Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Barackas Obama sugrąžina JAV ambasadorių į Tripolį

Naujoji Libijos vėliava pakelta ir prie Jungtinių Tautų būstinės Niujorke.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Naujoji Libijos vėliava pakelta ir prie Jungtinių Tautų būstinės Niujorke.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

JAV prezidentas Barackas Obama antradienį paskelbė, kad sugrąžina JAV ambasadorių į Libiją.

„Šiandien galiu pranešti, kad mūsų ambasadorius jau grįžta į Tripolį. Ir šią savaitę virš atidarytos Amerikos ambasados bus vėl iškelta Amerikos vėliava, kuri buvo nuleista dar iki išpuolio prieš mūsų atstovybę“, – sakoma B.Obamos pareiškime, kurio tekstas buvo paskelbtas dar iki svarbaus susitikimo Libijos klausimu Jungtinėse Tautose (JT).

JAV prezidento pareiškime išsakomi pagyrimai „naujam etapui Libijos gyvenime“ ir teigiama, kad libiečių tauta parodė tarptautinei bendruomenei, ką galima pasiekti veikiant išvien. Tačiau pranešime neišvengta ir perspėjimo, kad „ateityje dar bus sunkių dienų“.

JT susitikime dėl Libijos dalyvaus ir naujieji šios Šiaurės Afrikos šalies vadovai, per kelis mėnesius trukusį sukilimą nuvertę senąjį Muamaro Kadhafi režimą.

Antradienį prieš šį susitikimą B.Obama dar nurodė, kad NATO tęs savo misiją šalyje „tol, kol bus pavojus Libijos žmonėms“.

Jis perspėjo, kad nuverstąjį M.Kadhafi palaikantys kovotojai privalo suprasti, kad „senajam režimui atėjo galas ir jau laikas sudėti ginklus ir prisijungti prie naujosios Libijos“.

B.Obama taip pat paragino, Libijai pereinant prie naujos demokratinės valdžios, surengti „laisvus ir teisingus rinkimus“.

„Mes visi žinome, ko reikia: savalaikio perėjimo; naujų įstatymų ir konstitucijos, kuri užtikrintų įstatymų viršenybę; politinių partijų ir tvirtos pilietinės visuomenės ir, pirmą kartą Libijos istorijoje, laisvų ir teisingų rinkimų“, – sakoma pranešime, kurio tekstas buvo paskelbtas dar iki JT susirinkimo.

Vėliavos pakėlimo ceremonijoje dalyvavęs Libijos pasiuntinys Ibrahimas Aldredi, padėjęs ranką ant širdies, giedojo savo šalies himną.

B.Obama antradienį taip pat susitiko su Libijos laikinuoju vadovu Mustafa Abdel Jaliliu. Tai pirmas judviejų susitikimas po M.Kadhafi režimo žlugimo.

Jungtinių Valstijų prezidento ir Laikinosios nacionalinės tarybos vadovo susitikimas vyko JT Generalinės Asamblėjos užkulisiuose, prieš JAV ir jų sąjungininkių susitikimą dėl Libijos ateities. 

Jungtinių Tautų Europos būstinėje pakelta naujoji Libijos vėliava

Prie JT Europos būstinės vėliavų eilėje antradienį suplevėsavo nauja trispalvė – raudona, juoda ir žalia – Libijos vėliava.

Vėliavos pakėlimo ceremonijoje dalyvavęs Libijos pasiuntinys Ibrahimas Aldredi, padėjęs ranką ant širdies, giedojo savo šalies himną.

Prie JT būstinės vartų susirinkęs būrelis jo tėvynainių vėliau skandavo: „Libija, Libija, Libija“.

„Labai jausminga akimirka išvysti vėliavą, mūsų trispalvę vėliavą, kuri tiek reiškia mūsų žmonėms“, – kalbėjo I.Aldredis.

„Linkiu, kad naujoji Libija būtų laisva, pagarbos verta šalis, kur gerbiamos žmogaus teisės ir kurioje visi yra lygūs“, – pridūrė jis duodamas interviu naujienų agentūrai AFP.

Vasario mėnesį I.Aldredi ir kiti Libijos atstovai JT misijoje Ženevoje pareiškė atsižadą prieš mėnesį nuversto M.Kadhafi režimo.

Naujoji Libijos vėliava suplevėsavo ir prie JT būstinės Niujorke.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min