Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 02 28 /16:27

Bėglys Viktoras Janukovyčius Rusijoje kaltino Vakarus ir dūsavo, kad tyli Vladimiras Putinas

Tiesioginės spaudos konferencijos iš Rusijos metu nuverstas ir pabėgęs Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius pareiškė, kad niekas jo nenuvertė, o už aukas atsakingi Vakarai su savo neatsakinga politika. Jis paskelbė, kad nauji prezidento rinkimai gegužės mėnesį bus neteisėti ir jis juose nedalyvaus.
Viktoras Janukovyčius spaudos konferencijoje
Viktoras Janukovyčius spaudos konferencijoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Atėjo laikas man pasakyti, kad noriu pratęsti kovą už Ukrainos ateitį, kovą prieš tuos, kurie baimę ir terorą sėja. Niekas manęs nenuvertė. Aš buvau priverstas išvažiuoti, nepaisydamas grėsmės gyvybei. Kaip žinote, Ukrainoje valdžią užgrobė nacionalistai, profašistinis jaunimas. Tai yra absoliuti mažuma Ukrainoje. Išeitis iš situacijos – įvykdymas viso to, ką mes aptarėme susitarime su opozicija“, – sakė jis. 

V.Janukovyčius aiškino, kad jeigu prezidentui nebuvo paskelbta apkalta parlamente, jis eina savo pareigas. „Tas spektaklis, kuris buvo Radoje, negali būti vadinamas apkalta“, – pabrėžė jis.

VIDEO: V.Janukovyčiaus spaudos konferencija Rusijoje

16.22 val. „Būsiu su Ukrainos tauta, o ne su šunsnukiais nacionalistais“

„Noriu atsiprašyti visų, kurie nukentėjo ir kenčia. Antra, viskas, ką galiu padaryti, darysiu iki gyvenimo galo, kad būčiau su Ukrainos tauta, ne su šitais šunsnukiais nacionalistais, o su Ukrainos tauta. Man visada buvo ir yra vertingos gyvybės žmonių, kurie išėjo. Jei būčiau Kijeve, aš nusilenkčiau prieš kiekvieną, nepaisant to, kurioje barikadų pusėje jis yra“, – tokiais žodžiais V.Janukovyčius baigė spaudos konferenciją.

„Rusija turi išnaudoti visas galimybes, kad būtų sustabdytas teroras“, – sakė V.Janukovyčius

16.14 val. „Rusija negali stovėti nuošalyje“

V.Janukovyčius išsisuko klausiamas, ar V.Putinas jį laiko Ukrainos prezidentu – jis pakartojo, kad buvo išrinktas teisėtuose rinkimuose. Jis pakartojo, kad dar nebuvo susitikęs su V.Putinu: „Kai susitiksime, aš suprasiu jo požiūrį ir padiskutuosiu dėl susiklosčiusios situacijos. Iš mano pusės būtų nekorektiška sakyti, ką Rusija dabar turi daryti. Bet kartoju – ji negali stovėti nuošalyje ir stebėti tokio didelio partnerio, kaip Ukraina, ateities. Rusija turi išnaudoti visas galimybes, kad būtų sustabdytas teroras. Kokie receptai, man sunku pasakyti. Tačiau aš kategoriškai prieš įsiveržimą į Ukrainą ir jos suvereniteto pažeidimą.“

16.09 val. „Jokių sąskaitų užsienyje neturiu ir neturėjau“

Žurnalistė spaudos konferencijoje pasiteiravo apie V.Janukovyčiaus turtus ir prabangų namą su zoologijos sodu. 

Buvęs Ukrainos prezidentas dievagojosi, kad jokių didelių turtų jis neužgyveno ir jokių sąskaitų užsienyje neturi. Jis aiškino, kad name, kurio nuotraukos apskriejo pasaulį, jis gyvena nuo 1999 metų. 

