Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Afganistane per gubernatoriaus komplekso užpuolimą žuvo 19 žmonių

Iš pradžių užpuolikai susprogdino sprogmenų prikimštą automobilį.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Iš pradžių užpuolikai susprogdino sprogmenų prikimštą automobilį.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šešiems ginkluotiems užpuolikams su mirtininkų liemenėmis sekmadienį įsiveržus į vienos Afganistano provincijos gubernatoriaus kompleksą, esantį į šiaurę nuo sostinės Kabulo, žuvo 19 žmonių, daugiausia – civiliai asmenys, o dar daugiau kaip 30 žmonių buvo sužeisti, pranešė pareigūnai.

Tai dar vienas įžūlus išpuolis prieš aukštus afganų valdžios pareigūnus. Talibanas prisiėmė atsakomybę už šią ataką Parvano provincijos sostinėje Čarikare, esančiame maždaug 50 km nuo Kabulo. Už maždaug 10 km yra Bagramo oro pajėgų bazė – NATO pajėgų Afganistane vadovybės būstinė.

Afganų policija pranešė, kad puolimas prasidėjo automobilyje buvusios bombos sprogimu prie paradinių vartų. Po sprogimo sienoje liko skylė, per kurią penki užpuolikai su mirtininkų liemenėmis, automatiniais ginklais ir granatsvaidžiais įsiveržė į kompleksą.

Policija nukovė tris užpuolikus, prisiartinusius prie gubernatoriaus namo.

Atakos taikinys tikriausiai buvo provincijos saugumo aukščiausio rango pareigūnų susitikimas, vykęs tame komplekse.

„Du sprogdintojai sugebėjo patekti į gubernatoriaus namą“, – sakė afganų nacionalinės policijos generolas Abdulas Jalilis Rahimi.

Parvano gubernatorius Abdulas Basiras Salangi, kuris rusų okupacijos metais buvo sukilėlių vadas, taip pat šaudė į užpuolikus iš savo automatinio ginklo. Jis sakė, kad pastarąjį mėnesį tai jau antras kartas, kai jį bandoma nužudyti.

Provincijos policijos viršininkas generolas Sheras Ahmadas Maladani taip pat dalyvavo susišaudyme, kuris, pasak jo, truko maždaug valandą.

„Paskutinį užpuoliką policija nukovė tada, kai jis buvo vos už maždaug 15 m nuo manęs“, – sakė jis. Užpuolikas nespėjo susprogdinti savo sprogmenų.

Po šio išpuolio didelė komplekso dalis virto griuvėsiais.

14 žuvusiųjų yra civiliai afganų vyriausybės darbuotojai, o likę penki – policininkai, pranešė Afganistano vidaus reikalų ministerija.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min