Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Akibrokštas Maskvoje – ikona su Stalino atvaizdu

Ikona su Stalinu Maskvoje
MK nuotr. / Ikona su Stalinu Maskvoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Laikraščio „Moskovskij komsomolec“ žurnalistai Rusijos sostinėje rado ikoną su kruvinojo tirono Josifo Stalino atvaizdu.

Žurnalistus pribloškė faktas, kad žiauriais nusikaltimais kaltinamo J.Stalino atvaizdų nuolat randama šventuosiuose paveiksluose įvairiose Rusijos šventyklose.

Naujausias radinys – pačiame Maskvos centre, vos keli žingsniai nuo Kremliaus. Tačiau 2008 m. panašų vaizduojamojo meno kūrinį žurnalistai rado vienoje Sankt Peterburgo cerkvėje. Kilo skandalas, šventiką nubaudė, pažemino tarnyboje. Tačiau patarnautojas nepasidavė ir paveikslą su vado atvaizdu parsinešė namo.

Taigi norinčiųjų skelbti Staliną šventuoju nemažėja.

Naujausia ikona su Stalino atvaizdu

Maskvos Šv.Nikolajaus cerkvę nesunku rasti. Ji jaukiai prisiglaudusi prie Valstybinės bibliotekos korpusų. Maždaug 10 metrų nuo įėjimo kabo didžiulė Maskvos Matronos ikona visu ūgiu. Paveiksle taip pat vaizduojamos šventosios svarbiausios gyvenimo akimirkos: gimimas, apsireiškimai, susitikimas su Stalinu...

Cerkvės darbuotojai ir patarnautojai negalėjo atsakyti, ar tikrai Matrona buvo susitikusi su Josifu Visarionovičiumi, nes gerai neprisimena šios šventosios istorijos. Taip pat niekas negalėjo prisiminti ikonos autoriaus bei jos atsiradimo istorijos.

Tik tėvas Vladimiras miglotai prisiminė, kad kažkas šį šventąjį paveikslą cerkvei padovanojo. Jo manymu, autorius rėmėsi ne faktais, o tik gandais, neva šventoji kadaise bendravo su Stalinu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min