Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Atėjo Putinas visiems laikams?

Rusijoje minint vadinamąją Vienybės dieną lapkričio pradžioje Vladimiras Putinas kartu su Maskvos ir visos Rusijos stačiatikių bažnyčios vadovu patriarchu Kirilu apsilankė parodoje, skirtoje kunigaikščių Riurikaičių dinastijai, kuri valdė Rusiją septynis amžius. Kokia šio susitikimo simbolinė prasmė? Akivaizdu, kad V.Putinas taip nori pasakyti, kad artimiausiu metu nežada palikti Kremliaus, rašo „Laisvosios Europos“ radijo interneto svetainė. Ir tai nebėra pirmasis kartas, kuomet šią žinią jis bando pranešti rusams.
Vladimiras Putinas ir patriarchas Kirilas
Vladimiras Putinas ir patriarchas Kirilas / „Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr.

Jau anksčiau V.Putino administracijos pirmasis pavaduotojas Viačeslavas Volodinas pareiškė didelį sąmyšį sukėlusią frazę, kad „kol bus Putinas, bus Rusija. Be Putino nėra Rusijos“.

Daugelis žmonių tiek Rusijoje, tiek Vakaruose prarado viltį, kad V.Putinas kada nors paliks Kremlių.

Kremliaus politikos ekspertas Jevgenijus Minčenka taip pat teigė, kad po Krymo okupacijos išaugusią visuomenės paramą V.Putinui Rusijos elitas suprato kaip galimybę iš viso baigti diskusijas apie kokį nors galimą Rusijos prezidento įpėdinį.

Be to, jau prieš kurį laiką daugelis žmonių tiek Rusijoje, tiek Vakaruose prarado viltį, kad V.Putinas kada nors paliks Kremlių. Tai galėjo nutikti 2008 m., kuomet buvo pasklidę gandai apie V.Putino kandidatavimą į Tarptautinio olimpinio komiteto vadovo postą. Tai galėjo nutikti 2011–2012 m., jeigu V.Putinas būtų nusprendęs leisti Dmitrijui Medvedevui kandidatuoti antrajai kadencijai į Rusijos prezidento postą.

Tačiau tik ne dabar.

V.Putinas valdžios nepaliks. Jis tikrai nebus pakeistas Rusijoje vykstant apgaulei, pavadinimu „rinkimai“. Revoliucija taip pat nėra tikėtina, o paskutinis Rusijos valdovas nuo valdžios minios buvo nuverstas 1917 m. Rūmų perversmas ilgą laiką buvo laikomas labiausiai tikėtinu scenarijumi, tačiau šiuo metu ir jo tikimybė sumenko.

Todėl būtina atkreipti dėmesį ir į naujausius gandus, kurie pasirodė lapkričio pradžioje. Paskelbta, kad Kremlius rimtai svarstė apie galimybę atleisti Rusijos vidaus reikalų ministrą Vladimirą Kolokolcevą ir jį pakeisti V.Putinui lojalesniu Viktoru Zolotovu.

V.Putinas noriai valdžios nepaliks. Jis tikrai nebus pakeistas Rusijoje vykstant apgaulei, pavadinimu „rinkimai“. 

Savo tinklaraštyje „In Moscow's Shadows“ Niujorko universiteto profesorius ir Rusijos saugumo ekspertas Markas Galeottis V.Kolokolcevą apibūdino kaip „profesionalų policininką, o ne pataikūną, perkeltą iš saugumo tarnybų“, kokiais buvo jo pirmtakai – Borisas Gryzlovas ir Rašidas Nurgalijevas.

Be to, V.Kolokolcevas nėra artimas V.Putino aplinkos žmonėms, vadinamajam vidiniam ratui.

„Kitaip tariant, jis gali būti laisvai išmestas, jeigu Kremliui jis pasidarytų nepatogus arba tiesiog atsirastų kažkas gerokai parankesnis“, – teigė M.Galeottis.

Būtina paminėti, kad V. Kolokolcevas yra vienintelis aukšto rango Rusijos pareigūnas, kuris nėra didelis V.Putino šalininkas. Federalinės saugumo tarnybos vadovas Aleksandras Bortnikovas, gynybos ministras Sergejus Šoigu ir Saugumo Tarybos sekretorius Sergejus Ivanovas yra laikomi politiškai patikimais asmenimis.

Nors toks tikriausiai yra ir V. Kolokolcevas, bet ne toks patikimas kaip V.Zolotovas.

TV kanalo „Dožd“ žurnalistai citavo nenurodytus šaltinius Rusijos gynybos ministerijoje, kurie teigė, kad silpniausia V.Kolokolcevo vieta yra tai, kad jis nepriklauso V.Putinui vidiniam ratui, o esant dabartinėms politinėms aplinkybėms tai gyvybiškai svarbu. Dėl to V.Zolotovas yra idealus kandidatas.

V.Zolotovas su V.Putinu susipažino XX a. dešimtojo dešimtmečio pradžioje, kuomet jie abu dirbo pas tuometį Sankt Peterburgo merą Anatolijų Sobčaką. V.Putinui išvykus į Maskvą, jo pėdomis pasekė ir V.Zolotovas, kuris nuo to laiko pradėjo greitai kilti karjeros laiptais.

„Dožd“ šaltiniai teigia, kad jeigu bus nuspręsta V. Kolokolcevą pakeisti V.Zolotovu, tai bus padaryta po lapkričio 10-osios, kuri yra Rusijos policijos diena.

TV kanalo „Dožd“ žurnalistai citavo nenurodytus šaltinius Rusijos gynybos ministerijoje, kurie teigė, kad silpniausia V. Kolokolcevo vieta yra ta, jog jis nepriklauso V.Putinui vidiniam ratui.

„Jei taip atsitiks, tai bus aiškus ženklas, kad Kremlius pradeda statyti barikadas ir ruoštis ateities neramumams“, – teigia M.Galeottis.

Kaip visa tai susiję su Riurikaičių dinastija? Jos valdymas baigėsi 1598 m. Rusijoje įsivyravus politiniam chaosui, vykstant sukilimams, badui ir užsieniečių okupacijai.

V.Putinas ilgą laiką manė, kad visi paminėti dalykai ištiktų Rusiją, jeigu jis paliktų prezidento postą.

Tačiau monopolizuodamas valdžią, pašalindamas alternatyvas, sunaikindamas Rusijos institucijas ir nuslopindamas pilietinę visuomenę, jis kaip tik ir sudaro puikias sąlygas politiniams neramumams po jo išėjimo iš valdžios. 

Kaip ir visi mirtingieji, jis iš jos išeis – ir toks bus jo palikimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius