Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Barackas Obama siunčia viceprezidentą susitikti su Lenkijos ir Baltijos šalių lyderiais

JAV prezidentas Barackas Obama
AFP/„Scanpix“ nuotr. / JAV prezidentas Barackas Obama
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

JAV prezidentas Barackas Obama pranešė, kad viceprezidentas Joe Bidenas pirmadienį vakare išvyksta į Europą, kur susitiks su Lenkijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos vadovais.

B.Obama tai paskelbė per spaudos konferenciją, kurioje pranešė apie JAV sankcijas Rusijos ir Ukrainos pareigūnams, atsakingiems už invaziją Kryme.

JAV prezidentas pakartojo, kad tarptautinė bendruomenė nepripažins Krymo atskyrimo nuo Ukrainos ir rems šią šalį.

„Mūsų žinia aiški – būdami NATO sąjungininkai, esame įsipareigoję kolektyvinei gynybai ir šio įsipareigojimo laikysimės“, – teigė B.Obama

„Tęsiame konsultacijas su savo partneriais Europoje, kurie šiandien Briuselyje paskelbė savo sankcijas Rusijai. Šįvakar viceprezidentas J.Bidenas išvyksta į Europą, kur susitiks su mūsų NATO sąjungininkų Lenkijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos vadovais. Aš į Europą vyksiu kitą savaitę“, – pranešė B.Obama.

„Mūsų žinia aiški – būdami NATO sąjungininkai, esame įsipareigoję kolektyvinei gynybai ir šio įsipareigojimo laikysimės“, – teigė B.Obama.

Papildyta 18.22 val. Sankcijos yra kaina, kurią Rusija moka už veiksmus Kryme

B.Obama pareiškė, kad naujos JAV sankcijos Rusijos pareigūnams aiškiai parodo, jog tai yra „pasekmės dėl jų veiksmų“ Kryme, ir perspėjo, kad Vašingtonas yra pasiruošęs skelbti ir daugiau sankcijų, jei prireiktų.

Prezidentas pabrėžė, kad vyriausybė gali imtis veiksmų prieš Rusijos ginklų sektoriaus pareigūnus ir tuos, kurie palaiko rusų draugus, jeigu vyriausybė neieškos diplomatinio būdo krizei Ukrainoje išspręsti.

„Jeigu Rusija ir toliau kišis į Ukrainą, mes pasirengę skelbti dar daugiau sankcijų“, – sakė B.Obama

B.Obama pirmadienį įšaldė Jungtinėse Valstijose septynių Rusijos pareigūnų turimą turtą; šie asmenys skatino Kryme surengti balsavimą dėl atsiskyrimo nuo Ukrainos. Iždo departamento sankcijos taip pat paskelbtos keturiems ukrainiečiams, susijusiems su Krymo atskyrimo procesu.

„Jeigu Rusija ir toliau kišis į Ukrainą, mes pasirengę skelbti dar daugiau sankcijų“, – sakė B.Obama per trumpą spaudos konferenciją Baltuosiuose rūmuose. Jis pabrėžė, kad vis dar tikisi diplomatinio krizės sprendimo ir kad sankcijos gali būti keičiamos, priklausomai nuo Rusijos veiksmų – ar ji eskaluos kišimąsi, ar pasitrauks.

„Šiandienos veiksmai yra aiški žinia Rusijos vyriausybei, kad jos veiksmai, pažeidžiantys Ukrainos suverenumą ir teritorinį vientisumą, taip pat palaikantys neteisėtą referendumą dėl Krymo atsiskyrimo, sulaukė pasekmių“, – nurodoma Baltųjų rūmų pareiškime.

„Šiandienos veiksmai taip pat yra perspėjimas Rusijai, kad, jei ji nesilaikys savo tarptautinių įsipareigojimų, nesugrąžins savo karinių pajėgų į bazes ir negerbs Ukrainos suverenumo ir teritorinio vientisumo, Jungtinės Valstijos yra pasiruošusios imtis naujų veiksmų, kurie didintų politines ir ekonomines (Rusijos) išlaidas“, – sakoma jame.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min