Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per pasaulį ritasi Katalikų Bažnyčią krečiančių skandalų banga (atnaujinta 16.38 val.)

Kryželis
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Angela Merkel
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vokietijos kanclerė Angela Merkel sako, kad su vaikų seksualinio išnaudojimo problema susiduria visa šalies visuomenė, ne vien Katalikų bažnyčia, kurią pastaruoju metu drebino kunigų pedofilijos skandalai. Taip pat pranešama, kad Katalikų Bažnyčią krečiančių skandalų banga nusirito iki Brazilijos.

„Nėra jokios prasmės, net jeigu pirmieji (tvirkinimo) atvejai nustatyti Katalikų bažnyčioje, sutelkti dėmesio į vienintelę grupę. Tai vyko daugelyje visuomenės sričių, – sakė A.Merkel, kreipdamasi į parlamentą. – Visų svarbiausia, kad tai tebevyksta iki šios dienos – įvairiomis formomis, tačiau su tomis pačiomis pasekmėmis.“

„Per daug nesupaprastinkime... Šiaip ar taip, tai yra išbandymas visai mūsų visuomenei“, – pabrėžė kanclerė.

Pastarosiomis savaitėmis Vokietijos katalikų bažnyčią ištiko krizė, kai šimtai žmonių prisipažino, kad praeito amžiaus 6–9 dešimtmetyje, būdami vaikai, tapo dvasininkų seksualinio smurto aukomis.

Tokių kaltinimų per pastarąsias savaites buvo pateikta maždaug dviejuose trečdaliuose iš 27 Vokietijos vyskupijų, tarp jų Miuncheno ir Freizingo, kurios arkivyskupas 1977–1982 metais buvo Josephas Ratzingeris.

Skandalas pasiekė ir Braziliją

Katalikų Bažnyčią krečiančių skandalų dėl dvasininkų pedofilijos banga nusirito ir iki didžiausią katalikų bendruomenę pasaulyje turinčios Brazilijos. Vatikanas pranešė, jog čia atliekamas tyrimas dėl trijų kunigų, kaltinamų seksualiniu vaikų išnaudojimu.

Brazilijos televizija praėjusią savaitę parodė slapta kamera filmuotus vaizdus, kuriuose matyti, kaip šiaurės rytinėje Alaguaso valstijoje 82 metų tėvas Marquesas Barbosa lytiškai santykiauja su 19–mečiu. Šiuos vaizdus parodžiusi televizija nurodė ir šio dvasininko tapatybę.

Laidoje „Conexao Reporter“, kurioje buvo parodyti šie slapta filmuoti vaizdai, trys buvę ministrantai taip pat papasakojo buvę seksualiai išnaudojami vietos kunigų. Po šios laidos Alagusao vyskupas Valerio Breda nurodė nušalinti nuo pareigų kunigus Luizą Marquesą Barbosą, Edilsoną Duarte ir Raimundo Gomesą.

Airijos dvasininkas išplatino atsiprašymą

Airijos Katalikų Bažnyčios vadovas atsiprašė dėl savo vaidmens tiriant skandalingus dvasininkų pedofilijos atvejus.

Kardinolas Seanas Brady buvo paragintas pasitraukti iš organizacijų, teikiančių pagalbą nuo kunigų seksualinio smurto nukentėjusiems asmenis, kai paaiškėjo, kad 1975 m. jis dalyvavo susitikimuose su vaikais, nukentėjusiais per vieną iš sunkiausių Airijoje nustatytų dvasininkų pedofilijos atvejų. Tų vaikų buvo prašoma išlaikyti incidentus paslaptyje.

„Noriu pasakyti kiekvienam, nukentėjusiam dėl mano kaltės, jog atsiprašau jūsų visa savo širdimi. <...> Žvelgdamas atgal gėdijuosi, jog ne visada laikydavausi vertybių, kurias išpažįstu ir kuriomis tikiu“, – teigė kardinolas.

Popiežius skandalą gesins ganytojišku laišku

Popiežius Benediktas XVI, susirūpinęs dėl besiplečiančio katalikų kunigų pedofilijos skandalo, trečiadienį išreiškė viltį, jog jo ganytojiškas laiškas, kurį pontifikas planuoja greitai pasiųsti Airijai, „padės atlikti atgailą, išgydyti ir atnaujinti“.

Kreipdamasis anglų kalba į Vatikano Šv.Petro aikštėje susirinkusius maldininkus ir turistus, pontifikas paskelbė, kad penktadienį pasirašys seniai lauktą ganytojišką laišką, kuriame bus aptarta Airijos dvasininkų pedofilijos problema.

Pasak Vatikano šaltinių, laiško tekstas bus paskelbtas penktadienį arba šeštadienį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min