Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aliaksandras Lukašenka tikisi, kad Vatikanas gins Baltarusiją

Aliaksandras Lukašenka
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Aliaksandras Lukašenka
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka tikisi, kad Vatikanas rems ir gins nuo neteisingų Vakarų užsipuolimų Baltarusijos valstybę.

„Iš Katalikų Bažnyčios ir popiežiaus Benedikto XVI mes tikimės, kad jie daugiau gins mūsų interesus, ypač Vakaruose“, – pareiškė A.Lukašenka per susitikimą su Popiežiškosios krikščionių vienybės tarybos pirmininku Kurtu Kochu taip pat ir Minsko bei Slucko metropolitu, Baltarusijos egzarchu Filaretu.

„Mes nepriimsime tos politikos, kurią šiandien vykdo europiečiai Baltarusijos atžvilgiu. Tai nenormalu“, – pažymėjo Baltarusijos prezidentas. „Todėl mes lauktume aktyvesnės Katalikų Bažnyčios pozicijos šia linkme. Vis dėlto šiame neteisingame, bedugniame pasaulyje teisingiausia pasaulinė institucija yra Bažnyčia. Norėtųsi, kad Bažnyčia gintų teisingumą“, – pareiškė A.Lukašenka.

Baltarusijos valstybės vadovas, priminęs savo susitikimą su popiežiumi 2009 metais, sakė, kad jam šis susitikimas „padaręs didelį įspūdį“. „Esu dėkingas už tą palaikymą, kurį mums suteikia katalikų bažnyčia, taip pat ir tarptautinėje arenoje. Viską, ką tada žadėjau popiežiui, mes įvykdėme“, – pareiškė A.Lukašenka.

Baltarusijos prezidentas atkreipė ypatingą dėmesį į taikų visų konfesijų egzistavimą šalyje. „Nuo pirmų nepriklausomos Baltarusijos užgimimo dienų kertiniu akmeniu tapo krikščioniškos vertybės. manau, kad jūs esate gerai susipažinęs su padėtimi Baltarusijoje, religine situacija“, – pažymėjo A.Lukašenka, pridurdamas, kad „didžiausia konfesija Baltarusijoje yra ortodoksų tikyba, antroje vietoje – Katalikų bažnyčia“.

„Tarp dviejų konfesijų pas mus nusistovėjo draugiški, broliški santykiai. Labai tai vertinu“, – pareiškė A.Lukašenka.

Prezidentas priminė, kad anksčiau tarp Baltarusijos vyriausybės ir Baltarusijos ortodoksų bažnyčios buvo sudaryta bendradarbiavimo sutartis. „Tokia pat sutartis tarp vyriausybės ir katalikų bažnyčios parengta, ir ateityje ji gali būti pasirašyta“, – sakė A.Lukašenka.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min