„Po to, kai į mane buvo pasikėsinta viešbutyje, buvęs prezidentas Leonidas Kučma man pasiūlė apsistoti uždaroje teritorijoje. Po to L.Kučma ir V.Juščenka pasirašė įsakymą, kuriuo perdavė man namą iki gyvos galvos, aš jį suremontavau. Paskui nauja valdžia mane bandė iš ten iškeldinti, todėl pasinaudojau pasiūlymu ir jį nupirkau už 3,2 mln. dolerių. Šalia jo buvo žemė, visa kita, kas ten yra, nepriklauso man, aš nuomojau dalį patalpų. Tie visi gražūs paveiksliukai... yra realūs savininkai, sužinosite apie juos, tarptautiniai advokatai kreipsis į teismus, nes tai nėra Ukrainos nuosavybė“, – kalbėjo buvęs valstybės vadovas. 

Aliaus Koroliovo nuotr./Ekskursija V.Janukovyčiaus viloje
Aliaus Koroliovo nuotr./Ekskursija V.Janukovyčiaus viloje

Jis pridūrė, kad jo namų nuotraukos, kurias publikavo spauda, yra skirtos jį diskredituoti. Tai, anot V.Janukovyčiaus – politinis triukas. 

„Ir viskas, kas susiję su lėšomis, pinigais, nekilnojamuoju turtu užsienyje – tokio neturiu ir niekada neturėjau užsienyje sąskaitų. Viskas, ką turėjau – viskas deklaruota. Tai yra tuščias skambesys“, – aiškino jis.

16.05 val. „Hagos tribunolo nebijau“

Paklaustas, kas bus, jeigu jis bus teisiamas Hagos tribunole, V.Janukovyčius aiškino, jog pradžioje turi būti atliktas nepriklausomas tyrimas, dalyvaujant opozicijos, valdžios ir Europos Tarybos atstovams. Po jo, anot jo, bus galima kalbėti apie teismus.

„Į tokius klausimus aš linkęs neatsakinėti, mane labai dažnai provokuoja. Aš tikras, kad praeis laikas, ir teisybė triumfuos“, – sakė jis.

15.59 val. „Nedaviau įsakymo šaudyti į protestuotojus“

V.Janukovyčius paneigė davęs įsakymą milicijai šaudyti į žmones: „Niekada nedaviau jokių įsakymų milicijai šaudyti. Kaip žinote, milicininkai buvo be ginklų iki paskutinio momento, kai kilo grėsmė jų gyvybei. Puolimas buvo masinis. Jie apsiginklavo, nes jie turi teisę į savigyną.“

„Aš manau, kad Rusija turi ir privalo veikti. Žinant V.Putino charakterį, aš labai stebiuosi, kodėl jis iki šiol tyli. Tai yra klausimas“, – tėškė V.Janukovyčius.

15.51 val. „Stebiuosi, kodėl V.Putinas tyli“

„Aš manau, kad Rusija turi ir privalo veikti. Žinant V.Putino charakterį, aš labai stebiuosi, kodėl jis iki šiol tyli. Tai yra klausimas“, – tėškė V.Janukovyčius.

Paklaustas apie buvusią Ukrainos premjerę Juliją Tymošenko, jis sakė nežinantis, koks bus jos likimas. „Manau, kad Ukrainos tauta atsakys į šį klausimą, ar jai būti politikoje, ar ne. Jai buvo iškelta baudžiamoji byla, ji buvo nuteista teismo. Asmeniškai prieš ją nieko neturiu.“

15.50 val. „Atsiprašau „Berkut“ karių“

„Nemanau, kad atsiras žmogus, kuris patirs malonumą nuo to, kas vyksta Kijeve, – užsigavo V.Janukovyčius, paklaustas, kaip vertina Šveicarijos sprendimą įšaldyti jo ir sūnaus sąskaitas. – Jūs suprantate mano ir mano vienminčių būseną. Ir paprastų žmonių, kurie dabar kenčia dėl šio teroro ir bevaldystės, chaoso. Todėl aš dar kartą noriu kreiptis į visus chaoso dalyvius, kol dar ne vėlu: atsisakykite valdžios, ne vėlu sugrįžti. Sustabdykite suirutę su Vakarų sąjungininkais.“

V.Janukovyčius aiškino, kad būdamas Ukrainoje jis susitiko su „Berkut“ kariais ir jų atsiprašė: „Tai yra žmonės, kurie beginkliai stovėjo prieš Molotovo kokteilius. Juos šaudė, žudė, aš jų atsiprašiau. Pakartoju: dar kartą atsiprašau didvyrių, kurie nekaltai kentėjo.“

15.46 val. „Vakarai turi prisiimti atsakomybę“

Paklaustas, kaip kovos dėl Ukrainos ateities, V.Janukovyčius pakartojo, kad kai tik bus saugumo garantijos – taip pat ir tarptautinių partnerių – jis iškart grįš. 

