Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kremlius šienauja jam nepalankius Rusijos žurnalistus

A.Pliuščevas
wikimedia.com / A.Pliuščevas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Laikraščio „Kommersant“ vyr. redaktorius Michailas Michailinas palieka savo pareigas. Rusijos žiniasklaidos priemonių šaltiniai teigia, kad iš tiesų M.Michailinas buvo priverstas palikti savo pareigas dėl laikraštyje paskelbtos informacijos, kad Rusijos valstybinė naftos įmonė „Rosneft“ pasiūlė Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui atkeršyti Vakarų šalims naujomis sankcijomis. Lapkričio 7 d. Kremliaus auka tapo radijo stoties „Echo Moskvy“ žurnalistas, parengęs V.Putino valdžiai neįtikusį reportažą.

„Michailas Michailinas palieka savo, kaip laikraščio „Kommersant“ vyriausiojo redaktoriaus, postą. Tai bendras mūsų sprendimas“, – naujienų agentūra „Interfaks“ pirmadienį citavo leidybos namų „Kommersant“ generalinį direktorių Pavlą Filenkovą.

Pats M.Michailinas teigė, kad išeina į kūrybines atostogas.

„Michailas paliko postą šiandien. Pasiūlymas tapti laikraščio vyriausiuoju redaktoriumi pateiktas žurnalo „Dengi“ vyriausiajam redaktoriui Sergejui Jakovlevui. Jeigu jis priims pasiūlymą, tai galės pradėti eiti pareigas jau šiandien“, – teigė „Kommersant“ prezidentas Vladimiras Želonkinas.

„Kommersant“ vyr. redaktorius apie savo atsistatydinimą paskelbė per darbuotojų susirinkimą, sakė naujienų svetainės slon.ru šaltiniai. Pats M.Michailinas teigė, kad išeina į kūrybines atostogas.

Portalo rbc.ru šaltiniai prasitarė, kad M.Michailino atleidimo priežastimi galėjo tapti „Kommersant“ publikuotas straipsnis „Rosneft“ sukilo prieš Vakarus“. Jame buvo rašyta, kad Igorio Sečino vadovaujama bendrovė parengė ir Kremliui nusiuntė pasiūlymus dėl naujų sankcijų įvedimo Vakarų šalims. 

„Rosneft“ atstovai pareiškė, kad žada bylinėtis su „Kommersant“.

Kremlius po šio straipsnio pasirodymo pateikė prieštaringą informaciją. V.Putino patarėjas Andrejus Belousovas žurnalistams pareiškė, kad pasiūlymai tiriami ir pavadino juos pernelyg radikaliais.

V.Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad informacija apie tai, jog „Rosneft“ paruošė atsakomųjų sankcijų Vakarams pasiūlymus, neatitinka tikrovės. 

„Rosneft“ atstovai pareiškė, kad ketina bylinėtis su „Kommersant“.

Tai ne pirmas susidorojimas su Kremliui neįtikusiais žurnalistais Rusijoje pastaruoju metu. Lapkričio 7 d. pagrindinio radijo stoties „Echo Moskvy“ akcininko „Gazprom Media“ sprendimu iš darbo buvo atleistas šios radijo stoties žurnalistas Aleksandras Pliuščevas, rašo naujienų svetainė thedailybeast.com.

Oficialia A.Pliuščevo atleidimo priežastimi tapo socialiniame tinkle „Twitter“ parašyta žinutė apie Rusijos prezidento administracijos vadovo Sergejaus Ivanovo sūnaus žūtį.

Vis dėlto, manoma, kad tikrąja sprendimo pašalinti A.Pliuščevą priežastimi tapo spalio 29 dienos laida, kurioje laikraščio „Los Angeles Times“ korespondentas Sergejus Loika ir jo kolega iš TV kanalo „Dožd“ Timūras Olevskis kalbėjo apie mūšius dėl Donecko oro uosto.

„Echo Moskvy“ vyriausiasis redaktorius Aleksejus Venediktovas mano, kad sprendimas atleisti A.Pliuščevą yra viena iš ilgai besitęsiančio Kremliaus karo su šia radijo stotimi dalių.

„Echo Moskvy“ vyriausiasis redaktorius Aleksejus Venediktovas mano, kad sprendimas atleisti A.Pliuščevą yra viena iš ilgai besitęsiančio Kremliaus karo su šia radijo stotimi dalių.

A.Venediktovas teigia suprantantis, kad jeigu Rusijos valdžiai bus leista atleisti žurnalistą, tai labai greitai Kremlius gali priimti sprendimą visiškai uždaryti šią radijo stotį.

Viena iš „Echo Moskvy“ žurnalisčių Jurija Krupnova, kurios tekstai skelbiami radijo stoties interneto svetainėje, teigė: „Nemanau, kad bent vienas Rusijos „patriotas“ dėl to liūdėtų (radijo stoties uždarymo). „Echo“ dirba labai profesionalūs žurnalistai, tačiau jie visi laikosi neoliberalių pažiūrų. Mums (Rusijai) nereikalinga radijo stotis su savo pozicija. Nėra profesionalios žurnalistikos paklausos. Žmonės, kurie sėdi valdžioje, nori, kad viskas liktų taip, kaip dabar“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min