai prokuratūra prieštaravo I.Achremovo paleidimui, po šios dienos posėdžio šią bylą kuruojanti Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros prokurorė Danutė Kisinienė 15min.lt patvirtino, jog Pataisos namų teikimas idealiai atitinka visas lygtinio paleidimo sąlygas, todėl skųsti šios dienos nutarties nėra pagrindo. Formaliai šiam tikslui prokuratūra turi 5 dienas. 

Ideali charakteristika 

I.Achremovo svajonę išpildžiusi teisėja Lilija Tarčevskaja pabrėžė, kad Pataisos namai savo senam „klientui“ jau ne pirmą sykį pateikia nepriekaištingą charakteristiką.I.Achremovas giriamas ir už tai, kad yra savikritiškas, pripažįsta klaidas ir sugeba iš jų pasimokyti. Už grotų jis dirba, mokosi, dalyvauja socialiniuose projektuose.

Per 16 metų, praleistų už grotų, buvęs „Vilniaus brigados“ narys tik sykį pasielgė nedrausmingai, tačiau ir tąsyk dėl pažeidimo menkareikšmiškumo nebuvo baudžiamas.

Tuo tarpu geras jo elgesys irgi neliko nepastebėtas: I.Achremovas už grotų skatintas net 15 kartų. 

Teismo duomenimis, už grotų I.Achremovas elgėsi pavyzdingiau ir atsakingiau, nei daugelis daro laisvėje. Nuteistasis kruopščiai dirbo, mokėsi, laikė egzaminus, atliko vertimus, uždirbtus honorarus naudojo socialiniams projektams.

Be to, I.Achremovas puoselėja ir labai vertina asmeninius ryšius su artimaisiais. Tiesa, šį aspektą kiek aptemdė šįmet vykusios jo skyrybos. Tačiau pabrėžiama, jog buvusi žmona sudaro galimybę nuteistajam kartais pamatyti sūnų. 

Teigiamos būdo savybės

Pabrėžiama, kad I.Achremovui už grotų yra nepriimtini blogieji kalėjimo papročiai, jis ne sykį nepasidavė kitų kalinių provokacijoms. Pavyzdžiui, niekada nepuldavo aiškintis, kai žiemą jį apmėtydavo sniegu.

Specialistai teismui pateiktoje medžiagoje buvusį „Vilniaus brigados“ narį apibūdino kaip geros emocinės pusiausvyros asmenybę. Teigiama, kad vyras visada vadovaujasi protu, o ne emocijomis, iš anksto planuoja savo veiklą.

I.Achremovas giriamas ir už tai, kad yra savikritiškas, pripažįsta klaidas ir sugeba iš jų pasimokyti.

Teisėja L.Tarčevskaja apibendrino, jog I.Archremovas yra visiškai pasirengęs išeiti į laisvę ir įsilieti į visuomenę. Vyrą varžys tik įpareigojimas du kartus per mėnesį registruotis policijoje ir būti namuose nuo 22 iki 6 val. 

LNK filmuotos medžiagos stop kadras/Už žurnalisto užsakomąją žmogžudystę mirties bausme nuteistas B.Dekanidzė.
LNK filmuotos medžiagos stop kadras/Už žurnalisto užsakomąją žmogžudystę mirties bausme buvo nuteistas B.Dekanidzė.

Teismo požiūriu I.Achremovui kadaise skirtos griežtos bausmės tikslai jau pasiekti, o tolesnis bausmės vykdymas gali būti užtikrinamas ir nevaržant nuteistojo laisvės.

Buvęs Dekanidzės parankinis

Kaip žinoma, už dienraščio „Respublika“ žurnalisto V.Lingio nužudymą, įvykdytą 1993 metų spalio 12 dieną Vilniuje, 1994-ųjų rudenį buvo nuteisti „Vilniaus brigados“ vadeiva Borisas Dekanidzė ir trys jo parankiniai: I.Achremovas, Viačeslavas Slavickis bei Borisas Bobičenka.

B.Dekanidzei teismas skyrė išimtinę mirties bausmę, ji buvo įvykdyta.

I.Achremovui taip pat skirta mirties bausmė, tačiau tuo pačiu nuosprendžiu ji pakeista į laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

2004 metų sausį Vilniaus apygardos teismo sprendimu nuteistajam laisvės atėmimo bausmė buvo sumažinta iki 25 metų. Remiantis šia nutartimi, į laisvę jis turėtų išeiti 2018 metų spalio 21-ąją.

Papildyta 15.50 val. Laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas neatmeta galimybės, kad teismo sprendimas dėl buvusio „Vilniaus brigados“ nario I.Achremovo paleidimo dar gali būti apskųstas, nors Vilniaus miesto apylinkės prokurorė sako to neketinanti daryti.

„Negaliu komentuoti, tokių žinių dar neturiu, man nepranešta“, – paklaustas, kaip vertina sprendimą atverti kalėjimo duris už žurnalisto V.Lingio nužudymą nuteistam I.Achremovui, BNS sakė R.Petrauskas.

Tačiau jis teigė, kad situacija gali keistis. „Bet aš nebūčiau toks tikras, kad (prokurorė – BNS) neskųs. Gal žmogus, kol grįš į darbą, persigalvos“, – sakė laikinasis generalinis prokuroras.

Ketvirtadienį Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas nusprendė I.Achremovą paleisti į laisvę lygtinai anksčiau laiko.

Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros prokurorė D.Kisinienė ir BNS patvirtino neketinanti skųsti teismo sprendimo.

„Mano nuomone, tikrai nėra motyvų skųsti sprendimą. Jau penktą kartą jis prašėsi paleidžiamas, jis kalėdamas tikrai nepriekaištingai elgėsi, nematau jokių motyvų skųsti. Tai, kad jis –   Achremovas, nėra argumentas", – kalbėjo D.Kisinienė.

Papildyta 16.45 val. Darbo dienos pabaigoje Generalinėje prokuratūroje surengta trumpa spaudos konferencija, kurios metu pranešta, esą prokurorė D.Kisinienė persigalvojo ir skųs teismo sprendimą dėl I.Achremovo paleidimo.

Komentarai
Šioje istorijoje Žmogžudystė, Prokuratūra
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min