Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltarusijos ateitis nebegali priklausyti nuo Rusijos, sako Lukašenka

Aleksandras Lukašenka
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Aleksandras Lukašenka
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Baltarusija daugiau neturėtų „lankstytis“ Rusijai ir jos ateitis priklausys nuo „kitos planetos dalies“, penktadienį sakė prezidentas Aleksandras Lukašenka.

„Asmeniškai įspėju jus, (ministre pirmininke) Sergejau Sergejevičiau (Sidorski), ir (Nacionalinio banko vadovą Piotrą) Prokopovičių. Vienas ateina ir pasakoja, kaip blogai Rusijoje, kad ten niekas nejuda, ir verčia mane kelti Rusijos prezidentui, (premjerui Vladimirui) Putinui klausimus, kad jie ten (Rusijoje) mūsų neklauso“, – sakė jis Minske per pasitarimą Baltarusijos socialinės ir ekonominės raidos klausimais.

„Nuo šiandien tas laikas (yra) pasibaigęs, prasideda kitas laikas. Nepavyksta Rusijoje, (tai) nereikia lankstytis, nereikia niurgzti ir verkti. Reikia ieškoti savo laimės kitoje planetos dalyje. Aš tai sąmoningai viešai sakau“, – pareiškė Baltarusijos prezidentas.

„Mes vakar matėme įdomų vaizdą, kai prezidentas (A.Lukašenka) sėdi su Vladimiru Putinu ir draugiškai svarsto klausimus, pradėdami asmeniniais, privačiais ir baigdami valstybinais. O tuo metu (Rusijos finansų ministras Aleksejus) Kudrinas prieš prasidedant sąjunginės Ministrų tarybos posėdžiui surengia spaudos konferenciją, kurios esmė – pasėti paniką Baltarusijoje“, – pažymėjo A.Lukašenka.

Pasak Baltarusijos prezidento, „jis (A.Kudrinas) visiškai konsolidavosi su mūsų padugnėmis (opozicija) ir pradeda mus mokyti dirbti“.

„Jeigu pas juos (Rusijoje) jau tokia gera ekonomika, kodėl BVP krito 10 proc.? Pas mus kitokia ekonomika, bet mūsų BVP išaugo 1,5 proc., palyginti su praėjusiais metais“: – pareiškė Baltarusijos valstybės vadovas.

A.Lukašenka pabrėžė: „Užteks vaikščioti, Sergejau Sidorski, ir vedžioti paskui save ministrus pramintais takais. Reikia eiti į kitas vietas, kur mūsų nepažįsta, kur mūsų laukia, ir prekiauti dešimčia traktorių, vienu kombainu, po arbatinį šaukštelį vežioti cukrų“.

Prezidentas pareiškė, kad Baltarusija susitarė parduoti į Kazachstaną 40 tūkst. tonų cukraus.

„Pasirašyta sutartis. Tai kokios problemos, ko jūs lendate į tą Rusiją, kur jūs spardo?“, – klausė A.Lukašenka.

Drauge jis pridūrė: „Nejaugi jūs nesuprantate, kad jau ne pirmą kartą sudaroma situacija, kai mus norima paimti plikus ir plikomis rankomis nemokamai“.

Pasak A.Lukašenkos, „vakar Putinas sakė, kad skrisdamas į Minską svarstė su Kudrinu padėtį“. „Ir čia Kudrinas paleido tiradą. Ką, tai buvo nesuderinta? Vis tai buvo suderinta“, – mano Baltarusijos prezidentas.

„Ir esmė čia ne Osetija ir Abchazija. Tai pagaliau, ne Rusijos klausimas – (Pietų) Osetijos ir Abchazijos pripažinimas. Tai mūsų klausimas ir šių valstybių, su kuriomis mes palaikome puikius ryšius, ir jei žino mūsų taktiką“, – pažymėjo A.Lukašenka.

„Aš seniai atsakiau į šį klausimą (dėl respublikų pripažinimo), ir mūsų spausti iš Rytų ir Vakarų dėl to niekam nebus leista. Mes nepriklausoma, suvereni šalis, ir darysime viską, kas atitinka mūsų interesus“, – pabrėžė A.Lukašena.

„Todėl įsiminkite: jokių maldavimų ir prašinėjimų“, – pareikalavo A.Lukašenka iš vyriausybės. – Jeigu jie (Rusija) neturi 500 mln. (dolerių paskolai), kuriuos jie mums seniai žadėjo, ir mes atitinkamai suplanavome savo biudžetą, tai neikite ir neprašykite“.

„Kurkime savo ekonomiką ir politiką kaip suvereni valstybė. Mes turime daug poveikio situacijai svertų, tiems iššūkiams, kurie mums sudaromi, taip pat ir Rusijoje, – sakė prezidentas. – Kada mes pagaliau pradėsime mąstyti kaip suverenios, nepriklausomos valstybės pareigūnai?“.

„Pradėtas didelis žaidimas. Turėkite tai omenyje. Atsilaikysime – bus valstybė, neatsilaikysime – mus suglamžys ir nemokamai į kišenę įsidės, ir po to bėgiosime ir dairysimės tai į kairę, tai į dešinę, kad mums kąsnelį nuo stalo numestų“, – pareiškė A.Lukašenka.

„Taip mums ir reikia. Tačiau už mūsų yra 10 milijonų gabių, darbščių žmonių, kurių mes neturime nuvilti ir apgauti“, – sakė jis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min