„Aš matau kelius sureguliuoti krizę. Reikia vykdyti susitarimą, kuris buvo pasirašytas. Manau, kad Vakarai turi prisiimti atsakomybę. Mes turime grįžti prie tų punktų. Susitarimo nevykdymas guli ant Vakarų sąžinės“, – aiškino jis.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Viktoras Janukovyčius spaudos konferencijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Viktoras Janukovyčius spaudos konferencijoje

15.43 val. „Mane ciniškai apgavo“

„Atsakau: aš nesu teisėjas. Tegu Viešpats Dievas nuspręs, kas kaip dabar elgiasi šiuo metu. Kartu neteisiu tų žmonių, kuriuos, grasinant automatais, privertė priimti sprendimus. Degino jų namus. Tokios realijos yra Kijeve. Su kai kuriais partijos nariais kalbėjausi telefonu, ir tai, ką išgirdau, buvo baisu. Dėl to aš melsiuosi, kad dabartinė vadinamoji valdžia sustabdytų smurtą“, – teigė jis, paklaustas, kaip galėtų aiškinti Regionų partijos skilimą.

Jis pakartojo, kad jaučiasi apgautas dėl to, kad nebuvo vykdoma su opozicija pasirašyta sutartis: „Mane ne šiaip – mane ciniškai apgavo. Apgavo visą Ukrainos tautą. Tokioje situacijoje norėčiau išgirsti atsakymą iš tų, kurie turėjo garantuoti jos vykdymą. Neišgirdau jokių pasiūlymų, nesusisiekiau su jais telefonu. Tas klausimas, manau, nenurašytas.“

„Nesusitikau su V.Putinu. Aš su juo po to, kai patekau į Rusiją, kalbėjausi telefonu. Mes susitarėme susitikti, kai tik bus įmanoma. Bet kada tai nutiks, nežinau“, – kalbėjo V.Janukovyčius.

15.41 val. Su V.Putinu nesusitiko

Paklaustas, kodėl jis Rostove prie Dono, atsakė, kad jis čia yra todėl, kad netoliese gyvena jo senas draugas. „Atvykau pas jį, kad rasčiau bent laikiną prieglobstį.“

Į klausimą, ar prašys Rusijos karinės pagalbos, sakė, kad bet kokie karo veiksmai yra neleistini. „Neketinu kreiptis dėl karinės pagalbos iš Rusijos. Manau, kad Ukraina turi būti vieninga. Aš grįšiu į Ukrainą, kai tik bus garantuotas mano ir šeimos saugumas“, – pabrėžė jis.

Paprašytas paaiškinti, kaip jis pateko į Rusiją ir ar buvo susitikęs su V.Putinu, V.Janukovyčius pasakojo, kad į Rusiją pateko patriotiškai nusiteikusių pareigūnų padedamas. „Jie man išgelbėjo gyvybę. Tai pirma. Antra, aš nesusitikau su V.Putinu. Aš su juo po to, kai patekau į Rusiją, kalbėjausi telefonu. Mes susitarėme susitikti, kai tik bus įmanoma. Bet kada tai nutiks, nežinau“, – kalbėjo jis.

15.35 val. „Suprantu Krymo gyventojus“

Paklaustas apie situaciją Kryme, V.Janukovyčius sakė, kad tai yra normali reakcija į banditų perversmą Kijeve.

