Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Al Qaeda“ žada keršyti už savo lyderio „kankinio“ Bin Ladeno nužudymą

Osamos bin Ladeno šalininkai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Osamos bin Ladeno šalininkai
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Tarptautinis teroristų tinklas „al Qaeda“ ir kiti islamistai kovotojai penktadienį pažadėjo atkeršyti už savo lyderio Osamos bin Ladeno žūtį per JAV specialiųjų pajėgų reidą, skelbdami jį „kankiniu“ ir ragindami musulmonus sukilti prieš Jungtines Valstijas.

Tačiau JAV prezidentas Barackas Obama nesureiškmino tūžmingos teroristų reakcijos ir apdovanojo grupę specialiųjų pajėgų karių, kurie dalyvavo likviduojant O.bin Ladeną. Šalies vadovas pareiškė, kad Jungtinės Valstijos sutriuškins „al Qaeda“.

„Nukirtome jiems galvą ir galiausiai juos nugalėsime“, – B.Obama sakė per privatų susitikimą su komandosais, kurie praeitą pirmadienį įsiveržė į O.bin Ladeno buveinę Pakistane ir nušovė „al Qaeda“ lyderį.

Teroristų tinklas pirmąkart patvirtino O.bin Ladeno žūtį ir ją pasmerkė, ragindamas Pakistano musulmonus „apvalyti savo šalį nuo amerikiečių purvo, kuris skleidžia jos ištvirkimą“.

Afganistano Talibanas taip pat prisidėjo prie smerkiančiųjų choro, sakydamas, kad žmogaus, kuris buvo 2001 metais rugsėjo 11-ąją Jungtinėse Valstijose įvykdytų teroro atakų pagrindinis organizatorius, nužudymas tik sustiprins sukilėlių ryžtą kautis su „užsieniečiais įsibrovėliais“.

Nedidelės demonstracijos, kuriose buvo protestuojama prieš O.bin Ladeno nužudymą, taip pat vyko kai kuriose kitose musulmoniškose šalyse po penktadieninių pamaldų.

„Mes raginame mūsiškius musulmonus Pakistane, kurio žemėje šeichas Osama buvo nužudytas, sukilti, kad būtų nuplauta ši gėda“, – nurodoma „al Qaeda“ pranešime, kurį paskelbė interneto stebėsenos organizacija SITE.

Islamistų grupuotė paskelbė Saudo Arabijoje gimusį savo įkūrėją „kankiniu“, pridūrusi, kad jis „kėlė siaubą visoms netikėlių šalims“. „Al Qaeda“ pažadėjo, kad džihadistų tinklas išliks, tačiau kol kas neįvardijo savo naujo lyderio.

Baltieji rūmai nurodė esantys pasiruošę atremti galimas grėsmes saugumui, o „al Qaeda“ pažadėjo paskelbti garso įrašą, kurį O.bin Ladenas padarė likus savaitei iki jo žūties.

B.Obamos administracija, tęsianti jau beveik dešimtmetį vykstantį karą Afganistane, demonstravo aiškiai suvokianti pavojus, kurie gresia JAV interesams ir piliečiams užsienyje.

JAV pajėgos 2001 metais po rugsėjo 11-osios atakų nuvertė Talibano režimą Afganistane, kuriame anksčiau slapstėsi O.bin Ladenas.

Palestiniečių islamistų judėjimo „Hamas“ vadovas Khaledas Meshaalas taip pat pasmerkė „egzekucijas be teismo“.

„Mes nepritariame „al Qaeda“ metodams, ypač veiksmams, nukreiptiems prieš nekaltus civilius, bet nesutinkame su Jungtinių Valstijų arba bet kurios kitos šalies vykdomomis egzekucijomis be teismo“, – sakoma „Hamas“ lyderio pranešime, išsiųstame naujienų agentūrai AFP.Afganistano talibai pareiškė, kad O.bin Ladeno žūtis „suteiks naują postūmį dabartiniam džihadui prieš įsibrovėlius šiame kritiniame džihado etape“, sakoma elektroniniame laiške, kurį išplatino kovotojų atstovas Tariqas Ghazniwalas.

B.Obama penktadienį susitiko su elitinių specialiųjų pajėgų komanda, kuri įvykdė rizikingą reidą, nuskridusi sraigtasparniais į įtvirtintą kompleksą Pakistano šiaurės rytiniame Abotabado mieste, kuriame slapstėsi O.bin Ladenas.

Šalies vadovas pareiškė, kad kariai „puikiai atliko užduotį“ ir skyrė jiems Prezidento padėką – aukščiausią apdovanojimą, kurį jis gali skirti ginkluotųjų pajėgų daliniui. Ši ceremonija vyko už uždarų durų Kentukyje esančioje Fort Kampbelo karinėje bazėje.

Baltieji rūmai apdairiai vengė perdėtai džiūgauti, sunaikinus labiausiai pasaulyje ieškomą asmenį, kuris kaltinamas dėl beveik 3 000 žmonių žūties per rugsėjo 11-osios atakas, siekiant neprovokuoti didesnio musulmonų pykčio.

Tačiau penktadienį per tradicinę pamaldų dieną šimtai islamistų dalyvavo demonstracijose Pakistane, Egipte, Turkijoje ir Didžiojoje Britanijoje, reikalaudami keršto.

Abotabade, esančiame vos už 50 kilometrų nuo sostinės Islamabado, policijai teko tramdyti demonstraciją, kurioje dalyvavo apie tūkstantis žmonių.

Protestuotojai degino padangas ir užblokavo pagrindinę gatvę, skanduodami „Šalin Jungtines Valstijas!“ ir „JAV teroristai!“

Šimtai žmonių išėjo į gatves neramiame Pakistano mieste Kvetoje, ragindami skelbti šventąjį karą Amerikai. Islamistai taip pat surengė mitingą Egipto sostinėje Kaire.

Apie 200 žmonių, tarp jų saujelė skraistėmis apsigobusių moterų, susirinko prie vienos mečetės Stambule, laikydami O.bin Ladeno portretus. Londone per šimtas islamistų surengė demonstraciją prie JAV ambasados.

„Tik laiko klausimas, kada bus įvykdytas kitas žiaurumas – Vakarai yra priešai“, – sakė viename Londono rytiniame rajone gyvenantis 28 metų protestuotojas Abu Muazas.

Per pirmadienį Pakistane įvykdytą operaciją surinkta informacija rodo, kad O.bin Ladenas buvo izoliuotas, tačiau aktyviai dalyvavo planuojant „al Qaeda“ veiksmus iki pat savo mirties.

Paimtą medžiagą peržvelgę ekspertai nurodė, kad šis teroristų tinklas planavo surengti išpuolius Jungtinių Valstijų traukiniuose, minint rugsėjo 11-osios atakų 10-ąsias metines, sakė JAV pareigūnai.

Kol kas neaišku, kaip O.bin Ladeno žūtis paveiks „al Qaeda“ operatyvinius pajėgumus ir gebėjimą rengti išpuolius.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min