Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atsisveikinimas su žuvusiais per lėktuvo tragediją Rusijoje vyks šeštadienį (atnaujinta 14.36 val.)

Dešimtys tūkstančių sukrėstų lenkų šeštadienį vakare gėlėmis ir žvakėmis nuklojo pagrindinę Varšuvos aikštę.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Dešimtys tūkstančių sukrėstų lenkų šeštadienį vakare gėlėmis ir žvakėmis nuklojo pagrindinę Varšuvos aikštę.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Oficiali atsisveikinimo su žuvusiųjų per šeštadienį ryte įvykusią Lenkijos prezidento lėktuvo tragediją ceremonija greičiausiai įvyks šį šeštadienį. Apie tai praneša „Gazeta Wyborcza“ tinklalapis.

Tačiau, kaip pažymi leidinys, jokių komentarų dėl šio plano iš žuvusio Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio ir kitų katastrofos aukų giminaičių kol kas negauta.

Pasak „Gazeta Wyborcza“, vyriausybė numato, kad į šeštadienį vyksiančias L.Kaczynskio valstybines laidotuves pagarbos pareikšti gali atvykti daug aukšto rango svečių iš viso pasaulio.

„Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas nori dalyvauti savo kolegos iš Lenkijos laidotuvėse“, – Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis sakė radijui „TOK FM“, tačiau nepatvirtino jų datos.

Paklaustas, ar JAV prezidentas Barackas Obama taip pat gali dalyvauti šiose laidotuvėse, R.Sikorskis atsakė: „Neatmesčiau netgi šito“.

„Manau, kad visas pasaulis atvyks į Varšuvą“, – pridūrė Lenkijos diplomatijos vadovas.

Buvusi Lenkijos prezidento patarėja Elzbieta Jakubiak naujienų agentūrai AFP nurodė, kad L.Kaczynskio ir 95 kitų tos katastrofos aukų laidotuvių ceremonija gali trukti dvi dienas.

„Yra trys galimos prezidento laidojimo vietos: Šv.Jono Krikštytojo arkikatedra bazilika Varšuvoje, sostinės istorinės Povonzkų kapinės arba Vavelio katedra Krokuvoje, kur yra palaidoti Lenkijos karaliai ir kiti prezidentai“, – pridūrė E.Jakubiak.

„Tačiau galutinis sprendimas dar nepriimtas. Paskutinis žodis priklauso prezidento šeimai. Tebelaukiame, kada į Lenkiją bus pargabenti visi palaikai“, – sakė ji.

L.Kaczynskio kanceliarijos ir premjero Donaldo Tusko biuro darbuotojai pirmadienį susitiks aptarti šių laidotuvių planų.

L.Kaczynskio palaikai iki šiol yra vieninteliai, kurie buvo atpažinti ir grąžinti į Lenkiją. Karstas su prezidento kūnu buvo atskraidintas į Varšuvą sekmadienio popietę.

Anksčiau Lenkijos televizijos kanalas tvn24 pranešė, remdamasis prezidento kanceliarijos ministru Jaceku Sasinu, kad antradienį karstas su Lenkijos prezidento palaikais bus pastatytas atsisveikinti prezidento rūmuose.

„Kiekvienas turi turėti galimybę paskutinį kartą prideramai pagerbti Lenkijos prezidentą. Todėl pirmadienį prezidento rūmuose vyksta atitinkamas pasirengimas“, – sakė J.Sasinas.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min