Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Alisos stebuklų šalyje“ gerbėjas amerikietis svajojo apie įkalinimą Šiaurės Korėjoje

Matthew Milleris teisme Šiaurės Korėjoje
„Scanpix“/AP nuotr. / Matthew Milleris teisme Šiaurės Korėjoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

2014 m. balandį amerikietis Matthew Milleris į Šiaurės Korėją vyko kaip turistas. Skrydžio metu jis sugadino savo vizą, bandė prašyti prieglobsčio komunistinėje valstybėje ir dėjo visas pastangas, kad jį sulaikytų Šiaurės Korėjos pareigūnai. M.Milleris aiškina, kad tokio sunkiai suprantamo elgesio priežastis – noras kuo geriau pažintį nuo pasaulio atsiribojusią totalitarinę valstybę, rašo naujienų svetainė bbc.com.

Šiaurės Korėja pasižymi vienomis iš žiauriausių kalėjimo bausmių visame pasaulyje. Čia kaliniai gali būti nužudyti, paversti vergais, kankinami, prievartaujami, seksualiai išnaudojami, o moterims daromi priverstiniai abortai.

„Didžiausia mano baimė buvo ta, kad man atvykus nebūsiu suimtas“, – tvirtina apie ekstremalias atostogas Šiaurės Korėjoje svajojęs amerikietis.

Be to, kiekvienas JAV prezidentas padarytų viską, kad būtų išlaisvinti Šiaurės Korėjoje laikomi amerikiečiai. Milžiniškas pastangas dėl JAV piliečių, kalinamų komunistinėje valstybėje, jau yra dėję prezidentai Jimmy Carteris ir Billas Clintonas.

Tačiau ką daryti tokiu atveju, jeigu amerikietis belaisvis savo noru siekia likti Šiaurės Korėjoje?

M.Milleris, kuris buvo išlaisvintas lapkričio 8-ąją, buvo vienas iš tokių žmonių. Tiesa, vėliau jis pakeitė savo nuomonę dėl noro pagyventi Šiaurės Korėjos kalėjime.

Iš pradžių jis žūtbūt siekė, kad jį įkalintų Šiaurės Korėjos pareigūnai, net kai pradžioje jie norėjo pasodinti amerikietį į lėktuvą ir išsiųsti iš šalies. M.Milleris teigia, kad tebuvo smalsus turistas, kuris norėjo ekstremalių atostogų.

Naujienų svetainei nknews.org jis tvirtino, kad norėjo išsiaiškinti kaip Šiaurės Korėja atrodo ne turistams skirtose vietose. M.Milleris aiškina norėjęs susidurti akis į akį su šalies žmonėmis, kurie galėtų atsakyti į jo asmeninius klausimus. Tiesa, jis negalėjo atsakyti į klausimą, kaip įkalinimas būtų padėjęs jam pasimatyti su Šiaurės Korėjos gyventojais.

„Labiausiai bijojau dėl to, kad man atvykus nebūsiu suimtas“, – tvirtina apie ekstremalias atostogas Šiaurės Korėjoje svajojęs amerikietis.

M.Milleris ne tik sugadino savo vizą, bet taip su savimi gabenosi Šiaurės Korėjos pareigūnams įtarimą turėjusių sukelti užrašų.

M.Milleris ne tik sugadino savo vizą, bet taip pat su savimi gabenosi Šiaurės Korėjos pareigūnams įtarimą turėjusių sukelti užrašų.

„Kinijoje, prieš išvykdamas į Šiaurės Korėją, pildžiau užrašinę“, – prisipažįsta M.Milleris ir priduria, kad joje buvo išdėstęs išgalvotą istoriją apie tai, kad jis yra programišius, siekiantis JAV kariuomenės išvedimo iš Pietų Korėjos.

„Tikriausiai užrašinės buvo per daug, jie iš pradžių suprato, kad tai klastotė ir norėjo sužinoti tikrąjį mano kelionės tikslą“, – teigė amerikietis. Šiaurės Korėjos pareigūnams jis taip pat pasakojo, kad žino JAV karinių paslapčių, tačiau komunistinės šalies pareigūnai į tokius pareiškimus nereagavo.

Kuomet Šiaurės Korėjoje buvo nuspręsta jo neišsiųsti iš šalies, jis buvo laikomas ne stalinistinių laikų stiliaus griežtojo režimo kalėjime, bet užrakintas vieno didelio viešbučio kambaryje.

Rugsėjo mėnesį M.Milleris buvo nubaustas šešeriems metams sunkiųjų darbų ir išsiųstas į kalėjimą, kuris, amerikiečio teigimu, buvo kai kuo panašus į ūkio pastatą.

Iš karto po nuosprendžio paskelbimo, naujienų agentūra „Reuters“ paskelbė, kad 25 m. M.Milleris, gimęs Kalifornijoje, buvo didelis rašytojo Lewiso Carrollo kūrinio „Alisa stebuklų šalyje“ gerbėjas ir dvejus metus praleido Pietų Korėjoje. Jis turėjo bendramintį Prestoną Somersetą, kurio vardu užsisakydavo įvairius menininkų darbus, kuriose vaizduojamos scenos iš L.Carrollo knygos.

Rugsėjo mėnesį M.Milleris buvo nubaustas šešiems metams sunkiųjų darbų ir išsiųstas į kalėjimą, kuris, amerikiečio teigimu, buvo kai kuo panašus į ūkio pastatą.

Be to, M.Milleris buvo didelis steampunko – vieno iš mokslinės fantastikos žanro knygų gerbėjas, taip pat jam labai patiko socialinių utopijų autorius George'as Orwellas. 

Vos pradėjęs atlikinėti savo bausmę M.Milleris pradėjo gailėtis išsišokimo prieš Šiaurės Korėjos pareigūnus. Labai greitai jis paprašė pagalbos ir netrukus į Šiaurės Korėją tarpininkauti dėl amerikiečio paleidimo atvyko JAV žvalgybos vadovas Jamesas Clapperis.

„Jaučiuosi kaltas dėl nusikaltimo. Tai buvo nusikaltimas. Iššvaisčiau daug šiaurės korėjiečių ir amerikiečių laiko“, – teigė M.Milleris, bet priduria, kad per penkis įkalinimo mėnesius jis bendravo su įvairiais žmonėmis ir pasiekė savo tikslą pamatyti neturistinę Šiaurės Korėją.

Manau, kad tai buvo klaida, tačiau viskas praėjo sėkmingai, – tvirtina M.Milleris.

„Manau, kad tai buvo klaida, tačiau viskas baigėsi gerai“, – tvirtina M.Milleris.

Dauguma Šiaurės Korėjoje suimamų amerikiečių yra krikščionių misionieriai, stengiantys skleisti tikėjimą ateistinėje valstybėje. 

Pavyzdžiui, 2009 m. gruodį Šiaurės Korėjoje buvo sulaikytas krikščionybę šalyje norėjęs platinti Robertas Parkas, kurį komunistinės šalies kalėjimuose kankino du mėnesius.

R.Parkas tvirtina, kad iki jaučia patirtą psichinę traumą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min