„Perversmas buvo padarytas saujelės radikalų. Krymo gyventojai nenori ir neketina paklusti nacionalistams. Absoliučiai suprantamas vietos gyventojų sprendimas organizuoti savisaugos būrius, tai normalus žmonių noras. Kreipiuosi į Krymo gyventojus: neleiskite pralieti kraujo. Kaip Ukrainos prezidentas sakau: Krymas turi išlaikyti plačią autonomiją“, – ragino jis.

15.24 val. „Mane norima sunaikinti“

„Paprašiau Rados pirmininko Rybako ir administracijos vadovo Kliujevo, kad jie skristų į Donecką, o pats priėmiau sprendimą vykti į Luganską. Vykome dviem lėktuvais. Kariuomenės dispečeriai perspėjo, kad jeigu nepakeisime krypties, jie pakels naikintuvus. Sraigtasparnio lakūnai priėmė sprendimą nusileisti Donecke. Dėl tokios situacijos prasidėjo mano judėjimas Ukrainoje – po šalį važinėjau automobiliu, o Kryme atsidūriau vėlų vakarą“, – pasakojo V.Janukovyčius.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Viktoras Janukovyčius spaudos konferencijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Viktoras Janukovyčius spaudos konferencijoje

„Mane norima sunaikinti. Man paskambino šeima, sakė, kad net anūkas yra liustracijos sąraše. Anūką paėmėme iš vaikų darželio, sūnus paskambino ir pasakė, kad negaliu rizikuoti šeima. Tokia buvo reali situacija“, – kalbėjo jis.

15.18 val. „Buvau apšaudytas iš automatinių ginklų“

Paklaustas, kodėl pabėgo ir nepaprašė ES pagalbos, V.Janukovyčius teigė, kad niekur jis nebėgo: „Iš Kijevo pervažiavau į Charkovą. Kai dar buvau Kijeve, mane apšaudė iš automatų. Automobilis, kuris mane dengė, buvo iš visų pusių apšaudytas. Aš išvykau ne vienas, ir niekur nebėgau. Charkove ketinau susitikti su Regiono partijos aktyvistais, visuomenės atstovais. Atvykome vėlai naktį, nes buvome priversti tai padaryti.“

V.Janukovyčius pasakojo, kad Charkove vasario 22 dienos rytą saugumo tarnyba gavo informaciją, kad  į Charkovą atvyksta radikalai. Anot jo, baimės nebuvo jokios, tokie buvo saugumo reikalavimai.

„Tai yra neatsakingos Vakarų politikos rezultatas“

Toliau jis kalbėjo apie susitarime su opozicija numatytus dalykus. „Reikia grąžinti į Vidaus reikalų ministeriją ginklus, atlaisvinti pastatus, atblokuoti gatves. Ginkluoti žmonės turi išeiti iš gatvių, turi būti garantuotas gyvenimas Ukrainoje, ne tik Kijeve, bet ir kituose regionuose“, – žiniasklaidai kalbėjo V.Janukovyčius.

„Mums sunku išeiti iš šios krizės, į kurią pateko šalis. Tie sukrėtimai, kurie buvo, aukos – tai yra šios politinės krizės pasekmės. Tai yra neatsakingos Vakarų politikos rezultatas“, – pareiškė jis. Buvęs Ukrainos prezidentas ir vėliau pabrėžė, kad Vakarai kalti dėl to, kas nutiko Ukrainoje, nes jie globojo Maidaną.

V.Janukovyčius sakė, kad jam trūksta žodžių apibūdinti, kaip formuojasi valdžia ir kas tie žmonės, kurie formuoja valdžią. Tai žmonės, anot jo, kurie propaguoja smurtą. Juos esą gerai pažįsta pasaulis – Izraeliui jie kelia siaubą. 

„Kijeve – chaosas, bevaldystė, teroras“

„Žinoma, susitarimas, kuris turėjo sureguliuoti krizę, numatė įsipareigojimus dviem pusėms, ir aš tikėjau, kad užsienio partneriai užtikrins jo vykdymą. Susitarimas buvo prieštaringas, bet aš jį pasirašiau, kaip ir trijų valstybių užsienio reikalų ministrai. Susitarimas buvo labai naudingas – jis numatė, kad radikalios jėgos turi nusiginkluoti, atlaisvinti teritorijas, bet to nebuvo padaryta. To rezultatas – Kijeve buvo daug ginkluotų žmonių, kurie pradėjo niokoti namus, bažnyčias, nukentėjo visiškai nekalti žmonės, žmones apiplėšinėjo gatvėse, tai tęsiasi ir dabar“, – aiškino jis.

