Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

11 gyvybių nusinešusi aviakatastrofa Lenkijoje įvyko dėl vieno iš lėktuvo variklių gedimo

Lenkijoje sudužo lėktuvas.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Lenkijoje sudužo lėktuvas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kairysis lėktuvo „Piper Navajo“ variklis katastrofos metu neveikė. Tokią išvadą daro ekspertai, tiriantys šeštadienio nelaimę šalia Lenkijos miesto Čenstakavos, kai sudužus lėktuvui žuvo 11 žmonių ir vos vienas liko gyvas. Aviakatastrofos priežastis tiria prokuratūra, savo tyrimą vykdo ir Valstybinė aviacijos įvykių tyrimo komisija, praneša Tvn24.pl.

Anot šios komisijos atstovo Andrzejaus Pussako, dėl įvykio kaltas yra neveikęs kairysis variklis, tai jau patvirtinta. Bet ekspertai tebeieško atsakymo, kodėl vienas iš dviejų lėktuvo variklių sugedo.

Tiriama, ar normaliai veikė ir antrasis lėktuvo variklis, anot ekspertų, kyla abejonių dėl jo darbo, tačiau ši hipotezė kol kas nepatvirtinta.

Dėl įvykio kaltas yra neveikęs kairysis variklis, tai jau patvirtinta. Bet ekspertai tebeieško atsakymo, kodėl vienas iš dviejų lėktuvo variklių sugedo.

Spėjimas, kad dėl skaudžios nelaimės kaltas būtent orlaivio variklis, buvo nagrinėjamas nuo pat šeštadienio. Sekmadienį varikliai buvo atskirti nuo lėktuvo griaučių ir pradėti tirti išsamiau. Šie tyrimai dar tęsiami, tikimasi sužinoti, kaip tiksliai vyko skrydis.

Pirmąją ataskaitą Valstybinė aviacijos įvykių tyrimo komisija privalo pateikti per 30 dienų.

Katastrofos vietoje darbai vyksta jau ketvirtą dieną. Apžiūrima įvykio vieta, renkami įkalčiai, galintys padėti atskleisti nelaimės priežastis. Dirba net kelios ekspertų grupės. Svarbių duomenų tikimasi gauti iššifravus vaizdo kamerų, kurios buvo sumontuotos parašiutininkų šalmuose. Tačiau kol kas nenustatyta, ar jos išliko per lėktuvą apėmusį gaisrą.

Tyrimą vykdo ir Čenstakavos prokuratūra. Prokurorai tiria tris galimas versijas: orlaivio gedimą, piloto klaidą ir netinkamą skrydžio organizavimą.

40-metis instruktorius paguldytas į vieną iš Čenstakavos ligoninių. Nelaimės metu vyrui sužalota krūtinės ląsta ir stuburas, lūžo ranka.

Vienintelio katastrofą išgyvenusio vyro būklė šiuo metu yra stabili. 40-metis instruktorius paguldytas į vieną iš Čenstakavos ligoninių. Nelaimės metu vyrui sužalota krūtinės ląsta ir stuburas, lūžo ranka. Antradienis jis tebebuvo gydomas intensyvios terapijos skyriuje. Gydytojai ketina nuspręsti, ar galima jį perkelti į gydymo įstaigą Krokuvoje, kur vyras ir gyvena, tačiau jo šeima nenori viešinti jokių su gydymu susijusių detalių.

Prokurorai vyrą jau apklausė, jis nupasakojo situaciją prieš lėktuvo startą, pakilimą, skrydžio eigą.

Nelaimė įvyko šeštadienio pavakarę, kai vos pakilęs lėktuvas nukrito netoli Čenstakavos. Orlaivis priklausė privačiam Čenstakavos oro klubui. 

Sudužusiu lėktuvu skrido pilotas, bendrovės savininkas, trys klientai, trys instruktoriai ir keturi besimokantys parašiutininkai. 11 žmonių žuvo, vienintelis instruktorius liko gyvas.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min