Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvęs JAV policininkas: jeigu nenorite būti nušautas – darykite viską, ką liepia

N-18
JAV pareigūnai Fergusone sulaiko įtariamąjį
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / JAV pareigūnai Fergusone sulaiko įtariamąjį
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Policininkui nušovus paauglį Fergusone, Misūryje, daugeliui JAV policininkų žiniasklaida ir visuomenė priklijavo šaltakraujiškų žudikų etiketę. „Tačiau policininkai nėra žudikai“, – atvirame laiške dienraštyje „The Washington Post“ rašo buvęs policininkas, šiuo metu dėstantis Kolorado Technikos universitete, Sunillas Duttas. Jis tikina, kad dažniausiai dėl kruvinai pasibaigiančių akistatų su policininkais yra kalti ne pareigūnai.

„Net negaliu suskaičiuoti, kiek kartų, patruliuojant gatvėje, girdėjau man sakomus keiksmažodžius ir isterinius šauksmus bei atvirai reiškiamą panieką mano autoritetui. Daugeliu atveju man pavykdavo išvengti jėgos panaudojimo ir išspręsti susiklosčiusią situaciją taikiomis priemonėmis“, – rašo S.Duttas.

Autorius teigia, kad ne visada įtikinėjimai yra veiksmingi ir kartais viskas gali baigtis tragiškai. „Panaudodamas jėgą policininkas apsaugo save ir visuomenę“, – tvirtina S.Duttas.

Nebijokite apskųsti policijos. Tačiau nesiginčykite su policininku, kuris jus sulaiko.

„Tai gali nuskambėti žiauriai ir netaktiškai, bet esmė tokia: jeigu norite, kad į jus nešautų arba nepurtytų elektros šoku, nepurkštų ašarinių dujų, nesmogtų lazda ir nepaguldytų ant asfalto, paprasčiausiai darykite viską, ką aš sakau. Nesiginčykite su manimi, neįžeidinėkite, nesakykite, jog neturiu teisės jūsų sulaikyti, nevadinkite rasistine kiaule, negrasinkite teismais ir išmetimu iš darbo. Nešaukite, kad mokate man algą ir net nebandykite prie manęs artintis, nusiteikęs agresyviai“, – patarimus dėsto S.Duttas.

Buvęs policininkas pripažįsta, kad ne visi jo kolegos yra profesionalūs ir idealūs darbuotojai, tačiau teigia, kad ginčydamiesi ir neklausydami jų tik pabloginsite situaciją. Vietoje to galima nepatikusį policininką apskųsti: „Nebijokite apskųsti policijos. Tačiau nesiginčykite su policininku, kuris jus sulaiko.“

„Jūs negalite žinoti apie ką aš galvoju, kai jus sulaikau. Gal man tik ką pranešė apie susišaudymą? Galbūt aš ieškau žudiko ar kalėjimo bėglio? Jums tai tik įprastinė dokumentų patikra, o man kiekviena tokia patikra yra potenciali grėsmė. Neapsunkinkite mūsų darbo dar labiau“, – kreipimesi į JAV piliečius rašo S.Duttas. 

Trečiadienį buvo paskelbta, kad netoli riaušių apimto Fergusono policija nušovė peiliu ginkluotą vyrą, kuris šaukė „Nužudykit mane dabar!“ ir artinosi prie patrulių. Pareigūnai į jį paleido devynias kulkas ir šaudė net į gulintį.

VIDEO: Policininkai nušovė peiliu ginkluotą vyrą
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min