„Susitarimas davė viltį, bet tai, kas nutiko toliau, sunkiu apibūdinti – tai chaosas, bevaldystė, teroras. Tai yra precedento neturintys sprendimai, kuriuos priėmė parlamentarai, kuriems buvo grasinama, mėtomi į juos akmenis. Tai Maidano darbas“, – paklaustas, ką galvoja apie Ukrainos Konstitucinio Teismo teisėjų nušalinimą, sakė V.Janukovyčius.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Viktoras Janukovyčius spaudos konferencijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Viktoras Janukovyčius spaudos konferencijoje

Jis pridūrė, kad trūksta žodžių apibūdinti tai, kaip formuojasi valdžia ir kas tie žmonės, kurie formuoja valdžią. Tai žmonės, anot jo, kurie propaguoja smurtą. Juos esą gerai pažįsta pasaulis – Izraeliui jie kelia siaubą. 

Nuverstas Ukrainos prezidentas taip pat pareiškė, kad Rada yra nelegitimi. „Susitarimo vykdymas turėjo sureguliuoti politinę krizę, kurią sukėlė radikalai“, – pabrėžė jis.

„Noriu atsiprašyti veteranų, Ukrainos tautos už tai, kas nutiko Ukrainoje – kad man neužteko jėgų užtikrinti stabilumą ir kad leidau vykti tam chaosui, kuris dabar yra valstybėje“, – sakė jis.

Prieš konferenciją sustiprinta apsauga

Pastate, kuriame penktadienį planuojama nuversto ir pabėgusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus spaudos konferencija, sustiprinta apsauga. Į jį patekti galima tik po kruopščios daiktų apžiūros.

Unian.net praneša, kad spaudos konferencija vyks Rostovo prie Dono parodų centre „Vertol Ekspo“. Prie centro dabar būriuojasi policijos pajėgos.

Žurnalistų prašoma išmesti visus pašalinius daiktus – vienam žurnalistui buvo liepta išmesti atsineštą obuolį.

Pasak unian.net korespondento, aikštė prie parodų centro užtverta metalinėmis tvoromis, žurnalistai įleidžiami patikrinus jų pažymėjimus.

Į pastatą galima patekti tik po skrupulingos daiktų apžiūros.

Žurnalistų prašoma išmesti visus pašalinius daiktus – vienam žurnalistui buvo liepta išmesti atsineštą obuolį, nes baimintasi, kad žurnalistas jo nesviestų į V.Janukovyčių.

Ukraina prašys Maskvos išduoti V.Janukovyčių

Ukrainos generalinis prokuroras penktadienį nurodė, kad Kijevas prašys Maskvos išduoti nuverstą prezidentą Viktorą Janukovyčių, kuris, kaip manoma, yra pabėgęs į Rusiją ir vėliau penktadienį ketina surengti spaudos konferenciją.

„Ukrainos generalinis prokuroras ketina prašyti, kad pilietis Viktoras Janukovyčius, kuris yra ieškomas tarptautiniu lygiu, būtų išduotas, jeigu jo buvimas Rusijoje būtų patvirtintas“, – sakoma Generalinės prokuratūros pranešime.

Šveicarija pradėjo tyrimą dėl Viktoro Janukovyčiaus, įšaldė lėšas

Teismo pareigūnai Ženevoje penktadienį pranešė pradėję tyrimą dėl pinigų plovimo, kuriuo įtariami nušalintas Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius ir jo multimilijonierius sūnus.

Šveicarijos vyriausybė taip pat paskelbė įšaldanti dviejų dešimčių Ukrainos pareigūnų, tarp jų V.Janukovyčiaus, jo sūnaus Oleksandro ir virtinės buvusių ministrų, turtą.

Šveicarijos vyriausybė ketvirtadienį nurodė įšaldysianti visus aktyvus, kuriuos V.Janukovyčius laikė šalyje, garsėjančių bankų klientų slaptumo apsauga ir dėl to pritraukiančia daug neteisėtų lėšų

Šveicarijos vyriausybė ketvirtadienį nurodė įšaldysianti visus aktyvus, kuriuos V.Janukovyčius laikė šalyje, garsėjančioje bankų klientų slaptumo apsauga ir dėl to pritraukiančia daug neteisėtų lėšų.

Ženevos generalinis prokuroras taip pat paskelbė, jog vienas prokuroras ir teismo policijos finansų ekspertų brigada, atliekantys tyrimą dėl pinigų plovimo, ketvirtadienį surengė reidą Oleksandro Janukovyčiaus bendrovės biure.

Kol kas neaišku, ar pats V.Janukovyčius turi turto Šveicarijoje, tačiau jo sūnus savo bendrovės „Management Assets Company“ (MAKO) padalinį Ženevoje atidarė 2011-ųjų pabaigoje.

Šis odontologo išsilavinimą turintis 40-metis verslininkas vien per pastaruosius trejus metus sukaupė apie pusės milijardo dolerių asmeninį kapitalą, rašo Šveicarijos savaitraštis „L'Hebdo“.

Nurodoma, kad jo vadovaujamas verslo konglomeratas kontroliuoja beveik pusę akmens anglių gavybos Ukrainoje, taip pat apie trečdalį elektros gamybos ir paskirstymo.

Įmonei Ženevoje vadovauja iš Uzbekistano kilęs verslininkas, kuriam taip pat priklauso bendrovė „Partefina“, įsikūrusi tuo pačiu adresu.

Ta bendrovė įvardijama kaip „šeimos biuras“. Tokios rūšies įmonės paprastai specializuojasi turtingų šeimų kapitalo tvarkyme.

„L'Hebdo“ nurodė, kad „Partefina“ savininkas yra ukrainietis milijardierius Rinatas Achmetovas – V.Janukovyčiaus šalininkas, taip pat turintis biurą Ženevoje.

Ukrainiečiai trečiadienį surengė demonstraciją Šveicarijos sostinėje Berne, reikalaudami, kad šalies vyriausybė įšaldytų V.Janukovyčiaus turtą.

Austrija, kuri priešinosi Europos spaudimui padidinti bankininkystės sektoriaus skaidrumą, Kijeve yra laikoma su V.Janukovyčiumi susijusių oligarchų finansų prieglobsčiu

Tuo tarpu Austrija, kuri priešinosi Europos spaudimui padidinti bankininkystės sektoriaus skaidrumą, Kijeve yra laikoma su V.Janukovyčiumi susijusių oligarchų finansų prieglobsčiu.

Austrijos finansų ministerija nurodė, kad jos veiksmai yra preliminari saugumo priemonė, kol įsigalios tikslinės Europos Sąjungos (ES) sankcijos Ukrainos pareigūnams.

Bendrija vasario 20 dieną susitarė uždrausti atvykti į ES ukrainiečiams, susitepusiems rankas krauju per smurto prasiveržimus Kijeve, taip pat įšaldyti jų turtą, tačiau neįvardijo tų asmenų ir sakė, kad jų skaičius priklausys nuo to, kaip pasisuks įvykiai Ukrainoje.

Maskva patenkino prašymą užtikrinti saugumą

V.Janukovyčių, kuris praeitą savaitgalį pabėgo iš Kijevo po beveik tris mėnesius šalį krėtusios  politinės krizės, Ukrainos parlamentas paskelbė nusišalinusiu nuo pareigų.

Po to kurį laiką buvo spėliojama, kur yra buvęs Ukrainos vadovas.

Antradienį pranešta, kad V.Janukovyčius buvo pastebėtas viename Maskvos viešbutyje ir esą yra apsistojęs Kremliaus valdomoje sanatorijoje prie Rusijos sostinės. Vėliau buvo pranešta, kad jis paprašė Maskvos užtikrinti jo saugumą, o Kremlius patenkino tokį prašymą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Užsisakykite 15min naujienlaiškius